Skip to content

3x bombové útoky: Kdo všechno si prošel peklem?

Terorista Sam Melville má slavnějšího hereckého jmenovce. Je zázrakem, že ten méně slavný, odsouzený na 18 let, nastraží hned několik bomb a oběti na životech budou nulové. To se bohužel nedá říct o dalších dvou útocích…

8. května 1974 exploduje na náměstí Piazza della Loggia v lombardském městečku Brescia bomba schovaná v odpadkovém koši. Útok zabije osm lidí a 100 dalších zraní. Kdo je za útok zodpovědný? Těžko říct, důkazy k polapení viníků nejsou.

Teroristický čin se odehraje během protifašistických protestů, předpokládá se proto, že za ním stojí fašistické skupiny.

8 mrtvých a stovka raněných. Kdo je viníkem?
8 mrtvých a stovka raněných. Kdo je viníkem?

V roce 1969 exploduje v centru New Yorku bomba. 51patrový mrakodrap Marine Midland Building se otřese. Sídlo HSBC Bank, díky kterému je stavba známa také jako HSBC Bank Building, zažila výbuch nálože o síle 25 válečků dynamitu.

Explodoval v osmém patře a zranil 20 lidí. Jako zázrakem nejsou žádní mrtví. Atentátník Sam Melville (1934–1971) je známý aktivista proti válce ve Vietnamu.Bomb nastraží několik, ale jen tato jediná ohrozí přímo i lidské životy.

Sam je zatčen a odsouzen na 18 let vězení. Trest si ale neodpyká zdaleka celý, umírá při vězeňských nepokojích v roce 1971.

Sam je nakonec zabit ve vězení.
Sam je nakonec zabit ve vězení.

Vztahy Pákistánu a Indie nejsou zrovna vřelé. Největší tragédie této nevraživosti se odehraje v 13milionové Bombaji. 26. listopadu 2008 zaútočí pákistánští teroristé na bezbranné civilisty na 12 různých místech.

Použijí bomby a automatické zbraně. Než se podaří všechny teroristy zlikvidovat, uběhnou čtyři dny plné násilí a hrůz. Útočníci mají na svědomí 164 lidských životů a více než 309 zraněných.

MumbaiMontage
Bombaj. Krásné město, které si projde peklem.

Foto: dreamstime.com, Cuffe parade Skyline: Flickr User- Jasvipul Chawla Gateway of India - User:Rhaessner Taj Mahal Hotel- User: QuartierLatin1968 Chhatapati Shivaji Terminus- Anoop Ravi Bandra Worli Sealink- Amit Kulkarni – Cuffe parade Skylin
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články