Skip to content
reklama

3x zabijáci v lavicích: Komu se v hlavě honily zrůdné myšlenky?

blank

Jsou mladí a neklidní. Hlavou se jim však mnohdy honí zrůdné myšlenky. Ze strachu, žárlivosti nebo jen tak pro zábavu jsou schopni činů, kterých by se neodvážila většina dospělých.

POZOR: Článek nedoporučujeme osobám mladším 18 let!

KDY A KDE: Škola Job Corps leží téměř na samotě poblíž města Homestead na Floridě. Je obklopena hustými lesy. Právě do nich rád chodí i 17letý student školy Jose Guardado. Přistěhoval se s rodinou teprve před několika měsíci, v dubnu 2015.

Školu má rád, ale některé spolužáky nesnáší.

MOTIV: Řeč je o pětici studentů, čtyřech chlapcích a jedné dívce. Kaheem Arbelo (20), Jonathan Lucas (18), Christian Colon (19), Joseph Cabrera a Desiray Stricklandová (18) šikanují téměř všechny. Joseho vysloveně nenávidí a neustále mu berou peníze.

Kaheem Arbelo, Desiray Strickland, Jonathan Lucas a Christian Colon byli zatčeni a obviněni z násilné smrti spolužáka jménem Jose Amaya Guardado.
Kaheem Arbelo, Desiray Strickland, Jonathan Lucas a Christian Colon byli zatčeni a obviněni z násilné smrti spolužáka jménem Jose Amaya Guardado.

VRAŽDA: „Kde jsou naše prachy?“ křičí na něj začátkem srpna. Jose už jim odmítá platit. Mladistvý gang se rozhodne dát mu lekci. Dva týdny plánují hrůzný zločin a v lese si připraví hrob. Pak ho chlapci s dívkou vylákají k hrobu.

Začnou ho mlátit železnou tyčí.

VERDIKT: Jose se marně snaží utéct. Odplazí se do díry, kde se naposledy snaží bránit. Joseph ho pohrdavě skopne zpět a ostatní ho zaživa začnou zasypávat hlínou. Jose umírá dlouhé hodiny. Skupina je dopadena jen pár hodin po činu.

Nyní jim hrozí trest smrti.

Shubham Jindal.
Shubham Jindal.

KDY A KDE: Ve škole v jihozápadním cípu indického města Dillí patří Shubham Jindal (14) mezi premianty. Navíc má ve třídě funkci dozorce, který má dohlížet na své spolužáky. To se mu ale stane osudným v neděli 23.

srpna 2015.

MOTIV: V pátek totiž nahlásí svému učiteli dva chlapce ve věku 14 a 15 let (jméno nezletilých úřady nezveřejnily). O přestávkách se prý chovají nevhodně a perou se s dalšími spolužáky. Učitel provinilce pokárá.

„Vyřídíme si to v pondělí,“ slibuje jim.

Shubhamova matka se vzpomínkovím albem.
Shubhamova matka se vzpomínkovým albem.

VRAŽDA: Chlapci zuří a rozhodnou se proto dát Jindalovi za vyučenou. V neděli za ním zajdou domů. Dozvědí se však jenom to, že Jindal jezdí někde venku na kole. Naneštěstí ho potkají na cestě. Okamžitě se na něj vrhnou dřevěnými tyčemi.

Zuřivý útok trvá několik desítek minut.

VERDIKT: Jindal je brutálně umlácen. „Ještě vzali kameny, kterými mu zpřelámali kosti,“ doplňuje policejní důstojník druhý den, kdy je objeveno Jindalovo mrtvé tělo. Chlapci vinu neunesou a přiznají se.

„Moc jsme to nepromysleli,“ tvrdí. Nyní je čeká soud pro mladistvé. Odnést si mohou maximálně 20leté tresty.

3_Samanata Shresthaova pracovala jako dobrovolnice v poliklinice Health Center of the New River Valley.
Samanata Shresthaová pracovala jako dobrovolnice v poliklinice Health Center of the New River Valley.

KDY A KDE: Státní polytechnická univerzita v Blacksburgu v americké Virginii je ve světě známá spíše pod názvem Virginia Tech. V roce 2014 ji navštěvují i 24letá studentka Jessica Ewingová a 21letá studentka biologie Samantha Shresthaová. Brzy obě kamarádky spojí i intimnější vztah.

MOTIV: Jessica se do Samanthy bláznivě zamiluje. Když Jessica přijíždí 10. února k jejímu bytu, těší se starší dívka na další bláznivý romantický večer. Zpočátku to tak vypadá. Dívky popíjejí víno a laškují spolu.

Jessica Ewingová.
Jessica Ewingová.

VRAŽDA: „Víš, musím ti něco říct. Nemůžu v tom pokračovat. Mám přítele. To s tebou byl jenom takový experiment,“ vyhrkne náhle Sam. Jessica nemůže uvěřit svým uším. Vždyť se přece milují. Brzy vypukne hádka.

Nepříčetná Jessica svou spolužačku začne škrtit. Nepřestane, dokud Samantha nevydechne naposledy.

VERDIKT: Tělo pak Jessica nacpe do spacího pytle a schová ho na zadním sedadle Samanthina auta. To zaparkuje v odlehlé uličce a uteče. Před spravedlností se jí podaří schovat na tři dny. Pak je zatčena.

K vraždě se přizná. V lednu 2015 je odsouzena na 45 let.

Foto: foxnews.com, dailymail.co.uk, cosmopolitan.com, indianexpress.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články