Skip to content

3 x úder tupým předmětem: Komu se stal osudným?

Úder tupým předmětem je jedna z vůbec nejčastějších zpráv, kterou patologové předávají kriminalistům. O jaký vražedný nástroj se ve skutečnosti jednalo, dokážou nezřídka pouze odhadovat.

Zabijáci totiž mají v tomto ohledu mnohdy až děsivou fantazii.

Zbraň: lopata

Michael Marshall.
Michael Marshall.

KDY A KDE: Je teplý březen roku 2014 u jednoho z domků v městečku Yazoo City ve státě Mississippi. Sousedské vztahy jsou tu úplně stejné jako kdekoliv jinde na světě – občas pořádně vypjaté.

MOTIV: Poblíž parku na Perkins Street se tu kolem šesté hodiny večerní střetnou dvě partičky lidí. Záhy vypukne rvačka a 46letý Michael Marshall se nehodlá prát beze zbraně. Proti němu totiž stojí mladší, sotva 25letý soupeř jménem Demarcus Jones.

JAK: Marshall proto popadne lopatu, válející se na zemi, a začne Jonese bít do hlavy. Záhy mladší z mužů leží na zemi a místo hlavy má krvavou kaši. Svého bratra chce pomstít 23letý Jeremy Jones. Vytáhne pistoli a Marshalla třikrát střelí.

VERDIKT: Marshalla převezou do nemocnice a o tři dny později se sám ke všemu přiznává policii. Nakonec je odsouzen za zabití na šest let. Jeremy za pokus o vraždu obdrží ještě o dva roky více.

Zbraň: herní konzole X-box

Darrius Johnson.
Darrius Johnson.

KDY A KDE: Na předměstí floridského Fort Lauderdale sedí 4. března 2013 v dřevěném domě 22letý Darrius Johnson. Zuřivě mačká tlačítka ovladače videoherní konzole. „Už si zase hraješ?“ zazní otrávený hlas jeho 20leté přítelkyně Monicy Goodenové.

MOTIV: Darrius zaúpí. Jeho přítelkyně ho už nějakou dobu dohání k zuřivosti. „Něco se ve mně vzbouřilo,“ vypráví později. Cítí, že Monica musí zemřít. Jeho rukou. Zvedne se od hry a dojde si pro kuchyňský nůž.

JAK: Následně se vrhne na dívku. Zuřivě ji bodá. „Jenže jako by nechtěla vůbec zemřít,“ říká. Nakonec mu pohled padne opět na herní konzoli. Dojde pro ni. Opatrně ji odpojí od kabelů a pak s ní mladé ženě rozmlátí hlavu.

VERDIKT: Celý zakrvácený a poškrábaný vyjde Darrius ven. „Přepadli nás,“ vypráví strážníkovi, na kterého narazí. Jenže když se policista zeptá na jeho přítelkyni, mladík se zhroutí. „Zabil jsem ji já,“ přiznává se. Vyfasuje doživotí.

Zbraň: lampa

Bryant Willerson.
Bryant Willerson.

KDY A KDE: Opuštěný hotýlek Regency Inn v georgijské Augustě už zažil ledacos. Ovšem nic tak drastického, jako se událo 12. června 2012, historie tohoto ubytovacího zařízení nepamatuje.

MOTIV: Chátrající budova hotelu má být za tři měsíce renovována. Nyní tu ještě nalezli azyl dva bezdomovci. Bryant Willerson (47) a William McClain tady tráví noci pitím alkoholu. A jak už to tak bývá – pohádají se.

JAK: Rozzuřený Willerson se rozhlédne po místnosti a do oka mu padne stará masivní dřevěná lampa. Popadne ji a začne s ní McClaina mlátit. Napadený muž se chvíli pokouší bránit, ale marně.

VERDIKT: „Okamžitě toho nechte,“ rozlehne se hotelem křik. Hlas patří členovi ostrahy objektu. Když přiběhne na místo, McClainovi už není pomoci. S rozmlácenou hlavou umírá. Bryant Willerson je odsouzen na doživotí.

Foto: wrdw.com, dailymail.co.uk, wapt.com, pixabay.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články