Skip to content

3 paláce v nebesích: Zlatý nábytek, stáj pro Rolls Royce i velbloudy!

Na palubě vás uvítá armáda sluhů, kuchař vám kdykoli připraví, na co si vzpomenete. Potom se uvelebíte v multikině, všude vás bude obklopovat zlato a diamanty. Takový zážitek si dopřávají nejbohatší lidé světa ve svých soukromých letounech.

Když si v roce 2012 ruský miliardář Ališer Usmanov (*1953) koupí tuto létající hračku Airbus A340-300 za 9,2 miliardy korun, zaregistruje si jej v překladu jako „Já, Ališer Burkanovič Usmanov“. Název letadlo však nese jiný.

Burkan, což je jméno miliardářova otce. V rozměrech se Airbus vystřelí před soukromý letoun ruského prezidenta Vladimira Putina (*1952), dost možná je největší v celé Evropě. Obr pojme až 295 lidí, miliardář ale díky úpravám ve výši 5 miliard korun počet značně zredukoval.

Kůže, kůže, kůže

Klasika v podobě ložnice, salonku a kuchyně s privátním kuchařem nepřekvapí. Usmanov je známý tím, že miluje kůži, proto kromě kožených sedaček jsou z kůže i jídelní židle a tímto materiálem nechal miliardář potáhnout i konferenční stolky nebo obložení interiéru.

S rychlostí skoro 1000 km/h, kterou pohání čtyři dvouproudové motory, je tento letoun doslova vyšperkovaným tryskáčem.

Zázemí jako v sedmihvězdičkovém hotelu je standardem.

Dámy, pánové a velbloudi, připoutejte se

To už není nejlepší pokoj i v sedmihvězdičkovém hotelu. Představujeme vám létající palác Airbus A380. Však je jeho majitel saúdskoarabský princ Al-Valíd bin Talál (*1955). Ten si před 13 lety za 9,6 miliardy korun pořídí jako první soukromá osoba létajícího krasavce Airbus A380.

Otáčecí modlitebna

Luxusním vybavením v podobě nejdražšího dřeva, kovů a kamenů bychom se opakovali. Spíš vám přiblížíme, jak to vypadá, když princ vyrazí na výlet. Letadlo otevře svá garážová vrata, kam najedou auta značky Rolls Royce.

Za nimi přicupitají koně a velbloudi (princ nikdy neví, jaký dopravní prostředek za pár hodin zvolí). S nimi letoun urazí až 15 700 kilometrů. Uvnitř se nachází modlitebna, která se za letu otáčí k Mekce, aby se princ náhodou nepomodlil třeba k Vatikánu.

Saúdskoarabský princ Al-Valíd bin Talál si na letadlo dá podobiznu, aby bylo jasné, čí letoun je.

Královna nebes

Tomuto Boeingu 747-8 VIP se říká „královna nebes“ a jde o nejluxusnější letadlo současnosti. V základní výbavě stojí asi polovinu, nový majitel si naporoučel dva obývací pokoje s vlastním multikinem, místnosti jsou naprosto odhlučněné.

Všichni se mohou sejít v jídelně pro 14 lidí. Nejdražší whiskey a šampaňské se podává v salónku s nejnovějšími designovými kousky. Hosté mají k dispozici několik ložnic, majitel si hoví ještě ve vlastním apartmá.

Majitel se k němu nehlásí

Královna nebes sviští 1045 km/h, doletí až 13 450 kilometrů. Pohání ji čtyři nejlepší motory od General Electric typu GEnx 2B67. Naprostý okřídlený skvost za 13,4 miliard korun, přesto se s ním jeho majitel nechlubí.

Zůstává v anonymitě. Spekuluje se, že si jej objednal jistý asijský miliardář, možná hongkongský boháč Joseph Lau (*1951), který měl dříve chudší verzi za pouhých 8 miliard.

Zlato a diamanty evidentně nejsou jen na šperky.
Foto: nytimes.com, wikipedia.org, traveller.com.au, news1.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …