Domů     Zoufalé touhy a tragický konec: Život Ivety Bartošové
Zoufalé touhy a tragický konec: Život Ivety Bartošové
3.6.2024

Život Ivety Bartošové byl plný vášní, ale také tragických událostí. Od slavných vztahů s kolegy ze showbyznysu až po dramatický konec s Rychtářem.

Její touha po lásce a štěstí byla neustále provázena bolestí a nejistotou, která nakonec vedla k její tragické smrti.

Italská telenovela

Po rozchodu s Pomejem se před Ivetou otevírá místo pohádky telenovela. Showbyznysem koluje, že si na ni dělá zálusk jistý italský hrabě, který se u nás snaží prorazit jako zpěvák. Gentleman každým coulem, který ale prý nedokáže být věrný jedné ženě.

Ivetu si omotá kolem prstu. Jmenuje se Domenico Martucci (*1977). Nejspíš se chce vedle ní zviditelnit, možná ji má i rád. K dobru mu můžeme přiznat, že zpěvačku alespoň netrápí svými vedlejšími úlety s ženami.

Své vyvolené nabízí modré z nebe, protože nemá zrovna málo peněz. Přesto je to málo. Po čtyřech měsících se vztah rozpadá a Iveta hledá dalšího rytíře. Ale místo toho narazí na Rychtáře.

Rytíř Rychtář?

Ivetka, která není zvyklá být sama, je po rozchodu často vídána u manželů Rychtářových, kteří bydlí v Říčanech, tedy hned vedle Uhříněvsi, kde zpěvačka žije již posledních 13 let. Netrvá dlouho a Iveta začne mít blíž k mužské polovičce Rychtářových, k Pepovi.

Majitel bezpečnostní agentury jí učaruje tím, jak jí slibuje, že ji ochrání. Veřejnost ho brzy pozná jako lehce vytočitelného a výbušného muže, což kontrastuje s tím, jak drobnou blondýnku láskyplně oslovuje „Ivetko“.

Zpěvačka se ale rozhoduje, že po boku Pepy vydrží. Navzdory tomu, že ji od toho někteří odrazují. Navzdory tomu, že Rychtář prohlašuje, že svoji tehdejší ženu Darinu stále miluje a neopustí ji.

A navzdory tomu, že se i v médiích objeví fotografie, které ukazují, jak Rychtář Darinu Rychtářovou údajně zmlátil do krve.

Bála se ho už před svatbou?

Těsně před smrtí Ivety se rozpovídá její přítel, bodyguard Zdeněk Zahradník (*1964), kterého vyděsí poslední televizní záběry strhané zpěvačky osm dní před její smrtí. Vzpomíná na dobu, kdy Iveta ještě byla s Pomejem.

„Volala mi, když byl Jirka v Polsku. Někdo se k ní vloupal a rozbil auto. Tehdy obviňovala Rychtáře, protože jeho bezpečnostní agentura byla napojena na její ústřednu,“ vybavuje si Zahradník. „Odpojili jsme ji od jeho ústředny, ale on nijak nereagoval.

Zvláštní,“ vzpomínái Zahradník, který nechápe, proč se Iveta za Rychtáře nakonec provdala. Je tedy zajímavé, že na pohřbu Ivety dělá ochranku právě Rychtářovi, Zahradník se ovšem dušuje, že to bylo „kvůli památce Ivety“.

Její písně, plné emocí a upřímných slov, rezonují s generacemi posluchačů a dodnes dojímají i inspirují. Foto: David Sedlecký / CC BY-SA 3.0
Její písně, plné emocí a upřímných slov, rezonují s generacemi posluchačů a dodnes dojímají i inspirují. Foto: David Sedlecký / CC BY-SA 3.0

Jak jí mohli pomoci

Iveta žije s Rychtářem celkem tři roky. Je to nejrozporuplnější část jejího života.

Když soud svěří jejího Artura do péče otce, Ladislava Štaidla, možná Bartošová ze strachu ze samoty až moc přilne k dominantnímu muži, který na tak křehkou duši dokáže i křičet.

Asi to s ní není leckdy lehké, ovšem jestli jsou modřiny, které se na její tváři v té době občas objevují, stopami po fackách od jejího muže, poukazuje to jen na to, jak křehký anděl musel trpět.

Poslední úlet? Únos.

V životě Bartošové a Rychtáře se v roce 2012 objevuje zvláštní podivín. Zdeněk Macura (*1975) nemá se showbyznysem nic společného, pracuje jako počítačový expert.

Zpěvačka i její partner Josef Rychtář o něm mluví jako o fanatickém obdivovateli, který si chce Ivetu vzít.

Okolí jim to věří, jenže i přesto, že se Macurovi několikrát podařilo dostat do Ivetiny blízkosti, nikdy nebyl zatčen a za celou dobu mu nebylo nařízeno, že by se měl od zpěvačky držet dál.

Macura je přesvědčen, že Rychtář nebohou zpěvačku týrá, proto se v roce 2013 rozhodne jednat. Na začátku července se v médiích objevují fotografie a videa, kde Macura vede evidentně zmatenou Ivetu do vozu a ještě za šera s ní odjíždí neznámo kam.

Po jejich zmizení je po zpěvačce vyhlášeno celostátní pátrání. Iveta je nakonec nalezena na Martucciho zámku v Itálii ve společnosti jeho maminky. Ani po této dramatické události ale nikdo Macurovi úředně nenařizuje, aby se od zpěvačky držel dál.

Naopak je zvláštní, že den před zpěvaččinou sebevraždou si Rychtář i Macura telefonují a v klidu se baví o tom, jaká vyšetření by měla zpěvačka podstoupit. Po její smrti se před kamerami ale servou jako dva kohouti.

Nebrali na ni ohledy

Iveta si několikrát stěžuje, že nestojí o pozornost médií. Přesto ji její takzvaní ochránci servírují fotografům a novinářům na podnose, aby upoutali pozornost sami na sebe.

Místo toho se měli se svou milovanou sebrat a zmizet někam, kde by se Iveta mohla nadechnout a nabrat nové síly, aby se znovu pustila do práce, kterou milovala. Raději tedy hledala vysvobození na špatném místě. Někde, odkud není návratu. Na kolejích, jen pár desítek metrů od svého domu.

Hrob Ivety Bartošové v Říčanech u Prahy Foto: MessiVlcek / CC BY-SA 4.0
Hrob Ivety Bartošové v Říčanech u Prahy Foto: MessiVlcek / CC BY-SA 4.0
Foto viz popisky. Úvodní foto: pixabay
Související články
Lifestyle
Herec Danny Trejo a jeho drsný životní příběh
Danny Trejo, herec s výraznými mexickými rysy a drsným vzezřením, je známý svými rolemi záporáků. Jeho cesta od zločinu a vězení až po hollywoodská plátna je fascinující. Co ho přivedlo na vrchol a jak dnes vypadá jeho život? Divoké mládí a zločin Narodil se roku 1944 v Los Angeles jako Dan Trejo. Vyrůstal v problematické […]
Lifestyle
Slavní milenci Marilyn Monroe: Brando s ní podvede dvě manželky!
Je dříč, kterému hází klacky pod nohy značně kolísavý zdravotní stav. Hledá lásku, je citlivá, ale osud ji zrovna dvakrát nepřeje. Kdo ze slavných měl (prý) to štěstí, že mu kráska projevila svou přízeň, aniž by se to příliš vědělo?    Slavný americký herec a režisér Marlon Brando (1924–2004) se nechá slyšet, že „s Marilyn […]
Lifestyle
Tragédie Petra Lébla: Život ukončí v divadelním provazišti
Jak se vypořádat s koncem představení? Příběh režiséra, který zvolil ticho před koncem.   Divadlem zní bouřlivý potlesk. Diváci nadšeně tleskají, herci se uklánějí. Další úspěšná repríza. Když naposledy zajede opona, herci shazují masky a odcházejí domů, diváci se trousí do divadelního baru a domů. Na místě zůstává jen jeden muž. Objeví ho až následující […]
Lifestyle
Skladatel Karel Svoboda: Poslední výstřel autora slavného muzikálu Dracula
Stal se největším českým hitmakerem 20. století. Byl dvorním skladatelem Karla Gotta, autorem hudby k filmovému muzikálu Noc na Karlštejně i jedním z duchovních otců slavného muzikálu Dracula. Co vedlo legendu k tomu, že proti sobě namířil zbraň a zmáčkl spoušť?   V životě je vždycky něco za něco. Jeho písně si notuje minimálně půlka světa, na konto mu […]
reklama
historie
Japonští vojáci znásilňovali Číňanky i desetkrát za den
Japonsko chce hrát v Asii hlavní roli vadí mu Čína. Ve 20. letech 20. století Japonci posilují svůj vliv v kontinentální Asii prostřednictvím čínského generála Čang Cuo-linga, který ovládá Mandžusko na severovýchodě dnešní Číny. Dodávají mu zbraně. Jenže Čang si v roce 1928 vykoleduje porážku od oficiálního čínského vládce, generála Čankajška (1887–1975). Že by Japonci po […]
Synové hor Hanč a Vrbata: Tragédie v ledovém pekle
Lyžařský závod v roce 1913 zaplatí životy dva výborní sportovci a sokolové, Hanč a Vrbata. Zatímco jeden možná přeceňuje síly, nebo jenom přeslechne volání po přerušení závodu kvůli nepřízni počasí, druhý se ho snaží zachránit. Kvůli mlze a chybějícímu oblečení ale nakonec zahynou oba.   Bohumil Hanč je sportovec, lyžař a běžec na lyžích. V […]
Volant patří první dámě Haně Benešové
„Řídit budu já,“ prohlásí sebevědomě emancipovaná první dáma Hana Benešová a její manžel Edvard Beneš poslušně usedne na místo spolujezdce. Nezávislá žena Hana Benešová (1885–1974), která je ale zároveň pro svého muže prezidenta Edvarda Beneše (1884–1948) obrovskou oporou, si řidičský průkaz sice udělala až ve svých 50 letech, ale autům zcela propadá. V roce 1937 […]
Hagia Sofia: Byzantský klenot i důvod ke sporům
Rozměry symbolu Istanbulu s nepřehlédnutelnou kopulí by byly impozantní i pro jakoukoliv moderní stavbu. Ty však obsahují ocelové prvky, které ikonická Hagia Sophia rozhodně nemá. Co však má, jsou pohnuté osudy: byl to křesťanský chrám, mešita, muzeum a nově je opět mešitou. A to budí vášně! Hagia Sofia, tedy Chrám Boží moudrosti, okrašluje turecký Istanbul […]
svět zločinu
Woody Allen: Stín obvinění ze zneužití v životě slavného režiséra
Woody Allen, uznávaný hollywoodský režisér a scenárista, čelí vážným obviněním z obtěžování a zneužití své adoptivní dcery Dylan. Přestože byl v roce 1993 zproštěn obvinění po vyšetřování, která nenašla dostatek důkazů pro trestní stíhání, v průběhu let se kauza znovu a znovu otevírala. Allenova dřívější aféra se Soon-Yi, také adoptivní dcerou jeho bývalé partnerky Mii […]
Robert Downey Jr.: Rok a půl v base a hollywoodský splněný sen
Příběh Roberta Downeyho Jr. je dokonalým příkladem toho, jak se z temnoty může vzejít k světlu. Jeho boj s drogovou závislostí nebyl snadný, ale nakonec se stal jednou z největších hvězd Hollywoodu. Robert Downey Jr. je dnes známým jménem v Hollywoodu, ale jeho cesta k úspěchu byla plná peripetií a bojů s drogovou závislostí. Přestože […]
Bill Cosby: Propuštění z vězení po procesních chybách
Bill Cosby, někdejší hvězda americké televize, byl v červenci 2021 propuštěn z vězení kvůli procesním chybám, které vedly k jeho odsouzení v roce 2018 za sexuální napadení. Tento krok vyvolal šok mezi více než šedesáti ženami, které ho obvinily ze sexuálního obtěžování. Přestože byl Cosby odsouzen za zdrogování a znásilnění Andrey Constandové, verdikt byl zrušen, […]
Harvey Weinstein: hlavní poražený kauzy MeToo se odmítá vzdát
Harvey Weinstein, někdejší mocný filmový producent, se snaží zvrátit své odsouzení za znásilnění a sexuální obtěžování. Jeho šance na očištění jsou však mizivé. Skandál, který začal v roce 2017, odhalil dekády zneužívání moci, kdy Weinstein nutil herečky k sexuálním službám výměnou za kariérní příležitosti. Navzdory pokusům vše zamést pod koberec a dohodám s oběťmi byl […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Rudá planeta osmažená sluneční bouří
21stoleti.cz
Rudá planeta osmažená sluneční bouří
Není to tak dávno, co rozsáhlé sluneční bouře významně narušily pozemskou magnetosféru, čehož důsledkem byla polární záře viditelná i v našich zeměpisných šířkách. Několik dní po světelné show na Zemi
Ovocný dort s marcipánem
tisicereceptu.cz
Ovocný dort s marcipánem
V Británii se s oblibou podává ovocný dort simnel. Ingredience 400 g rozinek 50 g kandovaných třešní 80 g kandované kůry z citronu a pomeranče 230 g hladké mouky 1 lžíce prášku do pečiva šp
Byla chyba, že jsem nerozuměla řeči květin
skutecnepribehy.cz
Byla chyba, že jsem nerozuměla řeči květin
Ten kluk byl tak nesmělý! Snažil se ke mně hovořit květinami, já ho ale nepochopila. Pozdě mi došlo, co chtěl říct. Jako mladá jsem měla kolem sebe nápadníků hodně, já si ale nevybrala dobře. Zvítězil Jarda. S ním jsem si pořídila děti a trpce toho litovala. Byl to opilec. Jak čas šel, čím dál víc jsem myslela
Španělsko: Království tapas
epochanacestach.cz
Španělsko: Království tapas
Španělské kuchyni vévodí olivový olej, česnek, čerstvá zelenina, ovoce, ryby a mořské plody, ale také hovězí či vepřové maso. Studené kuchyni vévodí tapas. Pro cestovatele jsou skvělou příležitostí jak ochutnat co nejvíce specialit během jednoho večera. A jak se dělají? Zavřete oči a promítněte si všechny oblíbené dobroty. A teď zmenšete velikost porce na malý
Uvalil papež klatbu na Přemyslovce?
historyplus.cz
Uvalil papež klatbu na Přemyslovce?
Jeho volba nebyla jednomyslná. Vladislav II. ví, že si vládu nad knížectvím bude muset upevnit. Nejdříve zakročí proti moravským příbuzným. Vladislava Olomouckého, svého nejvážnějšího soka v boji o moc, zbavuje vlády nad jeho údělem. Konrád Znojemský a Vratislav Brněnský pak uznají jeho svrchovanost. Ovšem jen dočasně… Ve snaze posílit svou moc se v prvních měsících
Co Preisse budí ze spaní?
nasehvezdy.cz
Co Preisse budí ze spaní?
Herec Viktor Preiss (77) se nedávno svěřil, že má problémy se spánkem. Dodnes ho prý děsí traumata z minulosti, kvůli kterým se mu nedaří usínat! Pronásledují ho věci, které už dávno prožil, přesto
Zabijáci z říše rostlin: Ya-te-veo
enigmaplus.cz
Zabijáci z říše rostlin: Ya-te-veo
Rozleptané torzo lidského těla, tlející kozí zdechlina nebo rozdrcená dětská lebka Při prvním pohledu si nejspíš každý řekne, že jde o výsledek běsnění šíleného vraha nebo krví posedlého maniaka. P
Historický klenot dánské šlechtičny
rezidenceonline.cz
Historický klenot dánské šlechtičny
Dlouholetým domovem princezny Margaret byla romantická vila, respektive pevnost na Côte d’Azur s výhledem na francouzskou Riviéru, jednu z nejluxusnějších pobřežních oblastí Evropy, a na panorama Provensálských Alp na obzoru. Vila La Carriere, klenot středomořské architektury, patřila Margaret Dánské, sestřenici zesnulé královny Alžběty II., a jejímu choti, princi Renému Bourbon-Parmskému. Princezna tady pobývala po většinu
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
epochalnisvet.cz
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
Fridrich II. zuřivě čmárá cosi na papír a von Knobelsdorff je bledý jako stěna. „Výsosti, to je prevence proti vlhkosti!“ osmělí se namítnout. „Žádné patro, žádné schody,“ rozčílí se král. Uznávaný architekt dostane výpověď.   S rokem 1740 a smrtí svého despotického otce se Fridrich II. (1712–1786) stává pruským králem, a hlavně svým pánem. Dává
Miss Tourism World Czech Republic 2024: Večer spojující krásu, podnikání a charitu se blíží
iluxus.cz
Miss Tourism World Czech Republic 2024: Večer spojující krásu, podnikání a charitu se blíží
Agentura Black&White Productions ve spolupráci s Restaurantem Střelecký ostrov pořádá dne 27. června 2024 jedinečnou událost – Miss Tourism World Czech Republic 2024. Tato prestižní akce slibuje n
Klid a zuby v teple…
nejsemsama.cz
Klid a zuby v teple…
Nemůžete si vychutnat studený nebo horký drink, zmrzlinu nebo kyselou okurku bez nepříjemného trnutí či bolesti? Pak máte citlivé zuby. Citlivost zubů trápí spoustu lidí, a to i když o svůj chrup dobře pečují. Mezi příčiny patří opotřebení zubní skloviny, ustupování dásní a odhalení zubních krčků, nešetrné bělení, někdy i neléčený kaz. Na co zub reaguje? Asi nejběžnější je citlivost
Bytové doplňky ve zvířecím kožichu
panidomu.cz
Bytové doplňky ve zvířecím kožichu
Motivy zvířat v interiéru nemusejí být kýčovité, stačí zvolit správný vzor a materiál a z domova vykouzlíte místo s nádechem exotiky. Mezi zvířecími vzory si vyberte jen jednoho favorita, který se vám opravdu líbí. Velmi efektní bývá například motiv leoparda nebo zebry. Pravidlem však bývá nekombinovat jej s dalšími zvířecími vzory a hledat vkusné kousky.