Skip to content

Zmatky ve zvěrokruhu: Kde se vzal tajemný Hadonoš?

Je šarmantní, manipulativní, ve svém jednání nezná hranic. Neustále překypuje adrenalinem a ani žárlivost mu není cizí. Řeč však není o typickém záporákovi z románů, ale o charakteristických vlastnostech tajemného 13.

znamení, které po letech v ústraní vstupuje na scénu.

Zvěrokruh a důkladné pozorování oblohy – to pro lidstvo není žádná převratná novinka. Už starověcí astrologové si krátí dlouhou chvíli sledováním hvězdné oblohy a jejím popisováním. Během pozorování zjišťují, že společně s postavením Slunce se mění i zaběhnutý řád na Zemi.

Zvířata, lidé, dokonce i příroda nepatrně mění své zvyklosti a chování. K přesnému určení chybí Babyloňanům jen dnešní moderní vymoženosti a znalosti vesmíru. Je tedy možné, že většina z nás vlastně dodnes nezná své pravé znamení?

Dvanáct je znamení zvěrokruhu? Omyl!

Novinářská kachna

Celou senzaci odstartuje v roce 2016 článek zveřejněný na stránkách NASA Space Place. Je určen zvídavým dětským mozečkům, kterým má objasnit rozdíl mezi astronomií a astrologií. Čistě pro zajímavost vědci zabrousí také do oblasti výpočtů a zkusí podle novodobého postavení Slunce a planety Země vytvořit nová data jednotlivých znamení.

Jistý internetový server ale ze všech údajů „vyzobe“ jen část, kterou si upraví po svém. Světem proto začne hýbat informace, že se NASA „rozhodla změnit postavení zvěrokruhu“. Mezi lidmi, kteří na horoskopy spoléhají a podřizují jim svůj život, nastává panika.

Odteď jim data vlastně nesedí!

Celou senzaci odstartuje chybně interpretovaný článek ze serveru NASA.

Nový kohout na smetišti

Dvanáct znamení by totiž k sobě mělo přibrat ještě dalšího do party – tajemného Hadonoše, který ovlivní především jedince narozené ve znamení Střelce a Štíra. Právě mezi nimi se „nové“ souhvězdí nachází. Podle výpočtů má vycházet na období od 29. listopadu do 17. prosince. Nejčastěji bývá znázorňován jako silný muž držící hada. „Nezměnili jsme žádné znamení zvěrokruhu, jen jsme použili matematiku. Náš článek byl o tom, že astrologie není astronomií, že je pozůstatkem dávné historie.

Jen jsme poukázali na vědecké a matematické poznatky, které vycházejí z pozorování noční oblohy,“ brání se vědci z NASA. A mají pravdu.

Mnoho povyku pro nic

Od doby, kdy se Babyloňané rozhodnou definovat dvanáct znamení (Beran, Býk, Blíženec…) uplyne spousta vody, konkrétně 3000 let! Údajně mají na obloze souhvězdí Hadonoše zpozorovat, ale záměrně se rozhodnou jej vynechat, aby na sebe cyklus lépe navazoval.

Navíc v té době nikdo nepočítá s tím, že by zajetý systém mohly v budoucnu narušit nějaké odchylky. Dnes už je nám známo, že naše zeměkoule podléhá tzv. precesnímu pohybu, který má za následek nepatrné změny v zemské ose, ovlivňující mimo jiné i astrologii.

Souhvězdí jsou navíc různě velká, a nejsou proto se Sluncem na „jedné vlně“ po stejnou dobu. Proto můžeme na některých jedincích, nebo i sami na sobě, pozorovat vliv předchozího znamení.

Hadonoš je výraznou osobností, které nejsou cizí časté změny nálad nebo žárlivé scény. Ačkoliv podle nových výpočtů ve zvěrokruhu své místo má, lidé se k jeho přijetí staví rozporuplně.

Tajemná třináctka

Jaký kříž s sebou vlastně nese být „prokletou třináctkou“ – zrozencem Hadonoše? Zejména je potřeba se připravit na časté výbuchy hněvu, prudké změny nálad nebo žárlivé scény. Pokud se jim něco nelíbí nebo je na nich spáchána křivda, okamžitě pálí mosty.

Bez výjimky. Zároveň z jejich řad pochází spousta myslitelů nebo psychologů, jelikož jsou často obdařeni silnou intuicí. Jejich poznávacím znamením mohou být také pihy, záhadně uskupené do tvaru písmene ypsilon.

Mezi milovníky horoskopů však jeho existence vzbuzuje vášnivé diskuse. Jedni jsou třinácté znamení ochotni vzít na milost, druzí je kategoricky odmítají a považují ho za obyčejné souhvězdí. Zdali se dočká oficiálního přijetí, je tedy zatím ve hvězdách…

Foto: Wikipedia.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Šílený císař Nero:  Pronásledoval ho duch jeho matky?
epochalnisvet.cz

Šílený císař Nero: ...

Z císařských komnat se ozývá přerývané oddechování. Patří...
Křídlová dveřní klasika
rezidenceonline.cz

Křídlová dveřní klasika

Hodí se všude, kde máme na otevírání tohoto typu dveří...
V pravěku to bez „ostrých loktů“ nešlo
21stoleti.cz

V pravěku to bez „ostrých...

Nejnovější archeologický průzkum dokazuje, že v...
Jejich manželství prochází krizí
nasehvezdy.cz

Jejich manželství prochází...

Na mateřské dovolené je sotva...
Ředkvičkový salát jako příloha k masu
tisicereceptu.cz

Ředkvičkový salát jako...

Nepropásněte sezonu ředkviček, jsou nabité vitaminy...
Ostrov, kde si hráli obři
enigmaplus.cz

Ostrov, kde si hráli obři

Na mapách má tento ostrov tvar otisku lidské...
Hlasy z kaple mi zatřely mysl
skutecnepribehy.cz

Hlasy z kaple mi zatřely mysl

Na výletě ke kapli jsem...
Italský exodus: otázky stále bez odpovědí
enigmaplus.cz

Italský exodus: otázky stále...

Jedním z důsledků druhé světové války byl i masivní...
Na cestě po Rakousku: Když milujete kolo, historii a přírodu…
epochanacestach.cz

Na cestě po Rakousku: Když...

Desítky jezer, stovky...
Jaká je pravda? Vážně manželku podvádí?
nasehvezdy.cz

Jaká je pravda? Vážně...

Mnoho prožitých...
Již 8. rok v řadě se Hublot stal oficiální časomírou Bol d’Or Mirabaud
iluxus.cz

Již 8. rok v řadě se Hublot stal...

Léto je ideálním obdobím k obnově a...
Petr Stach: Chtěl bych pochopit smysl…
panidomu.cz

Petr Stach: Chtěl bych...

Vojín Dubálek ve filmu Tobruk. Jiří Palach v...