Skip to content

Zmatky ve zvěrokruhu: Kde se vzal tajemný Hadonoš?

Je šarmantní, manipulativní, ve svém jednání nezná hranic. Neustále překypuje adrenalinem a ani žárlivost mu není cizí. Řeč však není o typickém záporákovi z románů, ale o charakteristických vlastnostech tajemného 13.

znamení, které po letech v ústraní vstupuje na scénu.

Zvěrokruh a důkladné pozorování oblohy – to pro lidstvo není žádná převratná novinka. Už starověcí astrologové si krátí dlouhou chvíli sledováním hvězdné oblohy a jejím popisováním. Během pozorování zjišťují, že společně s postavením Slunce se mění i zaběhnutý řád na Zemi.

Zvířata, lidé, dokonce i příroda nepatrně mění své zvyklosti a chování. K přesnému určení chybí Babyloňanům jen dnešní moderní vymoženosti a znalosti vesmíru. Je tedy možné, že většina z nás vlastně dodnes nezná své pravé znamení?

Dvanáct je znamení zvěrokruhu? Omyl!

Novinářská kachna

Celou senzaci odstartuje v roce 2016 článek zveřejněný na stránkách NASA Space Place. Je určen zvídavým dětským mozečkům, kterým má objasnit rozdíl mezi astronomií a astrologií. Čistě pro zajímavost vědci zabrousí také do oblasti výpočtů a zkusí podle novodobého postavení Slunce a planety Země vytvořit nová data jednotlivých znamení.

Jistý internetový server ale ze všech údajů „vyzobe“ jen část, kterou si upraví po svém. Světem proto začne hýbat informace, že se NASA „rozhodla změnit postavení zvěrokruhu“. Mezi lidmi, kteří na horoskopy spoléhají a podřizují jim svůj život, nastává panika.

Odteď jim data vlastně nesedí!

Celou senzaci odstartuje chybně interpretovaný článek ze serveru NASA.

Nový kohout na smetišti

Dvanáct znamení by totiž k sobě mělo přibrat ještě dalšího do party – tajemného Hadonoše, který ovlivní především jedince narozené ve znamení Střelce a Štíra. Právě mezi nimi se „nové“ souhvězdí nachází. Podle výpočtů má vycházet na období od 29. listopadu do 17. prosince. Nejčastěji bývá znázorňován jako silný muž držící hada. „Nezměnili jsme žádné znamení zvěrokruhu, jen jsme použili matematiku. Náš článek byl o tom, že astrologie není astronomií, že je pozůstatkem dávné historie.

Jen jsme poukázali na vědecké a matematické poznatky, které vycházejí z pozorování noční oblohy,“ brání se vědci z NASA. A mají pravdu.

Mnoho povyku pro nic

Od doby, kdy se Babyloňané rozhodnou definovat dvanáct znamení (Beran, Býk, Blíženec…) uplyne spousta vody, konkrétně 3000 let! Údajně mají na obloze souhvězdí Hadonoše zpozorovat, ale záměrně se rozhodnou jej vynechat, aby na sebe cyklus lépe navazoval.

Navíc v té době nikdo nepočítá s tím, že by zajetý systém mohly v budoucnu narušit nějaké odchylky. Dnes už je nám známo, že naše zeměkoule podléhá tzv. precesnímu pohybu, který má za následek nepatrné změny v zemské ose, ovlivňující mimo jiné i astrologii.

Souhvězdí jsou navíc různě velká, a nejsou proto se Sluncem na „jedné vlně“ po stejnou dobu. Proto můžeme na některých jedincích, nebo i sami na sobě, pozorovat vliv předchozího znamení.

Hadonoš je výraznou osobností, které nejsou cizí časté změny nálad nebo žárlivé scény. Ačkoliv podle nových výpočtů ve zvěrokruhu své místo má, lidé se k jeho přijetí staví rozporuplně.

Tajemná třináctka

Jaký kříž s sebou vlastně nese být „prokletou třináctkou“ – zrozencem Hadonoše? Zejména je potřeba se připravit na časté výbuchy hněvu, prudké změny nálad nebo žárlivé scény. Pokud se jim něco nelíbí nebo je na nich spáchána křivda, okamžitě pálí mosty.

Bez výjimky. Zároveň z jejich řad pochází spousta myslitelů nebo psychologů, jelikož jsou často obdařeni silnou intuicí. Jejich poznávacím znamením mohou být také pihy, záhadně uskupené do tvaru písmene ypsilon.

Mezi milovníky horoskopů však jeho existence vzbuzuje vášnivé diskuse. Jedni jsou třinácté znamení ochotni vzít na milost, druzí je kategoricky odmítají a považují ho za obyčejné souhvězdí. Zdali se dočká oficiálního přijetí, je tedy zatím ve hvězdách…

Foto: Wikipedia.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Báječný zdravý domácí kečup
nasehvezdy.cz

Báječný zdravý domácí kečup

Domácí kečup budete mít připravený raz dva. Stačí...
Čarodějnické procesy v Torsåkeru: O osudu věřících rozhodovaly děti
enigmaplus.cz

Čarodějnické procesy v...

EVA SOUKUPOVÁ Čarodějnické soudy z let 1674–1675...
Život (nejen) v hodinové věži
rezidenceonline.cz

Život (nejen) v hodinové věži

Rezidence Penthouse, v současné době považovaná...
4 kroky k jarní očistě těla
nasehvezdy.cz

4 kroky k jarní očistě těla

Blížící se příchod jara si neumíme představit...
Obludárium Jurského světa: Který byl největší či nejdravější?
epochalnisvet.cz

Obludárium Jurského světa: Který...

Dinosauři sice žili před desítkami miliony...
Soukromé lety na vzestupu
iluxus.cz

Soukromé lety na vzestupu

Počty letů soukromými letadly české...
VIDEO: Zvláštní postava v opuštěném pečovatelském domě
enigmaplus.cz

VIDEO: Zvláštní postava v...

Urban exploration či urbex je označení pro...
Budoucnost měsíčních kolonistů? Chov ryb
21stoleti.cz

Budoucnost měsíčních...

Dobývání Měsíce v současné době představuje vesmírné...
Přepište učebnice: Nález 30 000 let starých jeskynních maleb
enigmaplus.cz

Přepište učebnice: Nález 30...

EVA SOUKUPOVÁ Jeskyně ve španělské Kantábrii zdobí...
Chrám sv. Víta: Gotická střecha české země
epochanacestach.cz

Chrám sv. Víta: Gotická...

Mnohé z evropských...
Průhonice: Krásnější než sama příroda
epochanacestach.cz

Průhonice: Krásnější než sama...

Romantická procházka přírodou...
Jak se bránit internetovým vyděračům?
21stoleti.cz

Jak se bránit internetovým...

Byť je virtuální svět od toho reálného v mnohém...