Skip to content

Zlaté ručičky Vietnamu: Golden Bridge se staví rok a spolkne 44 miliard!

Dvě obrovské ruce, deroucí se ze zeleně džungle. Mohutné dlaně, které lehce opatrovávají zlatou lávku, po níž se prochází stovky lidí. Chlouba Vietnamu. Ve výšce úctyhodných 1400 metrů nad mořem máte pocit, že se procházíte v oblacích.

Na kopci Ba Na Hills, blízko města Da Nang, najdete vietnamskou zlatou uličku, která vyráží dech i z nebes. Tento architektonický skvost najdete na místě bývalé francouzské kolonie. Údolí pod kopcem Ba Na Hills je tak trochu mixem asijské a francouzské kultury, stojí zde uměle vytvořené vesnice ve stylu Provence.

Zlaté vietnamské ručičky postaví monumentální most za pouhý rok.

Hvězda sociálních sítí

Cíl je jasný, místo má přilákat mnoho turistů, místním tento kulturní mišmaš není ovšem příliš po chuti stejně jako mohutné boží dlaně, které někteří berou jako necitlivý zásah do přírody. „Jsme hrdí na snímky, které lidé sdílí na sociálních sítích,“ libuje si architekt Vu Viet Anh, ze společnosti TA Landscape Architecture, která most realizovala.

Výhled do údolí je opravdu famózní.

Rok a je postaveno

Brány pozlacené cesty k oblakům se poprvé otevřou v létě roku 2018. Výstavba gigantických pilířů a téměř 150 metrů dlouhého mostu trvá na asijské poměry standardně. Za pouhý rok se podaří vybudovat lákadlo, od kterého si Vietnam slibuje turistické žně.

Chce tak obnovit slávu lanovky, která je otevřena v roce 2013 a se svými 5,801 kilometry je tehdy nejdelší kabinovou lanovkou. Právě ona vás doveze i na zlatý klenot v rukou božích.

Typická asijská svatba musí mít výjimečné kulisy.

Boží zážitek za miliardy

Do projektu nasype v přepočtu neuvěřitelných 44 miliard korun, země se chlubí, že už víc jak polovina investice se vrátila na přívalu návštěvníků. Není se co divit. Na most se dostanete pouze v rámci vstupného do lokality Sun World, a to není zrovna za hubičku.

Jeden návštěvník vytáhne z peněženky v přepočtu asi 700 korun. Zážitek je to ale naprosto boží!

Na Golden Bridge vás přiveze i lanovkový rekordman.
Foto: pineterst.com, theculturetrip.com, xotours.vn, greatwonders.com, youtube.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články