Skip to content

Zázračná jóga: Zajistí vám klid na duši?

Jóga údajně prodlužuje život! Zdá se vám podobné tvrzení přehnané? Lidé z celého světa tento indický systém tělesných a dechových cvičení praktikují už více než 4000 let. Tvrdí přitom, že skutečně funguje!

Konečným cílem příznivců jógy má být získání jednoty s božskou nebo duchovní podstatou podněcující kladné lidské vlastnosti. Počátky této nauky spadají do staré Indie a píše o ní už například starověký mudrc Patanjali. Od té doby toto cvičení prochází složitým vývojem a štěpí se do mnoha různých směrů. Lidé z Východu jsou přesvědčeni, že pomocí jógy lze překonat trýznivou lidskou existenci, která je založená na utrpení.

V současné době se józe věnuje čím dál více lidí z různých koutů světa.
V současné době se józe věnuje čím dál více lidí z různých koutů světa.

„Může toho lidem nabídnout opravdu hodně. Nezáleží přitom na vaší filosofii nebo náboženském přesvědčení. Tato nauka nemá žádné geografické hranice a nerozděluje lidi podle žádného kritéria,“ říká slavný indický učitel jógy B. K. S. Iyengar (1918–2014). Podle něj je každý z nás náchylný k fyzickým, mentálním, emocionálním i intelektuálním problémům a jóga nám prý od všech těchto obtíží může pomoci.  

O józe psal již starověký mudrc Patanjali. I on věřil v její účinnost.
O józe psal již starověký mudrc Patanjali. I on věřil v její účinnost.

Hlavně se nebát začít a následně nepolevit a pravidelně v tom pokračovat. To vám řekne snad každý odborník na jógu. S vlastním cvičením můžete začít kdykoliv a v podstatě kdekoliv. Délka cvičení je také individuální. Někomu může stačit 15 minut týdně, jiný se józe věnuje třeba dvě hodiny denně. Obléknout byste se měli do něčeho pohodlného a neuškodí ani pustit si relaxační hudbu.

Jóga prý umí zázraky. Měli bychom ji vyzkoušet i my?
Jóga prý umí zázraky. Měli bychom ji vyzkoušet i my?

Vypadá to, že začít s jógou není žádná věda. Skutečně si díky ní zajistíme delší a kvalitnější život?

Foto: en.wikipedia.org, blogs.plos.org, bombayroomyoga.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Nevysvětlitelné jevy
Zobrazit více …