Skip to content

Pohodlí na prvním místě: Závěsné houpací křeslo domů i na zahradu

Tento článek je reklamním sdělením

Chcete relaxovat stylově? V tom případě by vám doma nebo na zahradě nemělo chybět závěsné houpací křeslo, které k lenošení přímo vybízí!

Už se vidíte v křesle s knihou v ruce nebo sluchátky na uších? Než se pustíte do výběru, projděte si s námi několik bodů, které vám pomůžou vybrat to ideální závěsné křeslo, ze kterého se vám ani nebude chtít pryč.

Dovnitř, nebo ven?

Jestli hledáte závěsné houpací křeslo na zahradu, nebo ho budete mít uvnitř, je poměrně zásadní rozdíl. Zatímco venkovní křeslo pobyt uvnitř vydrží, obráceně by to mohl být problém.

Závěsné houpací křeslo na zahradu musí odolat náročným povětrnostním podmínkám. Ale i u venkovního záleží na umístění. Zatímco na zastřešené terase bude křeslo v suchu, na nezakryté zahradě si bude muset poradit i s deštěm a UV zářením.

Závěsná křesla do interiéru můžete vybírat z jakýchkoli materiálů, které vám ladí se zbytkem interiéru. Rozhodující je spíše možnost zavěšení, nosnost a další parametry, na které se hned podíváme.

Kdo v křesle bude sedět?

Určitě je lepší o trochu větší křeslo než menší, u kterého budete mít nosnost tak tak. Protože stačí když vám na klín skočí pes, nebo se přijde pohoupat dítko, a vaše hmotnost se rázem zvedne klidně o 15 kilo. Proto volte křeslo vždy s o něco vyšší nosností, než je potřeba. Závěsná houpací křesla si ale mohou užít i naši nejmenší. Spousta křesel se vyrábí v dětském provedení. Ta jsou přizpůsobená nejen velikostně, ale také bezpečností.

TIP: Pokud neradi sedíte sami, zvolte velikost XXL vhodnou pro dvě osoby.

Způsob uchycení závěsného křesla

Závěsná křesla bývají zavěšená pouze v jednom bodě. Ukotvení proto musí být opravdu bezpečné a je potřeba zvážit, jestli k tomu máte dostatečně pevný kotvící bod, respektive strop, který takovou kotvu udrží. U venkovního křesla pak samozřejmě můžete k zavěšení použít i trám nebo větev.

Pro případ, že máte sádrokartonové podhledy nebo na zahradě nemáte kam křeslo zavěsit, není problém zvolit závěsné křeslo se stojanem. Taková křesla lze koupit už v setu, ale často se prodávají odděleně. Vždy se proto ujistěte, že kupujete celý set se stojanem a ne jen samotné křeslo.

Rozdíl u obou typů zavěšení bývá znát hlavně v ceně. Křesla se zavěšením do stropu bývají výrazně levnější než křesla se stojanem.

Jaký materiál vybrat?

U závěsných křesel rozlišujeme materiál sedátka, konstrukce a materiál závěsné konstrukce. Do interiéru to máte s výběrem materiálu poměrně jednoduché, stačí vybrat křeslo, které se designově hodí i ke zbytku zařízení. Minimalistický moderní domov hezky doplní jednoduché plastové křeslo. Ti, kteří mají rádi přírodu a útulnost zase ocení proutěné křeslo obložené měkkými polštáři. Méně vhodná je snad jen kovová závěsná konstrukce, která by mohla poškrábat podlahu.

U venkovních křesel přihlédněte k tomu, aby sedák i případná konstrukce k zavěšení vydržely změny teplot i povětrnostní podmínky. Materiál, který má všechny předpoklady pro venkovní použití je například umělý ratan nebo plast. Z přírodních materiálů je to pak proutí (včetně ratanu), dřevo i textilie. U těch ale myslete na to, že bude potřeba pravidelná údržba a také je lepší je mimo sezónu uskladnit na suchém místě, abyste jim nezkracovali životnost. U závěsných konstrukcí lze použít i kov, ale určitě je vhodnější, když ho umístíte na zastřešenou terasu než přímo na zahradu.

Nezapomeňte na doplňky

Co by bylo křeslo bez pohodlných polštářků! K těm interiérovým je to hlavní must have. U venkovních pak ještě doporučujeme kromě polštářů i nepromokavý obal nebo slunečník, který oceníte tam, kde nemáte křeslo pod střechou.

Foto: Shutterstock
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Kam investovat úspory, aby vydělávaly?
iluxus.cz

Kam investovat úspory, aby...

Jediným způsobem, jak se bránit znehodnocování...
Hradecko jako turistická oblast
epochanacestach.cz

Hradecko jako turistická...

Tuto příjemnou destinaci...
Město skryté v Údolí smrti: Údajně v něm žili obři!
enigmaplus.cz

Město skryté v Údolí smrti:...

Na naší planetě existuje jen málo nehostinnějších...
Sužuje Soukalovou velký strach o miminko?
nasehvezdy.cz

Sužuje Soukalovou velký...

Poslední měsíce nebyly...
Vzdušná prosvětlená klasika v mrakodrapu
rezidenceonline.cz

Vzdušná prosvětlená klasika...

Doslova jako výkladní skříň značky Minotti působí...
Byla Lily skutečně zázračné dítě?
skutecnepribehy.cz

Byla Lily skutečně zázračné...

Když byly naší dcerce čtyři,...
Najde Randová díky Ulici konečně svou osudovou lásku?
nasehvezdy.cz

Najde Randová díky Ulici...

Zatímco se MARTINĚ RANDOVÉ...
Čočková polévka s octem a olejem
tisicereceptu.cz

Čočková polévka s octem a...

Čočkovka vyšší úrovně! Zkuste ji a...
Zázrak z Cochabamby: Bolivijský Ježíš roní trnové hroty
enigmaplus.cz

Zázrak z Cochabamby: Bolivijský...

V Cochabambě, hlavním městě stejnojmenného bolivijského...
Vědci objevili stopy exploze, která mohla zničit biblickou Sodomu
21stoleti.cz

Vědci objevili stopy exploze,...

Lokalita Tall el Hammam v dnešním Jordánsku...
Odpad! A zase odpad! Kam s ním?
panidomu.cz

Odpad! A zase odpad! Kam s...

Už v dobách slavného fejetonu Jana Nerudy se řešila...
Co je zač děsivá příšera Momo z Missouri?
epochalnisvet.cz

Co je zač děsivá příšera...

Drobounká dívenka jménem Doris myje v kuchyni...