Skip to content
reklama

Pohodlí na prvním místě: Závěsné houpací křeslo domů i na zahradu

Tento článek je reklamním sdělením

Chcete relaxovat stylově? V tom případě by vám doma nebo na zahradě nemělo chybět závěsné houpací křeslo, které k lenošení přímo vybízí!

Už se vidíte v křesle s knihou v ruce nebo sluchátky na uších? Než se pustíte do výběru, projděte si s námi několik bodů, které vám pomůžou vybrat to ideální závěsné křeslo, ze kterého se vám ani nebude chtít pryč.

Dovnitř, nebo ven?

Jestli hledáte závěsné houpací křeslo na zahradu, nebo ho budete mít uvnitř, je poměrně zásadní rozdíl. Zatímco venkovní křeslo pobyt uvnitř vydrží, obráceně by to mohl být problém.

Závěsné houpací křeslo na zahradu musí odolat náročným povětrnostním podmínkám. Ale i u venkovního záleží na umístění. Zatímco na zastřešené terase bude křeslo v suchu, na nezakryté zahradě si bude muset poradit i s deštěm a UV zářením.

Závěsná křesla do interiéru můžete vybírat z jakýchkoli materiálů, které vám ladí se zbytkem interiéru. Rozhodující je spíše možnost zavěšení, nosnost a další parametry, na které se hned podíváme.

Kdo v křesle bude sedět?

Určitě je lepší o trochu větší křeslo než menší, u kterého budete mít nosnost tak tak. Protože stačí když vám na klín skočí pes, nebo se přijde pohoupat dítko, a vaše hmotnost se rázem zvedne klidně o 15 kilo. Proto volte křeslo vždy s o něco vyšší nosností, než je potřeba. Závěsná houpací křesla si ale mohou užít i naši nejmenší. Spousta křesel se vyrábí v dětském provedení. Ta jsou přizpůsobená nejen velikostně, ale také bezpečností.

TIP: Pokud neradi sedíte sami, zvolte velikost XXL vhodnou pro dvě osoby.

Způsob uchycení závěsného křesla

Závěsná křesla bývají zavěšená pouze v jednom bodě. Ukotvení proto musí být opravdu bezpečné a je potřeba zvážit, jestli k tomu máte dostatečně pevný kotvící bod, respektive strop, který takovou kotvu udrží. U venkovního křesla pak samozřejmě můžete k zavěšení použít i trám nebo větev.

blank

Pro případ, že máte sádrokartonové podhledy nebo na zahradě nemáte kam křeslo zavěsit, není problém zvolit závěsné křeslo se stojanem. Taková křesla lze koupit už v setu, ale často se prodávají odděleně. Vždy se proto ujistěte, že kupujete celý set se stojanem a ne jen samotné křeslo.

Rozdíl u obou typů zavěšení bývá znát hlavně v ceně. Křesla se zavěšením do stropu bývají výrazně levnější než křesla se stojanem.

Jaký materiál vybrat?

U závěsných křesel rozlišujeme materiál sedátka, konstrukce a materiál závěsné konstrukce. Do interiéru to máte s výběrem materiálu poměrně jednoduché, stačí vybrat křeslo, které se designově hodí i ke zbytku zařízení. Minimalistický moderní domov hezky doplní jednoduché plastové křeslo. Ti, kteří mají rádi přírodu a útulnost zase ocení proutěné křeslo obložené měkkými polštáři. Méně vhodná je snad jen kovová závěsná konstrukce, která by mohla poškrábat podlahu.

U venkovních křesel přihlédněte k tomu, aby sedák i případná konstrukce k zavěšení vydržely změny teplot i povětrnostní podmínky. Materiál, který má všechny předpoklady pro venkovní použití je například umělý ratan nebo plast. Z přírodních materiálů je to pak proutí (včetně ratanu), dřevo i textilie. U těch ale myslete na to, že bude potřeba pravidelná údržba a také je lepší je mimo sezónu uskladnit na suchém místě, abyste jim nezkracovali životnost. U závěsných konstrukcí lze použít i kov, ale určitě je vhodnější, když ho umístíte na zastřešenou terasu než přímo na zahradu.

Nezapomeňte na doplňky

Co by bylo křeslo bez pohodlných polštářků! K těm interiérovým je to hlavní must have. U venkovních pak ještě doporučujeme kromě polštářů i nepromokavý obal nebo slunečník, který oceníte tam, kde nemáte křeslo pod střechou.

Foto: Shutterstock
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Mystický Paimpontský les. Měl zde Merlin křišťálový zámek?
enigmaplus.cz

Mystický Paimpontský les. Měl zde...

Nedaleko zurčícího pramene se tyčí obří kamenný blok....
Válka znovu v plném proudu?
nasehvezdy.cz

Válka znovu v plném proudu?

Eva Burešová (29) se...
Výstava: Zemědělská krajina a technika na fotografiích Miloše Sedláčka
epochanacestach.cz

Výstava: Zemědělská krajina a...

Výstava výtvarného fotografa...
Nestresujte se tolik!
panidomu.cz

Nestresujte se tolik!

Kolikrát jste už tohle vyslechli, že?...
Spatřil mořeplavec Henry Hudson skutečné mořské panny?
enigmaplus.cz

Spatřil mořeplavec Henry Hudson...

Příběhy o mořských pannách jsou staré téměř jako...
Zatracený bolševník: Co vám dokáže udělat 5metrový postrach?
epochalnisvet.cz

Zatracený bolševník: Co vám...

Ten tlustý dutý stonek k tomu přímo vybízel. Partička...
Unikátní vejce ozdobily kapli Pražského hradu
iluxus.cz

Unikátní vejce ozdobily kapli...

Pozvaní VIP hosté si na konci ledna měli možnost...
Srovná se Sára Rychlíková s divokou minulostí svého miláčka?
nasehvezdy.cz

Srovná se Sára Rychlíková...

Půvabná a nadaná herečka Sára...
Pralesničky znovu spatřeny v přírodě!
21stoleti.cz

Pralesničky znovu spatřeny v...

Rod obojživelníků Atelopus, jehož zástupcům se...
Ocitla jsem se v nebi?
skutecnepribehy.cz

Ocitla jsem se v nebi?

Ten, kdo nahlédne do prostoru mezi dvěma světy,...
Studená polévka gazpacho
tisicereceptu.cz

Studená polévka gazpacho

Tradiční studená polévka gazpacho (čtěte gazpačo) je...
Geometrie ve službách minimalismu
rezidenceonline.cz

Geometrie ve službách...

Jasná koncepce moderní vily dává vyznít...

Předplatné časopisu

Chcete znát odpověďi? EPOCHA je pro Vás jasnou volbou. Již 17 let pro vás mícháme koktejl toho nejzajímavějšího, co se kolem nás děje!

Zvolte variantu

Epocha