Má je každý. Jedinečné pigmentové skvrny. V příbězích jsou mateřská znaménka často svědectvím o původu člověka. Lékaři zase poukazují na jejich potenciální nebezpečnost.
A stoupenci víry v převtělování se domnívají, že znaménka nám prozradí, kým jsme byli v předchozím vtělení. Jak?
Podle lékařů vznikají takzvaná mateřská znaménka jako důsledek embryonální poruchy v těle matky. Příznivci reinkarnační teorie však i v nich vidí památku na naše minulá vtělení.
Jejich umístění i specifický tvar prý prozradí, co se nám v předchozím životě přihodilo. Co by mohlo svědčit v prospěch tohoto tvrzení?
Podivné znaménko
V roce 1951 dojde v indickém městečku Kannanadž ve státě Uttar Pradéš k bestiální vraždě. Dvojice mužů vyláká k řece šestiletého hocha Munnu Prassáda, kde mu břitvou uříznou hlavu.
Asi o půl roku později se ve stejném městečku narodí chlapec Ráví Šankár. Ten ve třech letech začne tvrdit, že je převtěleným Munnou. Jde o výmysl? Ráví přichází na svět se zvláštním mateřským znaménkem.
Nachází se vzadu na krku, je asi pět centimetrů dlouhé a nápadně se podobá zhojené jizvě po řezu nožem.
Když se chlapec setkává s Munnovými rodiči ví o jejich zavražděném chlapci takové podrobnosti, že to manžele Prassádovi přesvědčí, že je skutečně jejich reinkarnovaným synem. Je to jediné možné vysvětlení?
Jde o přenos energie?
Někteří lidé si myslí, že v okamžiku smrti se od člověka oddělí jeho aura. Její zbytky prý prodlévají na místě i dlouho po odchodu daného jedince na věčnost. Zejména to platí v případě násilné smrti.
Tento energetický obal se prý může přenést na někoho s dosud nevyvinutou vlastní aurou, například na novorozence. Lze si tak vysvětlit skutečnost, že vzpomínky na minulý život se objevují téměř vždy jen u lidí, kteří údajně zahynuli nepřirozenou smrtí?