Skip to content

Záhada Mony Lisy: Jsou na obraze skrytá zvířata?

Americký grafik a odborník na umění Ron Piccirillo přichází na podzim roku 2011 s pozoruhodným tvrzením, že na známém obraze Mona Lisa od italského mistra Leonarda da Vinciho je skrytě namalováno několik zvířat.

Kde přesně na obraze mají být?

„Při výzkumu jsem si vzal obraz Mony Lisy, položil jsem ho na stranu a všiml jsem si, že tam je tvář opice a hlava lva,“ vysvětluje Piccirillo. Opice i lev se mají nacházet nalevo od Mony Lisy, Američan je zpozoroval v horách, které jsou na obraze namalovány.

Přímo za ženou má pak být ukryt krokodýl s otevřenou tlamou. Piccirillo ke svým zajímavým závěrům došel na základě odborného zkoumání obrazu z různých perspektiv. K jeho objevu však přispěly také 500 let staré záznamy v da Vinciho denících, kde se malíř o zvířatech zmiňuje.

„Říkám tomu náhodný objev. Nevím, jak to, že jsem na to přišel zrovna já a nikdo jiný si toho nevšiml,“ podivuje se Ron Piccirillo, který díky svému nálezu znovu upozornil na záhadné renesanční dílo.

Má jen příliš bujnou fantazii a vidí v krajině na obraze něco, co v ní ve skutečnosti není, nebo byl opravdu učiněn převratný objev? Co by ale měla zvířata znamenat?

Foto:
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Kuriozity
Zobrazit více …