Skip to content

Za kulturou z obýváku

Národní muzeum a všechny jeho objekty včetně výstav a expozic jsou sice v současné době pro návštěvníky uzavřeny, muzeum však chce i tak sloužit veřejnosti a udržet s ní kontakt. Začalo proto koncem března nabízet virtuální prohlídky svých aktuálních výstav on-line.

Virtuální výstavy nejlépe fungují na prohlížeči Chrome a v nastavení je třeba mít povolen JavaScript.

První výstavy Sametová revoluce – Říká se jí sametová a Labyrint informací a ráj tisku byly na webových stránkách otevřeny 23. března 2020. V dalších dnech následovaly další výstavy, jako Račte vstoupit do divadla z Nové budovy Národního muzea, Import / Export / Rock´n´roll z Českého muzea hudby či Doma na Sibiři z Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur.

Postupně ukážou všechno

Národní muzeum postupně plánuje virtuálně otevřít všechny své aktuální výstavy a poté začít on-line pořádat i výstavy nové. Okamžitě po rozhodnutí uzavřít všechny objekty Národního muzea vznikl z rozhodnutí generálního ředitele Národního muzea Michala Lukeše speciální tým složený z odborných pracovníků, specialistů na IT, komunikaci a marketing a muzejních pedagogů, který dostal za úkol v co nejkratším čase otevřít Národní muzeum a jeho výstavy pro veřejnost virtuálně prostřednictvím webových stránek instituce.

Sekci virtuální výstavy je možné otevřít přes webové stránky Národního muzea.

Pouze z počítače

Připravuje se také speciální edukativní projekty pro děti a mládež. On-line výstavy jsou kvůli vysokému rozlišení optimalizovány pro stolní počítač nebo notebook. Na mobilních platformách je nelze prohlížet.

Návštěvníka každou výstavou provede její kurátor či autor prostřednictvím videa. Následně je možné si prohlédnout fotografie, dokumenty, sbírkové předměty i audiovizuální materiály spojené s danými výstavami za doprovodu hlasu českého režiséra, moderátora a cestovatele Petra Horkého.

Foto: wikipedie.org, nm.cz
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …