Skip to content

Vrazi školou povinní: Jon Venables a Robert Thompson se jen nudili

Kamarádi Jon Venables (*1982) a Robert Thompson (*1982) jsou 12. února 1993 za školou a nudí se. Toulají se po obchodním centru New Strand a vymýšlejí lumpárny. Kradou bonbóny, baterie, plechovku s modrou barvou a další drobnost.

Když přemýšlí, co by ještě tak mohli zkusit ukrást, uvidí dvouletého Jamese Bulgera (1990-1993).

Co takhle zabít nějakého mrňouse?

Pro Ralpha a Denise Bulgerovy je syn vším. Narodí se jako vysněné dítě, poté co přišli o dceru, a nikdy ho nenechávají bez dozoru. Jenže stačí, aby se Denise otočila, jen aby zaplatila řezníkovi, a James je pryč.

Zatoulal se k otevřeným dveřím, kde si ho všimnou Venables a Thompson.

Kamera malé vrahy zachytí jak malého Jamese odvádějí z budovy.

Když Denise zjistí, že James zmizel, okamžitě zburcuje personál centra i policisty. Jenže to už jsou malí únosci venku. Nejprve chtějí chlapce strčit pod auto na nějaké frekventované silnici, ale se s ním vydají na odlehlejší místo.

Občas ho praští nebo nakopnou, a dobře se baví.

James pláče, přesto starší kluky ve své nevinnosti dál následuje. Postupně je vidí 38 lidí, ale nikdo nezasáhne. Všichni se domnívají, že plačící chlapec je mladším bratrem jednoho z nich. O tři kilometry dál, se to únosci rozhodnou skončit.

Povalí Jamese, nalijí mu do očí ukradenou barvu, svléknou ho, kopou do něj, mlátí ho kameny a nakonec mu rozbijí hlavu železnou tyčí. Když si myslí, že je mrtvý, pohodí tělíčko na koleje železniční trati.

„Budou si myslet, že ho přejel vlak,“ je si jistý Thompson.

James Bulger

Mladí vrazi pod ochranou státu

Vlakem rozpůlené tělíčko najdou o dva dny později. Patolog Alan Williams tvrdí: „Na těle jsem našel 42 zranění. Nejsem schopen určit, které bylo tím smrtelným, ale vím zcela jistě, že zemřel dřív, než se dostal na koleje.

“ Británie je v šoku. Policie má k dispozici nahrávky z bezpečnostních kamer a oba kluci jsou o tři dny později zatčeni.

Odsouzeni jsou na 15 let za mřížemi, jenže na nátlak Evropského soudu pro lidská práva jsou na svobodě už v roce 2001. Veřejnost je pobouřena. Nejenže jsou propuštěni předčasně, ale navíc oba chrání nová identita.

Zatímco Thompson se odstěhuje neznámo kam se svým homosexuálním milencem, Venables je znovu zadržen.

Poprvé kvůli rvačce, podruhé za držení násilné dětské pornografie. V roce 2011 unikne na veřejnost informace, že mu bude na náklady daňových poplatníků, poskytnuta další nová identita.

A jako by to nestačilo, spáchá v roce 2012 sebevraždu šestatřicetiletý Scott Bradley, který je veřejností mylně považován za Thompsona a doslova uštván k smrti projevy nenávisti. „Vinu na jeho smrti nese vláda, která té zrůdě umožnila skrýt se pod novou identitou,“ má o viníkovi jasno jeho rodina

Foto: pinterest.com, dailyheralds.org
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Vraždy
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články