Skip to content

Bouřlivý život Lany Turnerové: Dcera zabije jejího milence!

Ve velkovýrobně jménem Hollywood vyjíždí z výrobní linky neustále nové a nové hvězdy a hvězdičky. I Lana Turnerová (1921–1995) je jednou z nich. Její život je sám o sobě námětem na film.

Plný zvratů a nečekaných událostí. V devíti letech přijde o otce, zavražděného kvůli penězům, které jen pár hodin předtím vyhrál v kostkách. Pachatele nikdy nedopadnou. O pár let později jí v kavárně zahlédne vydavatel The Hollywood Reporter.

Oslněn její krásou obvolá pár známých a otevře mladému děvčeti dveře do světa filmu. V šestnácti letech v něm debutuje a od té chvíle jde z role do role a rovněž z náruče do náruče, z postele do postele, z manželství do manželství.

Na muže má pech

Stihne jich celkem sedm. Šťastné není ani jedno. Pravidelně při nich létají nadávky, facky. Dvakrát přijde na řadu potrat, třikrát porod mrtvého dítěte. Bolavé srdce pak obletovaná kráska obvykle léčí v náručí některého z nesčetných milenců.

Jedním z nich je i losangeleský gangster Johnny Stompanato (1925–1958), někdejší osobní strážce obávaného mafiánského bosse Mickeyho Cohena (1913–1976).

Bouřlivý život Lany Turnerové by byl sám o sobe námětem na film.

Vraždí, aby chránila

Ani u něj nenajde Lana to, co celý život hledá – štěstí. Cholerik Johnny jí dává svými záchvaty vzteku co proto, a tak se herečka po pár měsících nekonečných hádek rozhodne vztah ukončit. Je 4. dubna 1958 večer, když od ní v jejím domě Stompanato uslyší slovo rozchod.

Turnerová nepočítá s tím, že by se potom sebral a prostě odešel. To, co následuje ji ale nenapadne ani v tom nejhorším snu. Stompanato odmítne vzít její slova v potaz a místo toho jí dvakrát udeří. Čtrnáctileté dceři Cheryl (*1943), která dvojici poslouchá za zavřenými dveřmi ložnice, se sevře srdce hrůzou.

V nastalé panice popadne první, co jí přijde pod ruku – dlouhý ostrý nůž. Jakmile Johnny po další sérii úderů otevře dveře, bodne ho do břicha, aby ochránila matku. Pro Stompanata to má fatální následky.

Zemře během pár minut. Matka s dcerou jsou následně zatčeny policií a noviny mají senzaci.

V šestnácti debutuje ve filmu a od té chvíle jde z role do role a také z náruče do náruče.

Výkon na Oscara

U soudu Lana při výpovědi neudrží slzy. Podle mnohých tehdy předvede nejlepší herecký výkon v kariéře. Minimálně na porotu zapůsobí. K velké úlevě obou žen rozhodne, že šlo o nutnou sebeobranu, a proti Cheryl nebude vzneseno žádné obvinění.

Kolující zvěsti, že svého milence zabila sama Lana a její dcera to vzala na sebe, aby matku ochránila, smete herečka ze stolu. A když jí z toho samého obviní Stompanatův syn, zavře mu v květnu 1962 mimosoudně ústa šekem na 20 000 dolarů.

U soudu předvede Lana podle mnohých nejlepší herecký výkon v kariéře.
Foto: lib.uidaho.edu, youmustrememberthispodcast.com, oldtimeradiodownloads.com, vickielester.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Osobnosti
Zobrazit více …