Skip to content

Vede Kolský vrt do pekla? Nikoliv, je to obyčejná manipulace!

Dosud nejhlubší vrt, který byl kdy uskutečněn, je ten s názvem Kolský. Mezi lety 1970 až 1992 jej uskutečnili ruští badatelé s cílem prozkoumat Mohorovičićovu diskontinuitu.

To je vrstva, kde se střetává zemská kůra a zemský svrchní plášť. Právě zde dochází k výraznému zrychlení seizmických vln, její výzkum je prosto důležitý v souvislosti se zemětřeseními.

Umístění Kolského vrtu na mapě.

Když se ruští inženýři při práci na kolském vrtu dostali přes hranici 12 000 metrů, uslyšeli z hlubin podivné drásavé a dechberoucí zvuky. Jako by se provrtali do samotného pekla.

Představa pekla od neznámého portugalského malíře ze 16. století.

Poté, co se rozšířil internet, záznam oněch zvuků začal po něm kolovat a mnozí lidé jej začali považovat za důkaz existence skutečného inferna. Záznamu se chytly a dodnes chytají především různé bulvární, manipulativní a konspirační weby.

Ruiny staveb, které zůstaly po Kolském vrtu.

Jak to tak bývá, je realita mnohem prozaičtější. Někdo si zkrátka udělal legraci nebo plánovaně chtěl rozšířit nesmysl. A skutečný původ oněch zvuků lze snadno doložit.

Ze snímku Krvavý baron.

Ony záhadné zvuky vůbec nepocházejí z hlubin Země, nýbrž z italsko-německého snímku Krvavý baron pojednávajícím o sadistickém šlechtici. Prošly pouze úpravou a zremixováním, nicméně řada lidí dodnes věří na jejich autentičnost.

Foto: Wikipedie, museudearteantiga, pinterest
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …