Skip to content

Vánoce a krev: Šílený kuchař popraví své děti

Vánoce jsou svátky klidu, míru a dobrých skutků, podle mnoha z nás nejkrásnější část roku. Někteří vrazi si však nedají pokoj ani v době vánoční. Motivem jsou jak rodinné vztahy, žárlivost, sex, tak v neposlední řadě i peníze.

Mrazivý vzduch prořízne ostrý zvuk policejních sirén. Píše se večer 25. prosince 2017 a v jednom ze sídlištních bytů v arizonském městě Phoenix se zabarikádoval střelec. Když ozbrojené složky vtrhnou do komplexu, najdou na chodbě zastřelenou ženu, která se nejspíš snažila svému vrahu utéct.

Děti nepřežily výbuch Rossova hněvu.

Populární vrah

Robot s kamerou, vyslaný do zabarikádovaného bytu, odhalí přítomnost dvou dětí, taktéž zavražděných. Vyjednávání s mužem se táhne dlouhé hodiny až do rána. „Jsem Anthony Ross a právě jsem vyvraždil svou rodinu,“ vzlyká nakonec muž zpoza dveří.

Přiznáním však drama nekončí. Vzápětí totiž začne vrah střílet znova, tentokrát po policistech, a jednoho z nich zraní. Teprve potom se, sám bez jediného škrábnutí, vydá do rukou zákona. V Arizoně je Antohy Ross (*1973) relativně známou postavou.

Proslul jako šéfkuchař, motivační řečník a propagátor rostlinné stravy, díky které se mu údajně podařilo zhubnout téměř 100 kilogramů. Objevil se i v dokumentu o veganské stravě po boku herce Samuela L. Jacksona (*1948) či oscarového režiséra Jamese Camerona (*1954).

Anthony Milan Ross, temnota v něm prý byla odjakživa.

Zpívání koled, potom smrt

Není tedy divu, že vánoční vraždy vzbudí takový poprask. Brzy vyjde najevo, že za hrůzným činem stojí rodinné vztahy. Anthony a Iris Rossovi se rozvedli, když žena přišla na předchozí manželství svého chotě, o kterém se jí jaksi zapomněl zmínit.

Děti mu však vždy ochotně půjčovala a nejinak tomu bylo i na Štědrý den roku 2017. To dopoledne stráví Ross s oběma svými potomky, jedenáctiletým Nigelem a ani ne roční Anorou. Vyšetřovatele obzvláště zamrazí fakt, že pouhých pár hodin před vraždami Ross natočí a sdílí na Facebooku video, v němž se svým synem zpívá vánoční písně.

Oba dva se na záznamu smějí a vypadají šťastně. Nikoho by při jeho sledování nenapadlo, že Nigelův život skončí rukou jeho otce v ten samý den.

Propagátor zdravého životního stylu bral své poselství možná až moc vážně.

Příliš tmavá stránka

Odpoledne si pro děti přijde Iris a dvojice se nejspíš pohádá. Krátce před třetí hodinou dostane Irisina sestra Mary Wogas SMS: „Právě jsem zabil Iris a děti. Pistolí.“ Mary se se svými pocity později svěří médiím: „Vždycky jsem věděla, že je ten chlap hodně labilní a že má svou temnou stránku.

Nikdy mě však nenapadlo, že je až tak temná.“ Své zážitky přidá i Shalonda Ross, Anthonyho dcera z prvního manželství. „Otec mě často bil pěstí i fackoval, občas dokonce i škrtil. Když byly modřiny příliš viditelné, zakazoval mi jít do školy.

“ Podle mladší Ebony byl jejich otec Anthony zdravou stravou tak posedlý, že hladovět nutil i všechny své děti. Kromě toho měly omezený přístup do koupelny a většinu času musely trávit zavřené v pokoji.

Na první pohled sympatický a veselý otec, doma násilník.

Ve hře je trest smrti

K soudu se Anthony Ross dostaví spoutaný na kolečkovém křesle. Přítomní se nikdy nedozví proč, z přestřelky s policií se přece dostal nezraněný. Dříve populární, dnes spíše nechvalně proslulý šéfkuchař čelí obvinění z trojnásobné vraždy prvního stupně, dvojnásobného napadení, devatenáctinásobného napadení policisty a použití střelné zbraně ve městě.

I přes nevyvratitelnost důkazů se prohlásí za nevinného a svůj popis událostí několikrát změní. Své výpovědi poskytnou také obě Rossovy dcery z prvního manželství a sestra zavražděné Iris Mary. Soud zatím stále probíhá a nezbývá než doufat, že hrůzné vraždy, které měl Ross spáchat, nezůstanou nepotrestány.

Hrozí mu až trest smrti.

Foto: Shutterstock, Wikimedia. Autor: Karolína Sýkorová
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Vraždy
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Vykašlal se na mě v nejhorší chvíli
skutecnepribehy.cz

Vykašlal se na mě v nejhorší...

Padouch, lotr, odporný...
Originální zázrak moderní architektury
rezidenceonline.cz

Originální zázrak moderní...

Uměleckým dílem v každém smyslu lze nazvat rezidenci,...
Došlo na dobře utajený rozchod?
nasehvezdy.cz

Došlo na dobře utajený...

S MATĚJEM MATUŠKOU (41)...
Moderní technologie chrání kulturní památky
21stoleti.cz

Moderní technologie chrání...

Národní muzeum v Praze, hrad a zámek v Českém...
Mariánské Lázně: Město hudby, kde vám zazpívá i fontána
epochanacestach.cz

Mariánské Lázně: Město hudby,...

Ten, kdo přijede do...
Unikátní track day na Red Bull Ringu
iluxus.cz

Unikátní track day na Red...

V pátek, 20. srpna 2021, se na rakouském...
Nejlepší řízek na světě
panidomu.cz

Nejlepší řízek na světě

Samozřejmě řeknete, že ho uměla vaše maminka nebo...
Chytil se zbojník Oleksa Dovbuš do pasti?
epochalnisvet.cz

Chytil se zbojník Oleksa...

Mnoho let žije v Pečenižynu u Kolomyje (na...
Komunikace se záhrobím: Nešťastný otec sestrojil přístroj, který to prý umí
enigmaplus.cz

Komunikace se záhrobím:...

Ztráta milované osoby dokáže s člověkem pořádně...
Dubaj bojuje s horkem a pomocí dronů vytváří déšť
enigmaplus.cz

Dubaj bojuje s horkem a pomocí...

To, co by se ještě nedávno zdálo nemožné, se stává...
Chyť si mě, jsem tvoje zlatá rybka!
nasehvezdy.cz

Chyť si mě, jsem tvoje...

Je krásná, je úspěšná, je za...
Florentýnky
tisicereceptu.cz

Florentýnky

Původ mají v Itálii, příprava je rychlá a jsou...