Skip to content
reklama
reklama

Vánoce a krev: Šílený kuchař popraví své děti

Vánoce jsou svátky klidu, míru a dobrých skutků, podle mnoha z nás nejkrásnější část roku. Někteří vrazi si však nedají pokoj ani v době vánoční. Motivem jsou jak rodinné vztahy, žárlivost, sex, tak v neposlední řadě i peníze.

Mrazivý vzduch prořízne ostrý zvuk policejních sirén. Píše se večer 25. prosince 2017 a v jednom ze sídlištních bytů v arizonském městě Phoenix se zabarikádoval střelec. Když ozbrojené složky vtrhnou do komplexu, najdou na chodbě zastřelenou ženu, která se nejspíš snažila svému vrahu utéct.

blank
Děti nepřežily výbuch Rossova hněvu.

Populární vrah

Robot s kamerou, vyslaný do zabarikádovaného bytu, odhalí přítomnost dvou dětí, taktéž zavražděných. Vyjednávání s mužem se táhne dlouhé hodiny až do rána. „Jsem Anthony Ross a právě jsem vyvraždil svou rodinu,“ vzlyká nakonec muž zpoza dveří.

Přiznáním však drama nekončí. Vzápětí totiž začne vrah střílet znova, tentokrát po policistech, a jednoho z nich zraní. Teprve potom se, sám bez jediného škrábnutí, vydá do rukou zákona. V Arizoně je Antohy Ross (*1973) relativně známou postavou.

Proslul jako šéfkuchař, motivační řečník a propagátor rostlinné stravy, díky které se mu údajně podařilo zhubnout téměř 100 kilogramů. Objevil se i v dokumentu o veganské stravě po boku herce Samuela L. Jacksona (*1948) či oscarového režiséra Jamese Camerona (*1954).

blank
Anthony Milan Ross, temnota v něm prý byla odjakživa.

Zpívání koled, potom smrt

Není tedy divu, že vánoční vraždy vzbudí takový poprask. Brzy vyjde najevo, že za hrůzným činem stojí rodinné vztahy. Anthony a Iris Rossovi se rozvedli, když žena přišla na předchozí manželství svého chotě, o kterém se jí jaksi zapomněl zmínit.

Děti mu však vždy ochotně půjčovala a nejinak tomu bylo i na Štědrý den roku 2017. To dopoledne stráví Ross s oběma svými potomky, jedenáctiletým Nigelem a ani ne roční Anorou. Vyšetřovatele obzvláště zamrazí fakt, že pouhých pár hodin před vraždami Ross natočí a sdílí na Facebooku video, v němž se svým synem zpívá vánoční písně.

Oba dva se na záznamu smějí a vypadají šťastně. Nikoho by při jeho sledování nenapadlo, že Nigelův život skončí rukou jeho otce v ten samý den.

blank
Propagátor zdravého životního stylu bral své poselství možná až moc vážně.

Příliš tmavá stránka

Odpoledne si pro děti přijde Iris a dvojice se nejspíš pohádá. Krátce před třetí hodinou dostane Irisina sestra Mary Wogas SMS: „Právě jsem zabil Iris a děti. Pistolí.“ Mary se se svými pocity později svěří médiím: „Vždycky jsem věděla, že je ten chlap hodně labilní a že má svou temnou stránku.

Nikdy mě však nenapadlo, že je až tak temná.“ Své zážitky přidá i Shalonda Ross, Anthonyho dcera z prvního manželství. „Otec mě často bil pěstí i fackoval, občas dokonce i škrtil. Když byly modřiny příliš viditelné, zakazoval mi jít do školy.

“ Podle mladší Ebony byl jejich otec Anthony zdravou stravou tak posedlý, že hladovět nutil i všechny své děti. Kromě toho měly omezený přístup do koupelny a většinu času musely trávit zavřené v pokoji.

blank
Na první pohled sympatický a veselý otec, doma násilník.

Ve hře je trest smrti

K soudu se Anthony Ross dostaví spoutaný na kolečkovém křesle. Přítomní se nikdy nedozví proč, z přestřelky s policií se přece dostal nezraněný. Dříve populární, dnes spíše nechvalně proslulý šéfkuchař čelí obvinění z trojnásobné vraždy prvního stupně, dvojnásobného napadení, devatenáctinásobného napadení policisty a použití střelné zbraně ve městě.

I přes nevyvratitelnost důkazů se prohlásí za nevinného a svůj popis událostí několikrát změní. Své výpovědi poskytnou také obě Rossovy dcery z prvního manželství a sestra zavražděné Iris Mary. Soud zatím stále probíhá a nezbývá než doufat, že hrůzné vraždy, které měl Ross spáchat, nezůstanou nepotrestány.

Hrozí mu až trest smrti.

Foto: Shutterstock, Wikimedia. Autor: Karolína Sýkorová
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Získala jsem si srdce jeho psa
skutecnepribehy.cz

Získala jsem si srdce jeho psa

Jsem obyčejná holka z Brna. Když...
Křenová omáčka s uzeným masem
tisicereceptu.cz

Křenová omáčka s uzeným masem

Pokud použijete nakládaný křen, důkladně ho vymačkejte...
Co měl T-Rex skutečně v hlavě?
21stoleti.cz

Co měl T-Rex skutečně v hlavě?

Na první pohled vzbuzuje tento prehistorický masožravý...
Cassadaga, město přízraků: Navštěvuje zdejší hřbitov samotný ďábel?
enigmaplus.cz

Cassadaga, město přízraků:...

Cassadaga se pyšní titulem nejdéle fungující...
Gin & Tonic 5 x jinak
iluxus.cz

Gin & Tonic 5 x jinak

Jen málokdo by pochyboval o tom, že...
Slezskoostravský hrad
epochanacestach.cz

Slezskoostravský hrad

Ačkoli řada lidí...
Řekla mu: Dítě teď, nebo nikdy?
nasehvezdy.cz

Řekla mu: Dítě teď, nebo...

Daniela Písařovicová...
Udělala z manžela podpantofláka?
nasehvezdy.cz

Udělala z manžela...

Bez VOJTĚCHA MORAVCE (35)...
Aby digestoř opravdu fungovala…
panidomu.cz

Aby digestoř opravdu...

Máte odsávač par? Kdy naposledy jste u něj měnili...
Očenášek odpaloval rakety už za první republiky
epochalnisvet.cz

Očenášek odpaloval rakety už...

Široko daleko není jediné stavení, a navíc...
Blahodárné bublinky v pohodlí domova
rezidenceonline.cz

Blahodárné bublinky v...

S příchodem chladných dnů je pro naše tělo...
Ostrůvek v Lamanšském průlivu ukrýval podivné ostatky
enigmaplus.cz

Ostrůvek v Lamanšském průlivu...

Když před pár lety přišla informace, že na...