Skip to content

V Polsku působí pozdvižení šestimetrový exemplář krajty tygrovité

Krajta tygrovitá patří mezi zvířata s nimiž byste setkání v naší přírodě nejspíše nepředpokládali. Podobně na tom byli i naši sousedé z Polska, a to až do chvíle, kdy se zde právě jedna taková krajta s přezdívkou Bertha objevila.

Bertha je na útěku už dva měsíce a zatím to vypadá, že se jí ze všech nastražených smyček daří vykroutit. Jedinými stopami, které po sobě zanechává, jsou kusy její svlečené kůže.

První takový kus o délce asi dva metry byl nalezen jižně od Varšavy. Nedaleko od něho později ochránci zvířat nalezli další kus kůže, tentokrát o délce pěti metrů. Celkovou délku hada tak odborníci odhadují na přibližně šest metrů.

Had byl identifikován jako krajta tygrovitá, tedy druh běžně se v Polsku nevyskytující. Nejpravděpodobnějším scénářem je tak nezodpovědné chování některého z chovatelů hadů, který ho vypustil do přírody.

Ochránci zvířat varují, že had může být hladový a agresivní a lidé by se přes noc neměli zdržovat v blízkosti míst kde byla nalezena jeho kůže. Berthu nyní v Polsku hledají ochranáři, policisté i amatérští nadšenci.

Používají pro to lodě, drony, nebo i vycvičené psy, to vše však zatím bez výsledku. Podezření padlo například na místní společnost specializující se na erotické fotografie žen s exotickými plazy. Jejím majitelům však prokazatelně žádný had nescházel.

V současné době je dost dobře možné, že se Bertha nachází daleko od místa nálezu kůže, krajta tygrovitá je totiž skvělý plavec a po proudu řeky mohla urazit už desítky kilometrů. Bertha se však na útěku žene vstříc neblahému osudu.

Pokud nebude včas nalezena, stanou se jí pravděpodobně osudnými klesající teploty polského podnebí.

Foto: petshoptop.ru
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články