Skip to content

Utsuro Bune: První japonské UFO?

Údajných pozorování UFO nebo rovnou bytostí z jiných světů dnes existují stovky. Málokdo ale ví, že jedno z prvních svědectví pochází už z roku 1803 z Japonska. Co spatřili tamní rybáři?

Jednoho rána rozplétá starý rybář Hirobumi na pláži své sítě. V tom ale spatří připlouvající podivné plavidlo – dutou loď (v překladu Utsuro bune), ze které vystoupí nádherná bledá žena s rudými vlasy a s dřevěnou skříňkou v rukách. Hirobumi volá další rybáře, všichni si pak návštěvu prohlížejí a marně se s ní snaží domluvit. Legendu o Utsuro Bune vypráví spis s názvem Příběhy trosečníka, který je uložen v depozitářích knihovny v japonském městě Nišio. Co o něm soudí odborníci?

Příběh se nachází ve starých japonských textech.
Příběh se nachází ve starých japonských textech.

Zajímavé jsou především ilustrace u tohoto příběhu. Ty totiž dalece překonávají všechny jiné fantastické kresby z té doby. Jednoznačně navíc připomínají dnes popisované létající talíře. Šlo tedy o ženu z jiného světa? Nebo o vyslankyni z bájného ostrova Atlantida, jak také věří někteří lidé?

Co za tajemnou loď přistálo u japonských břehů?
Co za tajemnou loď přistálo u japonských břehů?

Podle historiků je pravda jednodušší: Příběh je vymyšlený, základem mohlo být setkání s cizinkou nebo navrátivší se ženou vyhnanou za cizoložství. Ve skříňce prý mohla mít hlavu svého milence, tak totiž tehdejší tradice tento přečin trestala.

Byla žena vyslankyné z bájného ostrova Atlantida?
Byla žena vyslankyní z bájného ostrova Atlantida?

 

Foto: www.ancientstarmap.com, www.youtube.com, cultofnyarzir.wordpress.com, www.abc.net.au/
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …