Skip to content
reklama

Usměvavá megastar, nebo surový násilník?

Je vnímán jako herec s okouzlujícím zevnějškem a pořádnou dávkou charismatu. Ve skutečnosti je ale nevyrovnaný, násilnický a veškerými autoritami pohrdá. I když mu postelí projde mnoho žen zvučných jmen, na sklonku života zůstává sám.

Válčí dokonce i s vlastními dětmi.

Říká se o něm, že je Brigitte Bardot (*1934) v kalhotách. Jeho jméno je spojeno nejen s kvalitními filmovými kousky, ale také s mnoha ženami. Stejně tak je znám pro svou buřičskou stránku, kterou si v sobě „hýčká“ už od narození. I když je Alain Delon (*1935) mužem mnoha tváří, v herecké branži je velikánem, kvůli kterému berou diváci kina útokem.

Mladý a neklidný

Rodiče se rozvedou, když jsou Alainovi teprve čtyři roky, aby si každý mohl najít jiného partnera. Chlapec je odmalička problémový a slovo disciplína nemá ve slovníku. Pobývá dokonce u pěstounů, kde hlavu rodiny tvoří vězeňský dozorce.

„Jen málokdo o mně ví, že jsem vyrůstal ve vězení,“ prohlašuje. Školní docházku má mizernou a ani pobyt v armádě ho nepřivede k rozumu. Pro všemožné přestupky si musí odsedět 11 měsíců v chládku a po čtyřech letech se vrací zpět co civilu.

Pohledný mladík Alain na konci 50. let FOTO: Licio D´aloisio / Creative Commons / volné dílo

Šťastná náhoda

K filmu ho protlačí úplnou náhodou francouzská herečka Brigitte Auber (*1928). S ní se mladý Delon seznamuje úplnou náhodou, čímž získává nejen vstupenku do uměleckých kruhů, ale také základní herecké vzdělání.

Pak už jen stačí, aby mladík vyrazil na filmový festival v Cannes, kde padne do oka nejen producentovi Davidu Selznickovi (1902–1965), ale i francouzskému režisérovi Yvesi Allégretovi (1905–1987). Ve světě dospělých se pohybuje chvilku a už má nalinkovanou zářnou budoucnost.

Je mu 23 let, když se zařadí mezi velikány, jako jsou Jean Marais (1913–1998) nebo Gérard Philipe (1922–1959). Za svou kariéru natočí stovky filmů.

blank
Ani ve zralém věku neztrácí své charisma. FOTO: Georges Biard / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Jaký otec, takový syn?

I když je celebritou první kategorie, bouřliváka v sobě potlačit nedokáže. Stýká se s lidmi z podsvětí, manželky podvádí. Děti chování otce těžce snáší, především syn Alain-Fabien (*1994) nemůže otci přijít na jméno.

„Moje rodina byla peklo, rodiče největší nepřátelé. Nikdy jsem neměl normální rodinný život a možná ho nikdy mít nebudu. Od té doby, co jsem plnoletý, snažím se držet co nejdál to jde,“ nechává se slyšet. Otci vyčítá především časté záchvaty vzteku, které musejí s matkou, dánskou modelkou Rosalie van Breemen (*1966), snášet. „Můj otec nebyl násilnický jen vůči mojí mámě, které dvakrát zlomil nos a pak i osm žeber.

I já s mým nevlastním bratrem Anthonym jsme byli vystaveni jeho záchvatům zuřivosti.“ Po rozvodu rodičů sice zůstává s matkou v Holandsku, ale i s ním začne rebelie lomcovat naplno. Problémy se Alain-Fabien rozhodne vyřešit pořádnou dávkou drog a alkoholu.

Z nudy kouří marihuanu, za což si vyslouží pobyt na odvykačce, odkud utíká a chvíli žije v útulku pro mladé bezdomovce. Živí se také jako drogový dealer.

Synátor vyvrhel

I když nakonec končí v péči otce, stejně se cítí sám a v řádění nepolevuje. V Delonově ženevském apartmá v roce 2011 uspořádá party, která skončí vážným zraněním. Pod vlivem drog se s kamarádem přetahuje o střelnou zbraň, až jednu dívku nechtěně postřelí.

Jelikož je mu v době incidentu 17 let, vyfasuje v roce 2013 podmínečný trest v délce 5 měsíců. „Jsem z toho smutný. Zneužil moji důvěry, když bez mého vědomí zorganizoval večírek. Trochu se obávám dne, kdy zjistí, že život není ani film, ani sen,“ prohlásí otec Delon. I tak se svého syna zastane a v posledních letech si k sobě dvojice snaží najít cestu. Z velkého proutníka a filmové star je dnes zklidněný, osamělý muž, který místo rebelií dává přednost vzpomínkám.

Foto: Luchino Visconti /Creative Commons / volné dílo, Licio D´aloisio / Creative Commons / volné dílo, Georges Biard / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Nenápadně kouzelná Mimoň
epochanacestach.cz

Nenápadně kouzelná Mimoň

V podhůří Lužických hor,...
Přivítejte jaro ve Four Seasons Hotel Prague
iluxus.cz

Přivítejte jaro ve Four...

Oslavte ve Four Seasons Hotel Prague...
První počítačové programy tvořily ženy
21stoleti.cz

První počítačové programy...

První počítače spatřily světlo světa ve třicátých...
Manžel zpřetrhal mé kořeny
skutecnepribehy.cz

Manžel zpřetrhal mé kořeny

Narodila jsem se v Praze, studovala jsem v Praze...
Kočka: Záhadný tvor, který možná skrývá víc, než si myslíte!
enigmaplus.cz

Kočka: Záhadný tvor, který možná...

Ve starověkém Egyptě byly kočky uctívané, ve středověku...
Kuchyňské ostrůvky a jejich možnosti
rezidenceonline.cz

Kuchyňské ostrůvky a jejich...

Kuchyňské ostrůvky jsou již běžnou součástí mnoha...
6x nejděsivější městské legendy, které jsou založeny na skutečných hrůzných událostech
enigmaplus.cz

6x nejděsivější městské legendy,...

Měl to být příběh sloužící pro pobavení či spíše postrašení....
Váš favorit nevyhrál mistrovství světa? Možná mu nepomohlo dost čarodějnic
epochalnisvet.cz

Váš favorit nevyhrál mistrovství...

Velké turnaje jsou vždy vítaným svátkem pro milovníky...
Zakazuje Evě Decastelo fotograf, aby se odhalovala?
nasehvezdy.cz

Zakazuje Evě Decastelo...

Zdálo se, že EVA DECASTELO...
Daniela Písařovicová má v životě konečně jasno. Dítě, nebo konec!
nasehvezdy.cz

Daniela Písařovicová má v...

DANIELA PÍSAŘOVICOVÁ (44)...
Čekanka je skvělá zimní zelenina
panidomu.cz

Čekanka je skvělá zimní...

Mnozí ji znají a nedají na ni dopustit,...
Gruzínské kuře čakhokhbili
tisicereceptu.cz

Gruzínské kuře čakhokhbili

Rádi zkoušíte zahraniční recepty? Uvařte pro...

Předplatné časopisu

Chcete znát odpověďi? EPOCHA je pro Vás jasnou volbou. Již 17 let pro vás mícháme koktejl toho nejzajímavějšího, co se kolem nás děje!

Zvolte variantu

Epocha