Skip to content

Unikátní přehled: 5x dospělé herečky v rolích puberťaček!

Která žena by nechtěla vypadat o 15 let mladší nebo být zase na chvíli puberťačkou. Protože film, to je svět iluzí a snů, některým se to, alespoň před kamerou, podaří.

Zábavní komici mohou být doma smutní introverti, představitelky přihlouplých blondýn mohou mít doktorát a IQ 170. A některým filmovým puberťačkám byste jejich skutečný věk taky nehádali. Pojďte se s námi podívat na pár rekordmanek v disciplíně věkový rozdíl mezi rolí a skutečností.

Kráska na lovu… upírů

Kdo: Charisma Carpenterová

Realita: 27 let

V roli: 16 let

Kdy a kde: Buffy, přemožitelka upírů (1997–1999)

Rozdíl: 11 let

13JUL99: Actress CHARISMA CARPENTER at the world premiere, in Los Angeles, of
CHARISMA CARPENTER.

Osobitou krásu Charismy Carpenterové (*1970) utvářela pestrá směs předků. Irských, skotský a španělských po matce, německých a francouzských po otci. Bývala servírka, které v roce 1989 filmový agent nabídnul v restauraci místo dýžka první malou roli. Průlom přichází v roce 1997 s rolí, kterou se probojovala také do našeho přehledu. Je jí 27 let, když získává roli šestnáctileté školní královny krásy Cordelie Chaseové v televizním seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Hraje ji až do roku 1999.

I po třicíctce pubertální rockerkou

Kdo: Keiko Agenaová

Realita: 27 let

V roli: 15 let

Kdy a kde: Gilmorova děvčata (2003)

Rozdíl: 12 let

LOS ANGELES - APR 12: Keiko Agena arrives at Warner Brothers
Keiko Agena.

„Už jako malá holka jsem chtěla být herečka. Tak jsem se sedmnácti sebrala a z Honolulu utekla do Washingtonu,“ vzpomíná Christine Keiko Agenaová (*1973). Po obvyklém kolotoči epizod v televizních seriálech získává roli, kterou se zapíše do paměti diváků i do našeho přehledu. Je jí 27 let, když se poprvé objeví v seriálu Gilmorova děvčata jako 15letá Lane Kimová, která schovává před matkou rocková CDéčka a touží být bubenicí. Objevuje se v roli až do roku 2007, a to jí je, pokud se nepleteme, 31 let.

Hodná holka z Beverly Hills

Kdo: Gabrielle Carterisová

Realita: 30 let

V roli: 16 let

Kdy a kde: Beverly Hills 90210 (1993)

Rozdíl: 14 let

29SEP97: Former Beverly Hills 90210 star GABRIELLE CARTERIS at the premiere of
GABRIELLE CARTERIS dnes.

Šprtka Andrea zamilovaná do andělského Brandona. Kdo z pamětníků slavného seriálu Beverly Hills 90210 by si ji nepamatoval. Když ji Gabrielle Carterisová (*1961) začínala hrát, slavila její postava šestnácté narozeniny zatímco ona už chystala třicátiny. Během druhé řady seriálu se vdává za burzovního makléře Charlese Isaacse a když se točí čtvrtá? „Skotačila jsem před kamerou jako středoškolačka a v zákulisí kojila dceru Kelsey,“ vzpomíná Gabrielle s úsměvem. Po odchodu ze seriálu (scénáristé její Andreu poslali studovat na univerzitu) hraje v televizních filmech, v roce 2006 se však stahuje do ústraní. Při natáčení v kanadském Vancouveru se zraní, ochrne na půlku obličeje a víc než půl roku nemůže mluvit.

Frajerka z Pomády

Kdo: Stockard Channingová

Realita: 34 let

V roli: 18 let

Kdy a kde: Pomáda (1978)

Rozdíl: 16 let

STOCKARD CHANNING at the 57th Annual Primetime Emmy Awards in Los Angeles. September 18, 2005 Los Angeles, CA. 2005 Paul Smith / Featureflash
STOCKARD CHANNING v roce 2005.

Stockard Channingová (*1944) není žádné ořezávátko. V USA je velmi uznávanou filmovou a divadelní herečkou oceněnou řadou prestižních cen. U nás ji však známě především díky roli osmnáctileté středoškolačky Betty Rizzo ve filmovém muzikálu Pomáda. Díky ní se také ocitá v našem přehledu. V roce 1978 je jí totiž 34 let, je dvakrát rozvedená a třetí manželství právě také nabírá směr rozvod. Přesto roli zvládne tak dobře, že si vybojuje ocenění People’s Choice Award za nejlepší vedlejší roli.

Věčně mladá Stacey

Kdo: Stacey Dashová

Realita: 41 let

V roli: 16 let

Kdy a kde: Nestanu se tvojí ženou (2007)

Rozdíl: 25 let

Stacey Dash at the Jimmy Choo For H&M Collection, Private Location, Los Angeles, CA. 11-02-09
Stacey Dash.

Stacey Dashová (*1967) je rekordmankou našeho přehledu. Když je jí 29 let, hraje ve svém nejúspěšnějším filmu, v komedii Bezmocná (1995), 17letou puberťačku Dionne. Nechybí jí rozpustilost ani kroužek v nose. Tehdy byl rozdíl 12 let a zvládla to tak dobře, že si vysloužila cenu pro nejlepší mladé herce. A také zájem producentů, kteří ji začali vyhledávat pro její mladistvý vzhled. Rekordu dosáhla v roce 2007, kdy si jako 41letá zahrála rozmazlenou 16letou seriálovou hvězdičkou Briannu v komedii Nestanu se tvojí ženou.

Foto: Shutterstock, Life & Style
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Společnost
Zobrazit více …