Domů     Umělá krása: Možná se tak narodila, možná si to přilepila!
Umělá krása: Možná se tak narodila, možná si to přilepila!

„Ženy se dělají krásnými jen proto, že oko muže je vyvinuto lépe než jeho mozek,“ stojí si za svým herečka Zsa Zsa Gaborová. Vzhled je naší vizitkou, moderní magazíny pak zrcadlem. V touze uspět si neváháme občas vypomoct. Stačí jen zatoužit po „dokonalosti“.

V nedokonalosti je krása, hustí do nás naše babičky. Právě ta nás totiž odlišuje od ostatních a přidává na hodnotě. Nebo tomu tak není?

Každý den k nám shlíží ze sociálních sítí a vystajlovaných časopisů perfektní obličeje celebrit, na nichž těžko najít jedinou chybu. Jsou božské, vysochané s láskou a pečlivostí. Podobné je to s bezchybnými účesy či karamelovým opálením.

Zatímco v minulosti se příliš kouzlit nedá, dnes stačí mít jen trochu fantazie a přístup k internetu.

Vystrčit drápky!

Co: Umělé nehty

Je to věčné martyrium a čekání, kdy se ty zrohovatělé buňky, zase polámou. A pak jen čekáme, až rychlostí 0,1 mm za den dorostou do tloušťky 0,5 až 1 mm, aby se zase zlomily. Touha po reprezentativních rukách provází samice druhu homo sapiens od pravěku.

A když došly do věku umělotiny, vznikly i umělé nehty. Mít pevné a okouzlující nehty nikdy nebylo snazší. Jen v loňském roce je ve Spojených státech do nehtových studií nasypáno zhruba 8,3 miliardy dolarů!

Gel, pudr nebo umělá kopie?

Umělé nehty i po několika dekádách ve světě frčí a muže okouzlují. Nejznámější a dodnes oblíbená varianta sestává z umělohmotné kopie skutečného nehtu, která se pak za pomoci kosmetického lepidla jednoduše přilepí.

Nehty vydrží průměrně 3–5 týdnů, než je potřeba obměna či doplnění. O slovo se v posledních letech hlásí i tzv. gel laky, které fungují na principu normálních laků, jen je potřeba je zapéct ve speciální UV troubě.

Pro jejich přirozenější vzhled jsou vhodnější například pro masérky nebo kosmetičky. O něco pracnější je pak práce s akrylem. UV trouba sice v jeho případě není potřeba, jde však o pudr, který se míchá s dalšími přípravky.

Stačí si vybrat tvar spolu s barvou a pak už jen počkat, až lepidlo odvede svou práci.
Stačí si vybrat tvar spolu s barvou a pak už jen počkat, až lepidlo odvede svou práci.

Nehtová bezpečnost

Sžít se s umělou parádou někdy není legrace. Nejen, že je po prvním nalepení kumšt se s nimi naučit zacházet, například úklid se bez ochranných rukavic neobejde. Jakákoliv manuální práce je vabank.

I když se pro krásu „musí“ něco vydržet, je vždy potřeba salón pečlivě vybírat. Při nešetrném zacházení a práci s nekvalitními nástroji totiž může dojít k poškození tkáně okolo nehtu. I zprvu nevinná malá ranka se dokáže proměnit v plísňový ráj.

Stejně tak to může bolestivě odskákat i nehtová ploténka. Jakmile se na nehtu objeví skvrny nebo začne měnit tvar a barvu, je potřeba vyhledat lékaře.

Oči jako panenka

Co: Umělé řasy

Více než polovina žen v České republice jim neodolá. Nejen, že oči zvýrazní, ale postarají se také o mnohem pronikavější pohled. Řeč je o umělých řasách, které každou ženu promění v mrkací panenku. Společnost Ardell Fashion díky nim udělá díru do světa.

Zejména ve Spojených státech ženy skupují krabičky s umělými řasami ve velkém. Jen za loňský rok firma utrží 18,6 milionu dolarů.

Sametový kukuč

Ať už zvolíme metodu „z krabičky“, která je jednodušší a rychlejší nebo se svěříme do rukou odbornic, výsledek přehlédne málokdo. Výhodou řas ze salonů je elegantnější a na pohled hedvábnější pohled. Celou proceduru má na starosti tzv.

lash stylistka, jejímž úkolem je nejprve klientky pořádně vyzpovídat. Důležité je nejen jestli nosí brýle, ale také čím se živí a jaký typ líčení preferují.

Když dojde na samotnou proceduru, je na každé oko aplikováno přibližně 40 kusů řas. Aplikují se zhruba 1–2 mm od pokožky, bolest nebo nepříjemné pálení proto nehrozí. Jediné, o co nás procedura připraví, je čas. Trvá totiž okolo 2 hodin. Poté je nutné se 24 hodin vyhýbat vodě i jakékoliv páře, zejména saunám.

Stejně jako v případě nehtů je nutné počítat s pravidelným doplňováním, zhruba za 2–4 týdny a používáním speciálních kosmetických produktů.

Samotná procedura zabere zhruba 2 hodiny. Řasy se totiž aplikují postupně a zvlášť.
Samotná procedura zabere zhruba 2 hodiny. Řasy se totiž aplikují postupně a zvlášť.

Vyšperkovaná stříška

Co: Zahušťování obočí

Když se nám v mládí práce s pinzetou trochu vymkne z ruky a v dospělosti máme problém s tvarem či hustotou obočí, nejčastěji hrábneme po tužkách, které naši mladickou nerozvážnost trochu zakryjí.

Vždyť jen ve Spojených státech sahá v letošním roce po korekčním zachránci na 79,16 milionu žen. Časem se ale každodenní piplačka a malůvky také omrzí.

Stejně jako v případě umělých řas i tady nám „matka kosmetika“ nadělila účinné řešení – prostě se obočí doplní nebo rovnou vytetuje!

Lepidlo sem, kouzlo tam…

V prvním případě se doplnění chloupků provádí za pomoci lepidla. Ať už na příliš vytrhaná místa nebo pro zhuštění do stávajícího obočí. První aplikace zabere asi hodinku. Doplňování už bývá mnohem kratší, jen je nutné dodržovat rozmezí 3–4 týdnů.

Aby celá honba za podmanivým obočím nepřišla vniveč, doporučuje se minimálně 48 hodin po proceduře vyhnout kontaktu s vodou.

Jakékoliv mastící odličovací přípravky spolu s krémy nemají v místě nové, bujné „stříšky“ co dělat.

3D vláskování je žhavou novinkou. Po zákroku totiž obočí vydrží klidně i 2 roky.
3D vláskování je žhavou novinkou. Po zákroku totiž obočí vydrží klidně i 2 roky.

3D tattoo?

Mnohem zajímavější a revolučnější technikou, k níž ženy čím dál častěji obrací zrak aobočí, je tzv. 3D vláskování. Lepidlo je zastrčeno do šuplíku, namísto něj se tetuje!

Celou magii má na starosti speciální pero, které kromě potřebné hustoty, dokáže navodit i dojem, že obočí je právě narostlé. Vše je navíc prakticky bez bolesti, protože se místo předem umrtví.

Aplikace sice trvá o hodinku déle, tedy 2 hodiny, ale kromě vyvarování se větší fyzické zátěže tu není prakticky žádné pozákrokové omezení.

Na další aplikaci je pak dobré vyrazit zhruba po měsíci, kdy se pigment aplikuje znovu, čímž se zajistí jistá trvanlivost. Při dodržení celého postupu může takto udělané obočí vydržet klidně i 2 roky! Dosud opěvovaný permanentní make-up má silnou konkurenci.

Foto: Shutterstock.com
reklama
Související články
Lifestyle
10 Nejpodivnějších zvyků ze všech koutů planety
Každá kultura na světě má své zvláštnosti. Obyvatelé všech zemí si vytvořili své zvyky a obyčeje, a ty naše jim mohou připadat podivné, stejně tak jako nám se budou zdát zvláštní ty jejich. A právě desítku těch (pro nás) nejpodivnějších vám představíme.   Svou kulturu obvykle bereme jako samozřejmost, normu, podle které očekáváme, že se […]
Lifestyle
Co se stane s vaším tělem, když přestanete kouřit?
Kouření škodí zdraví, to je fakt. Jenže zbavit se závislosti není snadné. Když se to ale někomu přeci jen podaří, jeho tělo se mu za to odvděčí. Některé zdravotní benefity se projeví téměř okamžitě, jiné až po letech, ale rozhodně stojí za to.     „První změnou, ke které může dojít už během několika hodin […]
Lifestyle
Bylinky pro zdraví: Hřejivá a léčivá síla pro zimní dny
Káva, nebo čaj? Věčné dilema. Jsou tací, kteří si bez tmavého voňavého moku nedokážou představit ráno, jiní dávají naopak přednost bylinkám. A dělají dobře. Ze zdravotního hlediska může totiž čajům konkurovat jen málokterý nápoj. Ne nadarmo se veškeré neduhy už odedávna léčily pomocí bylinek… Historie čaje je skutečně dlouhá a poutavá. Věrohodné prameny a dokumenty, […]
Lifestyle
Střevní bakterie ovlivňují i sexuální život
Střevní mikroflóra dokáže ovlivňovat zdraví člověka na různých úrovních. Je klíčová pro naši imunitu a pozitivně ovlivňuje i trávení. Podle mnoha studií z poslední doby má velký vliv také na sexuální život. Jak k tomu dochází?   V lidských střevech se nachází 10 až 100 bilionů bakterií, přičemž buněk lidského těla je kolem deseti bilionů. To znamená, že […]
reklama
svět zločinu
Loupež v brazilské centrální bance: Dokonalý plán pilných zahradníků
Jak rychle se dá nenápadně vyloupit banka, aby to vydalo kořist v hodnotě 70 milionů dolarů? Ti, kdo slyšeli o případu Centrální banky v brazilském městě Fortaleza, by možná odpověděli, že se to dá zvládnout za víkend. Práce na téhle loupeži bylo ale daleko víc. Fortaleza je třímilionové město na severovýchodním brazilském pobřeží, jedno ze sta největších […]
Útočící galerista Brit Eric Hebborn
Když si britský chlapec Eric Hebborn v osmi letech hraje s ohněm a zapálí školu, většina lidí předpokládá, že zraje pro kriminál. Erikovi učitelé si ale všimnou, že výborně kreslí a maluje, a podporují ho v této činnosti. Malý grázlík to nakonec dotáhne až na Královskou akademii umění a poté se stane pomocníkem restaurátora obrazů George Aczela. Jako […]
Padělatel Elmyr de Hory: Baron z Hollywoodu si vezme život, než aby riskoval ostudu
Sotva dvacetiletý Elmyr de Hory, absolvent mnichovské Akademie Heimann, se v Paříži stává žákem slavného francouzského malíře Fernanda Légera (1881–1955). Vyniká úžasným šarmem a díky tomu se seznámí snad s každým umělcem, který se ve zdejší čtvrti bohémů objevil. Nit úspěchu ale přetrhává 2. světová válka. Protože je židovského původu, skončí v koncentračním táboře. V roce 1945 se opět […]
Přepadení v Paříži: Dámy si jdou pro šperky
Jeden zůstává stát u výlohy, vytáhne zbraň a neklidně se rozhlíží kolem. Dva lupiči si natahují dámské paruky a s vytaženými zbraněmi vtrhnou do luxusního klenotnictví. Všechny přítomné natlačí ke zdi a zdá se, že zaměstnance znají jménem, aby je jeden hlídal a druhý do připravených tašek naházel šperky a hodinky. Po jejich útěku na […]
reklama
záhady a tajemství
Skotská záhada: Na prastarých kamenech je znázorněno neznámé zvíře
V předkřesťanských dobách obývali dnešní Skotsko, tehdy jedno z nejodlehlejších a nejizolovanějších míst Evropy, Piktové. Ti po sobě zanechali kamenné stély, na které zachycovali vše, co pro ně mělo nějaký význam, a to včetně zvířete, jehož identita je pro vědce dodnes záhadou… O Piktech se soudí, že byli z části keltským etnikem, které obývalo sever Británie už na […]
Posmrtný život se odehrává před smrtí
Téměř 80 procent lidí věří v nějakou formu posmrtného života. Většinou na základě zážitků těch, kteří přežili klinickou smrt. Přiživuje je řada esoterických a duchařských knih i pochybných webových stránek. Ty však často neříkají celou pravdu nebo zamlčují to, co se do obrazu úžasného posmrtného života nehodí. Věda už má navíc pro tzv. prožitky blízké […]
Zázrak v Zeitounu: Pannu Marii vyhlížely statisíce lidí
Něco takového svět v uplynulých dvou tisíci letech křesťanské historie nezažil. V káhirské čtvrti Zeitoun v Egyptě se po tři roky zjevovala Panna Marie. Zázrak se odehrával přímo na rušné ulici opakovaně několik let, a to před zraky tisíců a tisíců lidí. Údajně jej zachytili fotografové i kamery, komentovali ho politici. Církev byla zdrženlivá, vědecká […]
Skalní hádanka uprostřed pouště: Stojí za ní příroda, ufoni nebo naši předci?
Kraji vládne večerní ticho, na obloze se však jasně rozzáří světlo, které se neustále přibližuje. Futuristicky vyhlížející stroj přistává na písčité půdě. Dveře létajícího talíře se otevírají, vyběhne podsaditý mužíček, zamíří zbraní na nedaleký kámen a vypálí. Když zjistí, co způsobil, bere nohy na ramena! Nejde o film, ale o jednu z konspiračních teorií vzniku kamene […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Osvěžující zeleninový salát
tisicereceptu.cz
Osvěžující zeleninový salát
Lehký zeleninový salát vám jistě přijde vhod, navíc jej vykouzlíte pouze během necelé půlhodinky. Ingredience 1 květák 2 rajčata 1 červená cibule salátová okurka malé mozarellky 150 ml bílé
Mohla ta kniha v poličce ovlivnit naše sny?
skutecnepribehy.cz
Mohla ta kniha v poličce ovlivnit naše sny?
Když moje žena četla tu tajemnou knihu, každou noc se budila ve stejnou dobu a s výkřikem. Pak jsem začal mít problémy i já! Ozval se výkřik! Už několik nocí po sobě mě manželka budila uprostřed noci. Rozsvítil jsem malou stolní lampu. Manželka se vsedě předklonila ke svým nohám a obličej utopila v dlaních. Viditelně se třásla po celém těle. „Zase
Zlínský kraj: Kraj švestkami a funkcionalismem protkaný
epochanacestach.cz
Zlínský kraj: Kraj švestkami a funkcionalismem protkaný
Východní Morava je rájem, jehož krásy vás omámí na první pohled. Lidové zvyklosti si zde totiž můžete vychutnat do poslední kapky. A to doslova. Ať už jste milovníky nadčasové architektury, tradiční módy anebo dáváte přednost turistice, zde si zaručeně přijde na své každé vaše „já“. Tekutý poklad Nejvýznamnějším plodem celého regionu je bezesporu švestka, neboli
Býčí skála: Svědkyně krvavého masakru
21stoleti.cz
Býčí skála: Svědkyně krvavého masakru
Proslaví ji nález sochy býčka, po které také získá svůj název. Vyjma cenných artefaktů však jeskyně láká i na dávný masakr, jehož pravá podstata stále nebyla přesvědčivě objasněna. Začneme ale od z
Kosmetika s prebiotiky a probiotiky dokáže divy
iluxus.cz
Kosmetika s prebiotiky a probiotiky dokáže divy
Kosmetické receptury prošly v posledních letech velkými proměnami. „Ženy i muži stojí ve frontách na dlouhověkost. Přejí si krásnou, pevnou, živou pleť do co nejvyššího věku,“ říká Ing. Jitka Poláková
Záhada Thoor Ballylee: Jaké přízraky obývají slavný věžový dům?
enigmaplus.cz
Záhada Thoor Ballylee: Jaké přízraky obývají slavný věžový dům?
Poblíž města Gort v irském hrabství Galway se nachází známá stavba takzvaného věžového domu. Jedná se o historický objekt z patnáctého století, z anglo-normanského období. Ze stejné epochy však patrn
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Byl Ježíš Kristus synek z dobře situované rodiny
enigmaplus.cz
Byl Ježíš Kristus synek z dobře situované rodiny
Putuje po celé Galileji. Kam vkročí, tam si o něm lidé povídají různé báchorky. Mnohdy Ježíše Krista povídačky o jeho činech dokonce předstihnou. Netrvá dlouho a během cesty se k němu chtějí přidat da
Koi kapři a ti další
panidomu.cz
Koi kapři a ti další
Přemýšlíte o zahradním jezírku a chtěli byste v něm mít i nějaké ryby? Módní jsou koi kapři, ale v pohodě můžete chovat i jiné druhy. Co ještě můžete ve svém jezírku mít? Zahrada, která žije… To je dnešní trend, a je to tak dobře. Návrat k přirozeným zahradám, ve kterých mají své místo a domov nejrůznější živočichové,
Bitcoin nebo zlato?
21stoleti.cz
Bitcoin nebo zlato?
O Bitcoinu se často mluví jako o zlatu nové generace. Pojďme se blíž podívat na to, co má Bitcoin se zlatem společného a v čem se naopak zásadně liší. Společné charakteristiky Jak Bitcoin, tak zlato
Stali se z nich nepřátelé?
nasehvezdy.cz
Stali se z nich nepřátelé?
Současný stav herečky a zpěvačky Dagmar Patrasové (67) mnohé znepokojuje. Své k jejímu životu už mnohokrát řekl také herec Jiří Krampol (85). Mimo jiné uvedl, že má nejspíš alkoholovou demenci a že
Čeští výrobci jsou mezi hráči online automatů velmi oblíbení
epochalnisvet.cz
Čeští výrobci jsou mezi hráči online automatů velmi oblíbení
Svět hazardu si většinou podvědomě umisťujeme do míst jako Monte Carlo nebo Las Vegas. S tím, jak se hráči hazardních her přesouvají do online prostředí, ztrácí tato představa reálný smysl. Svoje vlas