Skip to content
reklama

Tragické osudy dětských hvězd: Jak skončil River Phoenix?

blank

Leckterý dospělý kolega si při pohledu na ně může ukousat nehty žárlivostí. Už od útlého věku uchvacují své obecenstvo neobyčejným talentem a bezprostředními hereckými výkony. Jejich osudy však leckdy naberou až nespravedlivě hořký konec.

Které z nadějných dětských filmových hvězd vyhasly předčasně? Ve druhém díle seriálu si připomene předčasný konec Rivera Phoenixe.

První díl zde.

Je nejstarším z pěti sourozenců, kteří spolu s rodiči, jinak misionáři sekty Boží děti, kočují křížem krážem americkým kontinentem. Jaké to je mít stálý domov, zjistí River Phoenix (1970–1993) až v sedmi letech, kdy se rodina konečně usazuje v Los Angeles, kde jeho matka začíná pracovat pro televizi NBC.

A právě její profese přivede Rivera, původně toužícího stát se kytaristou a zpěvákem, k herectví.

2
V dobách největší slávy šplhá jeho taxa za jeden film k jednomu milionu dolarů.

Oscar na dosah

Přichází první seriál, druhý, třetí a šikovného teenagera s podmanivým pohledem si začínají všímat filmoví režiséři. V patnácti letech září na plátnech v rodinné sci-fi Badatelé (1985) a jako osmnáctiletý už kráčí po červeném koberci s nominací na Oscara za výkon ve snímku Čas zastavit se (1988).

Důkaz o tom, že je na nejlepší cestě k filmovému nebi, mu pak věnuje samotný Steven Spielberg (*1946), když mu svěří roli mladého Indiany Jonese v prologu Poslední křížové výpravy. Brzy je z Rivera hvězda první kategorie.

Dívky při pohledu na něj omdlévají blahem, kritici uznale pokyvují hlavami.

3
Bohatství a sláva s sebou však přinášejí také ohromný tlak, který ze sebe River potřebuje čas od času nějak setřást.

Svodům neodolá

Pár let už se Phoenixova taxa za jeden film šplhá k jednomu milionu dolarů. Jaký rozdíl oproti dětství, ve kterém často musí o kus žvance žebrat na ulici. Bohatství a sláva s sebou však přinášejí také ohromný tlak, který ze sebe River potřebuje čas od času nějak setřást.

Věnuje se kapele Aleka’s Attic, kterou zakládá se sestrou Rain, a také tomu, co ovládá zlatá hollywoodská mládež dokonale – paření. Nedlouho poté potkává ve víru náročného nočního života i nepřítele z největších – drogy.

Jejich svodům neodolá, a to i přesto, že navenek kolem sebe utváří auru slušného chlapce a přísného vegana, řídícího se zdravým životním stylem. Postupně se seznamuje s alkoholem, kokainem a nakonec i s heroinem.

4
K procházkám po červeném koberci brzy přibývá vymetávání nočních klubů.

Poslední večírek zlatého chlapce

Dne 31. října 1993 vyráží spolu s bratrem Joaquinem a sestrou Rain na svůj poslední dýchánek do klubu Viper Room v LA. Třiadvacetiletý herec zapíjí kromě oblíbeného halloweenského svátku i nabídku na roli do filmu Interview s upírem.

Kuráž si přitom dodává tzv. speedballem (směs heroinu a kokainu) a dalšími drogami. Po chvíli však začíná mít problémy s dýcháním, a když je vyveden ven, zhroutí se na špinavý chodník. Záchranka přivolaná Joaquinem přijíždí do pěti minut.

Její posádka však už bratra zachránit nedokáže…

5
Dne 31. října 1993 vyráží spolu s bratrem Joaquinem a sestrou Rain na svůj poslední dýchánek do klubu Viper Room v LA.
Foto: http://www.imdb.com, https://cz.pinterest.com, http://www.today.com/, http://nypost.com,
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články