Skip to content

Top 6 ikonických kabelek světa vysoké módy

Myslíte si, že kabelka je jen praktická záležitost a způsob, jak neztratit klíče, peněženku a mobil? Bohové módního Olympu by s vámi rozhodně nesouhlasili. Luxusní kabelky legendárních značek, za které bez problémů zaplatíte sto tisíc korun, jsou statementem stylu a ukázkou příslušnosti k high society.

My přinášíme přehled těch opravdu TOP. Která se líbí právě vám?

BIRKIN BAG, HERMÈS

Rolls-Royce mezi kabelkami. Model od legendárního domu kůže a hedvábí Hermès byl původně navržen pro Jane Birkin, teď je součástí šatníků nejmocnějších a nejslavnějších dam světa. Svou sbírku „Birkinek“ má i Tamara Ecclestone nebo Victoria Beckham.

Nejlepší kousky jsou z krokodýlí kůže a jsou často i předmětem aukcí.

hermes01
„Kultivovaná dáma“

LADY DIOR, DIOR

Lady Dior je coby vlajková loď domu Dior výrazná, ale nikoliv přeplácaná. Jako Francouzky samy. Proslavila ji Lady Diana, když jí vynesla v roce 1995 v Paříži a vzedmula tím novou módní vlnu. Letos model slaví 20 let a vyrábí se snad ve všech myslitelných barvách.

DIOR3a27a00
„Kousek pro rafinovanou mademoiselle“

ALMA, LOUIS VUITTON

Typická kabelka, jejíž tvar kopírují stovky značek po celém světě. Nejprvoplánovější design je ve vzoru Monogram, tedy hnědo-béžovém provedení s písmeny LV. Pevná konstrukce zaručuje dlouhou životnost.

vuitton.ic.dfXMcB1CU4xkha9nCTZ4
„Typická představitelka luxusu“

CHANEL 2.25

Tohle je ikona ikon a něco, co vám dodá pocit jedinečnosti. Je to fyzický důkaz úcty její nositelky ke klasice. Chanel 2.55 si Coco Chanel navrhla přímo pro sebe a čísla v názvu modelu odkazují na to, že kabelka byla designována v únoru 1955.

2-11685-200478--chanel-classic-small-caviar-2.55-flap-bag--
„Sebejistá, zcela ženská a neodolatelná“

PRADA

Tahle kabelka se vyšplhala na módní Olymp především díky minimalistickému a sebevědomému designu, který se neztratí ve všední den ani při lepší příležitostí. Italská klasika s výrazně moderním duchem.

Ideální je v úpravě saffiano, kdy je kůže tašky téměř nezničitelná.

BW64404-PRADA SAFFIANO DOUBLE BAG_a
„Nadčasový byznys styl“

2JOURS, FENDI

Přísné linie luxusní módní záležitosti, se kterou se nechává často vídat i Sarah Jessica Parker jsou úžasně neutrální. Tohle je ukázka stylu, který je navíc i praktický. Jako jedna uz mála kabelek na trhu 2Jours nabízí možnost personalizace – přímo v butiku vám na štítek na kabelce vyrazí zlaté iniciály.

FENDI
„Přísná a stylová “

Foto: archiv značek
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Móda a gadgety
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články