Skip to content

Teorie o placaté zemi je stále populárnější, chystají se další konference

Teorie o placaté planetě nabírají v posledních letech na popularitě. A to obzvláště v USA, například v Coloradu se nedávno konala konference, na které se sešlo přes šest set padesát lidí pevně věřících, že planeta má tvar palačinky.

Většině z nás se fakt, že je Země kulatá, jeví jako více než jasný. Tím spíše, když žijeme v době satelitů rotujících na orbitě a vesmírných stanic. Někteří lidé se ale s touto teorií nehodlají smířit.

Na druhou výroční mezinárodní konferenci Placaté Země dorazili lidé zabývající se v běžném životě nejrůznějšími věcmi, ti zde diskutují, přednášejí, ale také prodávají upomínkové předměty s tématikou placaté země.

Teorie placaté země bývá často spojována s vírou v boha. “Našel jsem přes dvě stovky dokumentů podporujících teorii, že žijeme na placaté planetě,” uvedl například reverend Nathan Roberts.

Z lidí věřících v placatou zemi se v poslední době stala v USA v podstatě odnož fundamentálních křesťanů, jejichž myšlenky jsou v rozporu nejen s vědeckými poznatky, ale také s církví samotnou. “Tím, kdo nás nejvíce utlačuje, je právě církev,” uvedl Roberts.

Velká část takzvaných “Flat Earthistů” věří také v to, že nás společnosti jako NASA naschvál nechávají žít v omylu a záměrně zakrývají pravou podobu naší planety. Svého přesvědčení se většina z nich nehodlá vzdát, a tak se brzy nejspíše dočkáme i dalších takových konferencí.

Foto: bigthink.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …