Skip to content

Sylvester Stallone: Měl jsem takový hlad, až jsem chtěl krást

Michael Sylvester Gardenzio Stallone, známý pod přezdívkou Sly, přijde na svět po dlouhém a strastiplném porodu, při kterém musí lékaři použít porodní kleště. Chlapec má odmala částečně ochrnutý obličej a špatně mluví.

Představa, že by se jednou mohl stát filmovou celebritou, by proto překvapila asi i jeho matku Jackie, která se proslaví jako astroložka.

Slyovo (*1946) dětství není zrovna procházka růžovým sadem. Otec je usedlý kadeřník. To matka je pravý opak. Po nocích zpívá v barech a svého času je dokonce k vidění na visuté hrazdě v cirkuse! O manželovi si myslí, že je hlupák.

Sly skončí na čas v dětském domově. To, když už jsou hádky rodičů neúnosné. Když se konečně odstěhuje, dře bídu s nouzí.

Sylvester_Stallone
Kvůli těžkému porodu má zastřený hlas – částečně mu ochrnul obličej. Právě to ho ale dělá hereckým unikátem.

Po absolvování vojenské akademie nemá ani na nájem. Tři týdny přespává na autobusovém nádraží City Port v New Yorku. Je na dně. „Říkal jsem si, že snad někoho okradu, měl jsem hlad a byl jsem na dně,“ zavzpomíná později Stallone.

Po dlouhém rozmýšlení jde na casting do lechtivých filmů. Umytý a oholený drsňák vypadá k světu. Snímek The Party at Kitty and Stud’s se natáčí dva dny a Sly za něj dostane 100 dolarů. Až si vydobude slávu, distribuční společnost film přejmenuje na Italského hřebce a vydělá na něm balík peněz.

Rambo prvni krev
Po Rockym se Sly představí jako Rambo. Zde v První krvi roku 1982. Jeho sláva je už nehynoucí.

Po několika nevýznamných zkušenostech před kamerou nabídne roku 1976 Sly produkční společnosti vlastní scénář. Trvá však na tom, že chce hrát hlavní roli. Společnost nakonec kývne. Vzniká legendární příběh stárnoucího boxera, Rocky.

Film stojí pouhý milion dolarů, ale jen za první tři týdny jich vydělá 117! Ze Sylvestra je rázem celebrita první třídy.

The-Expendables-3-Cast
Do důchodu má evidentně ještě daleko. V Postradatelných ukáže Sly svůj smysl pro humor. Dělá si legraci ze všech – včetně sebe.

Foto: wikipedia.org - Yoni S.Hamenahem, Georges Biard, Michael Schilling, H.C.E.
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Společnost
Zobrazit více …