Skip to content

Světlo i tma pod kontrolou. Znáte rolety Den a noc?

Tento článek je reklamním sdělením

Někdy je ho málo, jindy zase moc. Slunce je obvykle příjemnou součástí našeho života – hřeje nás, zlepšuje náladu, doplňuje důležitý vitamín D. Když vás ale zrovna omezuje ve sledování televize, při práci na počítači nebo při spánku, uvítali byste jistě tlačítko, kterým ho budete regulovat. Takové tlačítko pro vás sice nemáme, spolehlivou ochranu před sluncem vám však doporučit dokážeme. Jste připraveni být doma pánem slunce?

Rolety Den a noc – spolehlivá ochrana před sluncem

Slyšíte o roletách Den a noc poprvé? Rolety Den a noc (někdy také nazývané rolety duo či zebra) jsou bezpochyby jednou z nejlepších vychytávek v současné nabídce moderního stínění. Tvoří je dva druhy textilií, které se střídají v pruzích – průhledná síťka a neprůhledná či lehce průsvitná látka. Textilie tak chytře vytváří lamely připomínající kombinaci záclony a závěsu. Díky jejich střídání můžete světlo nejen regulovat, ale vytvořit si i přes den kvalitní tmu (zvláště se zatemňujícími roletami Den a noc). Skvělým bonusem k modulaci světla v místnosti je také příjemná atmosféra, kterou roleta Den a noc vytvoří.

Výhodou rolet je jejich univerzální a nadčasový design, díky kterému skvěle vypadají v tradičním i moderním interiéru. Nemusíte se tak bát, i když je budete chtít zasadit do hotového bytového designu. Stačí vybrat správnou barvu a roleta dokonale doplní každý interiér.

Proč je důležité světlo a tmu regulovat

To přece vydržím. Možná si říkáte, proč utrácet za vnitřní stínění, vždyť tak jak slunce jednou vyšlo, musí také jednou zapadnout. Ano, v podstatě máte pravdu. Pokud nežijete například na Aljašce, slunce jednou zapadne. Otázkou ovšem je, jak chcete strávit dobu, kdy doslova pracuje proti vám.

Silný zdroj světla mířící do obrazovek a monitorů vám může způsobit silnou bolest očí až nepříjemné migrény. Nedostatek tmy při spánku zase snižuje hladinu melatoninu neboli spánkového hormonu, díky čemuž se narušuje kvalita hlubokého spánku. Výsledkem může být nejen insomnie, ale také závažné zdravotní problémy – melatonin ovlivňuje také např. krevní tlak, metabolismus tuků, cukrů a bílkovin či imunitu. Vnitřní stínící technika tak není rozmarem nebo zbytečností, ale důležitou součástí kvalitního bydlení.

Typy a barevné variace rolet Den a noc

Rolety do oken Den a noc seženete v různých variantách. Jednotlivé typy se liší především v látce a její gramáži, v šířce a zpracování průhledného, síťkového pruhu. V podstatě nejdůležitější otázky, které byste si měli položit, zní: O jak velkou tmu stojím? Na jaké okno chci roletu připevnit? Pokud chcete například místnost co nejvíce zatemnit, měli byste vybrat látku s nejvyšší gramáži.

Rolety Den a noc můžete ladit do neutrálních tónů i do specifických barev doplňků. Nabídka barev je v současné době již velmi bohatá – od přírodních a zemitých tónů po pestrobarevné – a jistě si vyberete.

Jak změřit a namontovat rolety Den a noc

Důležitým parametrem pro výběr rolet Den a noc je také velikost okna a vámi vybraný způsob montáže. Ať už máte okna s atypickým rozměrem, nebo hledáte způsob, jak se vyhnout vrtání do oken, jistě vás potěšíme. Rolety Den a noc nabízí až 3 typy kazet, které přináší až 5 způsobů upevnění. To znamená, že si můžete pořídit rolety Den a noc zcela bez vrtání. Zaujaly vás rolety Den a noc? Podívejte se na podrobné návody, jak změřit okna pro rolety a jaký typ uchycení vybrat.

Foto: Archiv klienta
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Ústí nad Labem: Ráj rozhleden a vodopádů střežící vstup do Čech
epochanacestach.cz

Ústí nad Labem: Ráj rozhleden a...

Ústí nad Labem má...
Východní filozofie podpořená uměním
rezidenceonline.cz

Východní filozofie podpořená...

Když vstoupíte do tohoto bytu o rozloze tři tisíce metrů...
Zelené děti z Woolpitu: Údajně pocházely z podzemního světa!
enigmaplus.cz

Zelené děti z Woolpitu: Údajně...

Případů zvláštně vypadajících dětí je v...
Moje vnučka rozchod neunesla
skutecnepribehy.cz

Moje vnučka rozchod neunesla

Ambice rodičů mohou být...
Křehký citronový koláč
tisicereceptu.cz

Křehký citronový koláč

Citronová náplň koláče je tak...
Je na prestižní londýnské adrese stále jeden hákový kříž „zametený“ pod kobercem?
enigmaplus.cz

Je na prestižní londýnské adrese...

Londýnské budovy Carlton House Terrace...
Ocitla se mezi dvěma muži?
nasehvezdy.cz

Ocitla se mezi dvěma muži?

Nechala se svojí rolí...
Tereza Salte si splnila svůj sen o bydlení
iluxus.cz

Tereza Salte si splnila svůj...

Autorka blogu Teraza In Oslo, knih...
Přestává zvládat svoji velkou rodinu
nasehvezdy.cz

Přestává zvládat svoji...

Až příliš dlouho je...
Špatný pitný režim může za únavu i zápach z úst
epochalnisvet.cz

Špatný pitný režim může za...

Pocit únavy, výkyvy nálad, suchá pokožka, hlubší...
Magazín 21.století skládá poctu Mezinárodnímu dni ochrany ozónové vrstvy
21stoleti.cz

Magazín 21.století skládá poctu...

„Věda a čísla mluví jasně. Za rapidně rostoucí emise...
Dvaadvacet rad k nalezení lásky
panidomu.cz

Dvaadvacet rad k nalezení...

Láska nejsou žádné čáry a my vás o tom přesvědčíme!...