Skip to content

Světlo i tma pod kontrolou. Znáte rolety Den a noc?

Tento článek je reklamním sdělením

Někdy je ho málo, jindy zase moc. Slunce je obvykle příjemnou součástí našeho života – hřeje nás, zlepšuje náladu, doplňuje důležitý vitamín D. Když vás ale zrovna omezuje ve sledování televize, při práci na počítači nebo při spánku, uvítali byste jistě tlačítko, kterým ho budete regulovat. Takové tlačítko pro vás sice nemáme, spolehlivou ochranu před sluncem vám však doporučit dokážeme. Jste připraveni být doma pánem slunce?

Rolety Den a noc – spolehlivá ochrana před sluncem

Slyšíte o roletách Den a noc poprvé? Rolety Den a noc (někdy také nazývané rolety duo či zebra) jsou bezpochyby jednou z nejlepších vychytávek v současné nabídce moderního stínění. Tvoří je dva druhy textilií, které se střídají v pruzích – průhledná síťka a neprůhledná či lehce průsvitná látka. Textilie tak chytře vytváří lamely připomínající kombinaci záclony a závěsu. Díky jejich střídání můžete světlo nejen regulovat, ale vytvořit si i přes den kvalitní tmu (zvláště se zatemňujícími roletami Den a noc). Skvělým bonusem k modulaci světla v místnosti je také příjemná atmosféra, kterou roleta Den a noc vytvoří.

Výhodou rolet je jejich univerzální a nadčasový design, díky kterému skvěle vypadají v tradičním i moderním interiéru. Nemusíte se tak bát, i když je budete chtít zasadit do hotového bytového designu. Stačí vybrat správnou barvu a roleta dokonale doplní každý interiér.

Proč je důležité světlo a tmu regulovat

To přece vydržím. Možná si říkáte, proč utrácet za vnitřní stínění, vždyť tak jak slunce jednou vyšlo, musí také jednou zapadnout. Ano, v podstatě máte pravdu. Pokud nežijete například na Aljašce, slunce jednou zapadne. Otázkou ovšem je, jak chcete strávit dobu, kdy doslova pracuje proti vám.

Silný zdroj světla mířící do obrazovek a monitorů vám může způsobit silnou bolest očí až nepříjemné migrény. Nedostatek tmy při spánku zase snižuje hladinu melatoninu neboli spánkového hormonu, díky čemuž se narušuje kvalita hlubokého spánku. Výsledkem může být nejen insomnie, ale také závažné zdravotní problémy – melatonin ovlivňuje také např. krevní tlak, metabolismus tuků, cukrů a bílkovin či imunitu. Vnitřní stínící technika tak není rozmarem nebo zbytečností, ale důležitou součástí kvalitního bydlení.

Typy a barevné variace rolet Den a noc

Rolety do oken Den a noc seženete v různých variantách. Jednotlivé typy se liší především v látce a její gramáži, v šířce a zpracování průhledného, síťkového pruhu. V podstatě nejdůležitější otázky, které byste si měli položit, zní: O jak velkou tmu stojím? Na jaké okno chci roletu připevnit? Pokud chcete například místnost co nejvíce zatemnit, měli byste vybrat látku s nejvyšší gramáži.

Rolety Den a noc můžete ladit do neutrálních tónů i do specifických barev doplňků. Nabídka barev je v současné době již velmi bohatá – od přírodních a zemitých tónů po pestrobarevné – a jistě si vyberete.

Jak změřit a namontovat rolety Den a noc

Důležitým parametrem pro výběr rolet Den a noc je také velikost okna a vámi vybraný způsob montáže. Ať už máte okna s atypickým rozměrem, nebo hledáte způsob, jak se vyhnout vrtání do oken, jistě vás potěšíme. Rolety Den a noc nabízí až 3 typy kazet, které přináší až 5 způsobů upevnění. To znamená, že si můžete pořídit rolety Den a noc zcela bez vrtání. Zaujaly vás rolety Den a noc? Podívejte se na podrobné návody, jak změřit okna pro rolety a jaký typ uchycení vybrat.

Foto: Archiv klienta
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Čas mé city nezměnil
skutecnepribehy.cz

Čas mé city nezměnil

Doufala jsem, že už tu...
Podaří se jí už odrazit ze dna?
nasehvezdy.cz

Podaří se jí už odrazit ze...

Průšvihářka Dominika...
Löwiho zlatý poklad
enigmaplus.cz

Löwiho zlatý poklad

V obci Podbřezí na Rychnovskuje v lesním...
Mallorca akné a faraonova kletba: Jak přežít dovolenou ve zdraví
panidomu.cz

Mallorca akné a faraonova...

Zařídit si před cestou včas všechna potřebná...
Domácí Míša řezy
tisicereceptu.cz

Domácí Míša řezy

Kakaový piškot s tvarohovým krémem a...
Komáří vížka: Zbavuje splínu a působí jako afrodiziakum?
epochanacestach.cz

Komáří vížka: Zbavuje splínu...

Na Komáří hůrku nebo...
Superschopnosti, které pomáhají zvířatům přežít
epochalnisvet.cz

Superschopnosti, které pomáhají...

Každé zvíře se snaží přizpůsobit prostředí, ve...
PRU58 lehce otevřelo
iluxus.cz

PRU58 lehce otevřelo

Po předlouhých měsících se sen stal...
Křídlová dveřní klasika
rezidenceonline.cz

Křídlová dveřní klasika

Hodí se všude, kde máme na otevírání tohoto typu dveří...
V pravěku to bez „ostrých loktů“ nešlo
21stoleti.cz

V pravěku to bez „ostrých...

Nejnovější archeologický průzkum dokazuje, že v...
Chce společný přírůstek s Forejtem?!
nasehvezdy.cz

Chce společný přírůstek...

Svou lásku k sympatickému...
Co ukrývá kalifornské městečko Zzyzx?
enigmaplus.cz

Co ukrývá kalifornské...

Nejen v Čechách, ale i v USA mají někdy...