Skip to content

5 svědectví o posmrtném životě: Shoříte v pekle?

Existuje život po životě? Posmrtná existence v nějaké jiné úrovni reality? To je otázka, kterou si badatelé pokládají už celá staletí. Podívejte se na zkušenosti těch, kteří nahlédli za oponu.

Veronika Ulrike Barthel

V létě 1981 do auta řízeného dvaadvacetiletou německou dívkou Veronikou Barthelovou udeří při bouřce blesk. Žena popsala, že v okamžiku, kdy se její životní funkce zastavily, spatřila kaňon na jehož konci byla brána s nápisem „Vítej v pekle“. Poté se dostala mezi pekelné démony u ohnivého jezera, do kterého byli uvrhováni lidé. Nakonec jí doktoři přivedli zpět. Smíchal při této události její mozek vzpomínky, filmy a příběhy, co znala, nebo skutečně spatřila peklo?

Auto dívky zasáhl blesk.
Auto dívky zasáhl blesk.

Ian McCormack

Během jedné bezmračné noci se u skalnatého pobřeží tropického ostrova Mauritius potápěl Američan Ian McCormack. Zničehonic ucítil palčivou bolest na noze a vzápětí na celém těle a spatřil tělo medúzy, která ho popálila.

Než se dostal do nemocnice, prožil 20 minut klinické smrti. Během této doby spatřil hrůzné obrazy trpících lidí a paprsek světla ho zvedl nahoru, směrem ke kruhovému otvoru. „Připadal jsem si jako smítko prachu v paprsku slunečního světla,“ prohlásil později Ian.

Ian McCormack.
Ian McCormack.

Bill Wiese

Známý je také případ amerického protestanta Billa Wiese. Ve své knize 23 Minutes in Hell popisuje zkušenost, při které spatřil samotné peklo. Vše se prý odehrálo v noci z 23. na 24. listopadu 1998. Bill spal ve své posteli, když se náhle ocitl v podivné zavřené cele kdesi v nitru naší planety.

Následně ho začali mučit ještěří démoni, kteří házeli jiné lidi do obří ohnivé jámy. Nakonec ho osvobodil Bůh se slovy, aby muž šířil, co uviděl. Dodnes je ale mnoho lidí přesvědčeno, že si vše buď vymyslel, nebo že se mu zdál velmi živý sen.

Bill Wiese.
Bill Wiese.

Crystal McVea

Velmi dobře popsaným zážitkem blízké smrti je i případ z roku 2009. Při jedné operaci se Američance Crystal McVeaové zastavil dech a ona byla na malou chvíli mrtvá. Během té doby se údajně dostala do nebe, kde spatřila samotného Boha.

Její výpověď zaujala především faktem, že v nebi cítila vše daleko intenzivněji díky 500 smyslům. Bůh jí ovšem po chvíli i přes její odmítání poslal zpět na zem.

Crystal McVea
Crystal McVea.

Ben Breedlove

Jeden z neslavnějších případů zkušenosti zaznamenané během klinické smrti se proslavil na webovém videoportálu YouTube. V prosinci 2011 zveřejnil americký mladík Ben Breedlove na svém profilu právě na video, ve kterém se svěřuje se svou trojnásobnou zkušeností s klinickou smrtí.

Při jedné z nich se prý nacházel v bílém pokoji společně s jeho oblíbenou rapovou hvězdou. Viděl ostrá bílá světla a cítil obrovský klid a mír. „Pak jsem se podíval do zrcadla a byl pyšný na celý svůj život, na to, co jsem udělal.

Byl to ten nejkrásnější pocit, co jsem kdy měl,“ prohlásil Ben Breedlove.

Foto: weather.com, www.bigshocking.com, youtube.com, sanandolatierra.org
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …