Skip to content

Smrt obchází Hollywood: Připomeňme si nešťastný osud herce Phila Hartmana!

Na filmových plátnech i televizních obrazovkách se zaskvěli v bezpočtu rolí. Na to však chladnokrevní vrazi nebrali ohledy. Podívejte se na příběhy herců a hereček, jejichž život v rozletu byl ukončen předčasně cizí rukou.

V prvním díle seriálu si připomene nešťastný osud Phila Hartmana (1948–1998).

2
Divákům je Phil Hartman známý především z komedií.

Když si v listopadu 1987 bere o deset let mladší modelku Brynn Omdahlovou (1958–1998), má za sebou kanadsko-americký herec Phil Hartman dvě nevydařená manželství a pěknou řádku filmových a televizních rolí.

Už rok navíc baví diváky svými výstupy a parodiemi ve slavné komediální noční televizní show Saturday Night Live. První léta společného manželského soužití se stejně jako Philova pokračující kariéra nesou ve znamení štěstí a úspěchů.

Dva roky po svatbě se jednačtyřicetiletý komik stává šťastným otcem syna Seana Edwarda (*1989). Ve stejném roce startuje kultovní seriál Simpsonovi, ve kterém Hartmanovým hlasem promlouvá neschopný právník Lionel Hutz nebo herec Troy McClure, začínající každý svůj výstup větou:Ahój, já jsem Troy McClure, možná si mě pamatujete z filmů jako…“ V roce 1992 pak podařené období završí narození dcery Birgen (*1992). Brynn však rostoucí Philovu popularitu neunáší.

3
V seriálu Simpsonovi promlouvá jeho hlasem herec Troy McClure.

Ještě jednou a končíme!

Nekontrolované výbuchy zlosti střídají výčitky a žárlivé scény nad dopisy od fanoušků. Bývalá královna dlouhého mola je navíc zhrzená z vlastní neúspěšné kariéry herečky. Zatímco se Phil usilovně snaží domluvit své manželce příležitost před kamerou, ona zabředává do světa alkoholu a drog, ze kterého se několikrát marně snaží dostat ústavní léčbou.

Jejich vzájemné hádky nabírají na pravidelnosti i intenzitě. Hartman odmítá se svou ženou sdílet ložnici a do hlavy se mu derou rozvodové myšlenky. Dne 27. května 1998 do sebe Brynn při večeři s producentkou a spisovatelkou Christiane Zanderovou v italské restauraci Buca di Beppo obrátí dva Cosmopolitany, které při návštěvě u starého přítele Rona Douglase zalije ještě třemi pivy.

V pozdních nočních hodinách se pak v rozverné náladě vydává směrem k domovu. Brzy po jeho návratu se však v jejich domě v Kalifornii strhne další ze série ostrých manželských rozepří, při které nasupený Hartman vyčte manželce její zálibu v omamných látkách a pohrozí jí rozvodem, pokud se její úlety budou ještě opakovat.

Proud rozhořčených slov ukončí až hercův odchod do ložnice.

4
V listopadu 1987 si bere o deset let mladší modelku Brynn Omdahlovou.

Smrt s úsměvem

Krátce před třetí hodinou ranní do místnosti vchází Brynn. V krvi se jí mísí alkohol, kokain a silná antidepresiva. V ruce svírá revolver Smith & Wesson ráže 0.38, který chvíli předtím vzala ze skříňky v koupelně.

Před ní ležící Hartman, má pravou nohu ohnutou v koleni a na tváři úsměv, jako by zrovna byl uprostřed sladkého snu. Namíří a stiskne spoušť. Poprvé, podruhé, potřetí. Tričko jejího manžela se okamžitě zbarvuje krví.

Jeho smrt je rychlá, téměř okamžitá – ze rtů mu při ní nestačí zmizet ani onen úsměv. Pak Brynn v panice prchá do domu Rona Douglase, kde vzápětí propukne v hysterický pláč. „Zabila jsem Phila! Zabila jsem ho!“ vykřikuje, když polyká dávky tekoucích slz.

Douglas nevěří. Po společném návratu na místo činu však odhaluje hrůznou pravdu. Třesoucí se rukou vytáčí 911. Zatímco je policie na cestě, zamyká se Brynn s Philovým tělem v ložnici. Tady si také okolo půl sedmé ráno vloží do úst hlaveň pistole a zmáčkne kohoutek…

5
Brynn nejprve zastřelí svého spícího manžela a pár hodin poté i sebe.

Foto: www.newyorker.com, www.hollywoodtake.com, thesimpsonsforever.tumblr.com, www.nydailynews.com murderpedia.org
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Vraždy
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články