Skip to content

Skull and Bones: Ovlivňuje studentský klub běh světa?

V roce 1832 je na prestižní Yaleově univerzitě ve městě New Haven založen spolek, který je dodnes předmětem mnoha konspiračních dohadů. Opravdu jeho členové přímo zasahují do americké politiky?

Od začátku se klub prezentuje jako elitní tajný spolek, který si navíc postupně vytváří bohatou mytologii a podivné rituály. Ty mají podle všeho jediný účel: Vytvořit v členech silný pocit přátelství a příslušnosti ke skupině intelektuálů, kteří si jsou vědomi své výjimečnosti.

hqdefault
Mezi členy má vládnout pocit výjimečnosti a vzájemného přátelství.

Řídí politické dění?

S postupem času se začíná spekulovat o skutečných cílech organizace. Co se skrývá za tajemnými schůzkami a zašifrovanými zprávami? Skutečně jde o snahu zespodu řídit společenské a politické dění ve Spojených státech?

Členové spolku.
Členové spolku.

Zosnovali atentát?

Mezi členy Skull and Bones najdeme významné osobnosti, třeba bývalého amerického prezidenta George W. Bushe nebo exministra zahraničí Johna Kerryho. Klub má mít své lidi v policejních složkách a dlouhodobě se prý snaží různými způsoby ovlivňovat veřejnost.

Spekuluje se i o tajných projektech a dokonce i teroristických akcích. Někteří lidé věří, že spolek stojí i za za atentátem na jejím plánům nepohodlného prezidenta J. F. Kennedyho.

George W. Bush.
George W. Bush.

Zprávy zevnitř

V posledních letech se některým vědcům podařilo proniknout až k současným členům spolku. „Někteří byli unaveni z tajností a byli ochotní se mnou mluvit, mnozí mi ale ihned zavěsili nebo dokonce začali vyhrožovat,“ říká americká spisovatelka Alexandra Robbins, která potvrzuje, že jedním s cílů Skull and Bones je dostat do vysokých postů své lidi.

Druhým dechem ale dodává, že dle jejích závěrů je klíčovým posláním tvořit morální a silné vůdce. Musí být tedy činnost Skull and Bones nutně tak ďábelská, jak se traduje?

Krypta, legendární sídlo klubu.
Krypta, legendární sídlo klubu.
Foto: www.thehistoryblog.com, ijr.com, www.bibliotecapleyades.net, commons.wikimedia.org
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …