Domů     Škrtiči z kopců: Děti celebrit radši nevraždíme!
Škrtiči z kopců: Děti celebrit radši nevraždíme!

Na zadním sedadle se krčí 24letá Catharine Lorre Bakerová. Na rukou má pouta. Dva policisté v civilu vepředu zatím probírají její peněženku. Mezi doklady vyloví rodinnou fotku. Na klíně muže sedí děvčátko.

„To je Peter Lorre, fakt je jeho dcera!“ houkne jeden z mužů. Cathy brzy odchází s podlamujícími se koleny domů. V tu chvíli netuší, že je jedinou dívkou, kterou tahle dvojice ušetří…

Peter Lorre byl slavný herec a režisér narozený na území dnešního Slovenska. Dívce zachrání život, že jde o jejího otce... Foto: Yousuf Karsh / CC - volné dílo
Peter Lorre byl slavný herec a režisér narozený na území dnešního Slovenska. Dívce zachrání život, že jde o jejího otce… Foto: Yousuf Karsh / CC – volné dílo

Seženem si nějaký holky…

Není chvíle, kdy by neměla upito. Živí se nejstarším řemeslem světa. Když zjistí, že je těhotná, nadšením zrovna neskáče. 22. května 1951 se rozkřičí novorozenecký hlásek. Po pouhých dvou týdnech miminko putuje do adoptivní rodiny.

S novým jménem Kenneth Alessio Bianchi (*1951) a rodiči Nicholasem Bianchim a jeho ženou Frances Scioliono-Bianchiovou by před sebou mohl mít chlapec krásnou budoucnost. Jenže brzy se ukáže, že hoch bude mít trable. Nesnese se s učiteli, neustále se pere se spolužáky a je chronický lhář.

V roce 1976 se stěhuje z newyorského Rochesteru do kalifornského Los Angeles. Potká se tu se svým nevlastním bratrancem Angelem Buonoem (1934–2002).

„Zajdem večer do baru?“ vyzvídá Angelo. Jenže Kenneth má hluboko do kapsy. A Angela osvítí nápad. Co kdyby donutili nějaké dívky, aby pro ně pracovaly jako prostitutky? Sabra Hannanová a Becky Spearsová, dvě pohledné puberťačky na útěku, jsou ideální cíl.

Oběma se ale postupně podaří utéct. Kenneth a Angelem si pořídí falešné policejní odznaky. Od teď začíná jejich nová éra falešných policistů. Vyděšené dívky budou dvěma příslušníkům zákona v civilu nastupovat bez většího humbuku do auta samy. Brzy ale nepůjde o výdělek, ale ukojení těch nejčernějších vášní.

Vraždy na denním pořádku

Yolandě Washingtonové je 19 let. Klienty si hledá přímo na ulici. Když u ní přibrzdí auto, mile se usmívá. Za volantem sedí s nic neříkajícím výrazem Buono, Bianchi protřele zamává policejním odznakem. „Sedni si dozadu,“ rozkazuje.

Je 17. října 1977. Yolandino tělo bude nalezeno týž den na odlehlém kopci. Na rukou a u kotníků má rudé rýhy, jasné známky svázání. Hlavní čára jí ale vede kolem krku. Není pochyb, tělo nese známky nevybíravého znásilnění, poté byla žena uškrcena.

Na policejní stanici drnčí telefon. „Na parkovišti vedle našeho domu leží nahá mrtvá dívka,“ oznamuje roztřesený mužský hlas v ranních hodinách 1. listopadu 1977. Vyšetřování rychle prokáže, že děvče bylo zabito jinde, vrah ji tu jen vyhodil z auta.

A konečně se podaří oběť i identifikovat – jde o 15letou Judith Lynn Millerovou, bývalou studentku Hollywoodské střední školy, která si příležitostně přivydělává prostitucí.

Naposledy ji svědci vidí naživu 31. října, jak mluví s mužem ve dvoubarevném sedanu na slavném Sunset Boulevard. Ve hře je opět falešný policejní odznak. Sedan poté zamíří na ulici Colorado v Glendale, městu v okresu Los Angeles County.

Tady, na čísle popisném 703 E, má Buono svou autodílnu, kde si lidé nejčastěji nechávají vyčistit potahy.

Angelo Buono se zaměřuje na dívky a ženy od 12 do 28 let. Foto: CC - volné dílo
Angelo Buono se zaměřuje na dívky a ženy od 12 do 28 let. Foto: CC – volné dílo

Dvojici ale přestanou prostitutky stačit. O pouhých 5 dní později následuje další hrůzný nález. Poblíž country klubu Chevy Chase v Glendale leží nahé tělo ženy. Kotníky, ruce i krk opět nesou jasné známky zaškrcení.

Brutálně znásilněné děvče je 21letá servírka Elissa „Lissa“ Kastinová, kterou svědci naposledy vidí při odchodu z práce.

A tentokrát už vraždu noviny neváhají naplno rozmáznout – Lissa je sice profesionální tanečnice v souboru The LA Knockers, ale nikdy se ani nedotkla drog a rozhodně nešlape chodník.

Kam dřív skočit?

Smetiště nebo alespoň haldy šroty a různého odpadu. Devítiletý klučina už našel na svahu u baseballového stadionu ve čtvrti Elysian Park skutečné poklady, se kterými si vyhrají všichni kluci z ulice. Na objev z 20. listopadu 1977 ale do smrti nezapomene.

Zavětří nahnilý puch a rozhlíží se kolem. Zrak mu padne na dvě nehybné dívky. Trvá to pár vteřin, než mu dojde, že jsou mrtvé. 12letá Dolly Ann Cepedová a 14letá Sonja Marie Johnsonová – obě znásilněné, obě uškrcené. Kriminalisté nevědí, kam dřív.

Tentýž den je totiž na svazích u Glendale nalezena další mrtvá – a opět s rýhami na známých místech.

Parťák k pohledání. Kenneth Bianchi. Foto: CC - volné dílo
Parťák k pohledání. Kenneth Bianchi. Foto: CC – volné dílo

Negativní reklama

Má pověst tichého a inteligentního děvčete. 24letá studentka umění Kristina Wecklerová leží čelem dolů. Na místo přijíždí detektiv Bob Grogan. Opatrně otočí tělo a podvědomě skousne jazyk mezi zuby. Tohle není podívaná pro slabé povahy.

Děvče má na prsou ohromné podlitiny a z konečníku jí stále vytéká tenký pramínek krve. Bedlivému oku vyšetřovatele neuniknou dva vpichy po injekční jehle. To tu ještě nebylo. Teprve pitva prokáže, že nebohé Kristie vpíchli vrazi do žil čisticí prostředek.

Je krásná, má kuráž i talent. Doufá, že prorazí jako herečka. Je jí 28 let, jmenuje se Evelyn Jane Kingová… a od 9. listopadu je nezvěstná. Pátrání je ukončeno 23. listopadu 1977. Tělo hozené do křoví stihne až překvapivě rychle podlehnout rozkladu.

Další je 18letá studentka Lauren Rae Wagnerová.

Bez parťáka ho mají hned…

Angelo Buono a Kenneth Bianchi společně unesou, znásilní, mučí a nakonec zavraždí 10 žen a dívek ve věku od 12 do 28 let. Další dvě zavraždí pouze Bianchi. Svůj sadismus totiž nedokáže ututlat. Ve Washingtonu tak sám zavraždí dvě ženy.

Jenže kouzlo neodhalitelnosti spočívalo právě ve spolupráci. Sám nedokáže tak dobře zakrýt stopy. Teď už policie nemá tak těžkou práci. Ztotožnit se podaří i všechny předchozí vraždy. Bratranci se odporoučejí na doživotí do chládku.

Bianchi si nyní odpykává trest ve věznici ve Walla Walla. A Buono? Ten umírá 21. září 2002 na infarkt v kalifornské věznici Calipatria.

Foto v úvodu: Rampage: The Hillside Strangler Murders / via CC
Související články
Svět zločinu
Woody Allen: Stín obvinění ze zneužití v životě slavného režiséra
Woody Allen, uznávaný hollywoodský režisér a scenárista, čelí vážným obviněním z obtěžování a zneužití své adoptivní dcery Dylan. Přestože byl v roce 1993 zproštěn obvinění po vyšetřování, která nenašla dostatek důkazů pro trestní stíhání, v průběhu let se kauza znovu a znovu otevírala. Allenova dřívější aféra se Soon-Yi, také adoptivní dcerou jeho bývalé partnerky Mii […]
Svět zločinu
Robert Downey Jr.: Rok a půl v base a hollywoodský splněný sen
Příběh Roberta Downeyho Jr. je dokonalým příkladem toho, jak se z temnoty může vzejít k světlu. Jeho boj s drogovou závislostí nebyl snadný, ale nakonec se stal jednou z největších hvězd Hollywoodu. Robert Downey Jr. je dnes známým jménem v Hollywoodu, ale jeho cesta k úspěchu byla plná peripetií a bojů s drogovou závislostí. Přestože […]
Svět zločinu
Bill Cosby: Propuštění z vězení po procesních chybách
Bill Cosby, někdejší hvězda americké televize, byl v červenci 2021 propuštěn z vězení kvůli procesním chybám, které vedly k jeho odsouzení v roce 2018 za sexuální napadení. Tento krok vyvolal šok mezi více než šedesáti ženami, které ho obvinily ze sexuálního obtěžování. Přestože byl Cosby odsouzen za zdrogování a znásilnění Andrey Constandové, verdikt byl zrušen, […]
Svět zločinu
Harvey Weinstein: hlavní poražený kauzy MeToo se odmítá vzdát
Harvey Weinstein, někdejší mocný filmový producent, se snaží zvrátit své odsouzení za znásilnění a sexuální obtěžování. Jeho šance na očištění jsou však mizivé. Skandál, který začal v roce 2017, odhalil dekády zneužívání moci, kdy Weinstein nutil herečky k sexuálním službám výměnou za kariérní příležitosti. Navzdory pokusům vše zamést pod koberec a dohodám s oběťmi byl […]
reklama
věda a technika
Není akné jako akné: Zpozorněte zejména v létě
Kromě běžného akné, které se vyskytuje především v době puberty v důsledku prudkých hormonálních změn, existuje však též takzvané kosmetické akné, které vzniká v důsledku používání některých mastných krémů. Často se tak děje ve snaze zamaskovat již vzniklé vřídky. Stejně tak, jako některé kosmetické prostředky mohou situaci s akné zhoršit, existují pak samozřejmě i takové, […]
6 nejbizarnějších vozidel
Kabina, sedačky, volant a nejčastěji 4 kola. Auta či vozidla však nemusejí vypadat vždy takto! Jaké nejbláznivější nápady vznikly v hlavách designérů a techniků, ale nakonec se neujaly? 1/ Přidat kola! OctoAuto (1911) Na počátku 20. století jsou silnice samá díra. Auto se špatně ovládá a kola dostávají zabrat! „Čtyři jsou málo,“ domnívá se americký […]
Zázračné helium: Proč nám mění hlas?
Zatmění Slunce roku 1868. Událost, kterou si nemůže žádný hvězdář nechat ujít. Francouzský astronom Pierre Janssen (1824–1907) není výjimkou. Jako první si všimne žluté spektrální linie. Neznámý prvek dostane jméno po bohu Slunce, Héliovi. Potrvá ještě 27 let, než skotský chemik William Ramsay (1852–1916) izoluje plynné helium na Zemi. Dost by se podivil, jak se […]
Pozor na ně! 3 nejjedovatější rostliny u nás
Skočec obecný (Ricinus communis) je oblíbená okrasná rostlina. Jeho semena obsahují prudký jed ricin a alkaloid ricinin. Smrtelná dávka pro dospělého člověka je 15 až 20 semen, pro dítě pouhých 3 až 5. Pokud semena sníte, zprvu budete mít příznaky podobné chřipce. Poté dojde k poškození sleziny, ledvin a jater. Zubatá vám zaklepe na dveře […]
zajímavosti
Čokoládové vrchy: Může za filipínské kopečky legendární obr?
Krátce po osmé hodině ranní se začne země nebezpečně chvět. Intenzita sílí a jde o život. Zemětřesení sice trvá jen několik desítek vteřin, mrtví se však počítají na stovky. Škody objevují také ochránci nedalekého parku. K zemi se poroučí jeden z vápencových kopců. Provincie Bohol se řadí mezi desátý největší ostrov Filipín. Zapomenutý kraj se pyšní nádhernou […]
10 pivních podivuhodností, které (možná) nevíte
Říká se, že vláda, která zlevní pivo, nemůže padnout. Politiku ale dnes nechme ležet ladem. Padat budou jen rekordy, a to ty s pořádnou bílou pěnou.   Nejsilnější pivo? V Brewmeister Armageddon (65%)! O titul nejsilnějšího piva se vede skutečná přetahovací bitva, vyšperkovaná navíc velice originálními názvy finálního výrobku. Jen tak pro zajímavost je mezi […]
Vůz Klementa Gottwalda se musel prodlužoval kvůli tlusté první dámě
Luxus na kolech miluje i Klement Gottwald. Po nástupu do úřadu usedá do vozů značky Daimler, které na Pražském hradě zůstaly po Edvardu Benešovi. Jenže jako správný komunista je Klement Gottwald (1896‒1953) považuje za buržoazní vymoženost. Nepřipadá v úvahu, aby v nich reprezentoval socialistické zítřky. Chová se jako stín Josifa Vissarionoviče Stalina (1878‒1953). Je tedy […]
Tragédie nad mraky: Let kapely Lynyrd Skynyrd, který změnil rockovou historii
Když osud vzal cestou, která měla vést k hudbě, životy hudebníků se změnily v okamžiku. Příběh pádu letadla, který zastavil srdce jižanského rocku a zanechal svět v šoku. Máme nějaký problém s palivem            Tihle hoši byli od začátku průšviháři. Když už založí kapelu, tak hned několikrát změní její název. Z One percent se přes Noble Five […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Řecký salát „trošku jinak“
tisicereceptu.cz
Řecký salát „trošku jinak“
Tohle jsou všechny chutě léta. Olivy můžete nakombinovat i zelené. Místo sýra můžete udělat i variantu s tuňákem. Ingredience na 4 porce 200 g listového salátu 100 g černých oliv 150 g balkáns
Teď jsem šťastnou babičkou
skutecnepribehy.cz
Teď jsem šťastnou babičkou
Doktoři mi říkali, že nikdy nebudu máma. O to větší radost jsem měla, když mi gynekolog pověděl, že jsem ve třetím měsíci těhotenství. Bylo červencové ráno a já po dlouhé těžké noci svírala vytoužené novorozeňátko. Zdravá holčička s dolíčky na tvářích. Slzy mi radostí stékaly z očí. Pět krásných let jsme si s dcerkou užívali. Měli jsme to, o
Potrestal král významného měšťana neprávem?
historyplus.cz
Potrestal král významného měšťana neprávem?
Protestuje, že se ničím neprovinil, odmítá obvinění ze zrady. Zbytečně, Ferdinand I. se rozhodl, že udělá ze svého věrného služebníka obětního beránka! Krále neobměkčí ani Jakubův věk – 70letého starce vydá katovi…   Vzpoura českých stavů proti králi Ferdinandovi I. (1503–1564) skončila v roce 1547 debaklem. Habsburk si svůj triumf náležitě vychutná. Tvrdě potrestá hlavně
Když vás straší fóbie
panidomu.cz
Když vás straší fóbie
Může se to stát každému a není to žádná ostuda. Vždyť některou z mnoha fóbií prý trpí až deset procent z nás. Poprvé se často objeví v dětství a je následkem nějakého traumatického zážitku, třeba zranění. Často na nás své strachy přenesou rodiče, typicky strach ze zvířat nebo z odběru krve. Tyhle fóbie časem většinou
Místo veselky smutný rozchod mezi Sedláčkovou a Töpferem?
nasehvezdy.cz
Místo veselky smutný rozchod mezi Sedláčkovou a Töpferem?
Hvězda seriálu Zlatá labuť Jitka Sedláčková (63) už několik let tvoří pár se starším restauratérem Pavlem Töpferem (76). Bratra herce Tomáše Töpfera (73) dlouho vykreslovala jako svého pana Božského
Konec světa, který nepřišel
enigmaplus.cz
Konec světa, který nepřišel
Astronomické znalosti starých Mayů ohromují i dnešní vědce, stejně jako mayský kalendář, který přesně předvídá pohyby Slunce, planet, zatmění a další jevy. Tento kalendář ale končí. Znají Mayové konec
Lososová pomazánka
nejsemsama.cz
Lososová pomazánka
Ryby by se v jídelníčku měly objevovat alespoň dvakrát týdně, ať už v podobě pomazánky, zavináčů, nebo pečeného kusu masa. Ingredience: 100 g uzeného lososa 400 g Lučiny nebo jiného krémového sýra 2 šalotky (1 červená cibule) hrst klíčků (ředkvička, řeřicha) hrst nasekané čerstvé petrželky sůl pepř Postup: Zeleninu jemně nastrouháme nebo použijeme robota. Vymačkáme přebytečnou šťávu a smícháme
Monolity Pumapunku: Přesnost, která udivuje dodnes
epochalnisvet.cz
Monolity Pumapunku: Přesnost, která udivuje dodnes
V departementu La Paz najdete jednu z nejvýznamnějších archeologických lokalit Bolívie. Bývalé andské město Tiwanaku. Necelý kilometr od něj leží nejzáhadnější část – Pumapunku, v překladu Brána pumy.   Západobolivijský chrámový komplex objeví již španělští dobyvatelé. „Na jedné z plošin se tyčí mohutná brána a cosi jako okno,“ popíše nám, zřejmě jako první, jezuitský misionář Bernabé Cobo (1582–1657).
SIN Studio Gallery, nová galerie na Jungmannově náměstí v Praze, přivítala první návštěvníky
iluxus.cz
SIN Studio Gallery, nová galerie na Jungmannově náměstí v Praze, přivítala první návštěvníky
SIN Studio Gallery, známá svou jedinečnou sklářskou technologií Vitrum Vivum, přivítala návštěvníky ve své nově otevřené galerii na Jungmannově náměstí. Tato nová pobočka, která spojuje tradiční sklář
Jedovatí ohniví červi, kteří jedovatí nejsou
21stoleti.cz
Jedovatí ohniví červi, kteří jedovatí nejsou
Ta zpráva mohla vyděsit tisíce lidí, kteří zamíří v létě na Jadran. Kvůli oteplování moře se u pobřeží Černé Hory, zejména v moři u pláží v okolí Budvy, objevili mnohoštětinatci známí jako ohniví červ
Cesta za pivem Karlovarským krajem
epochanacestach.cz
Cesta za pivem Karlovarským krajem
Každý správný výlet by měl být spojený s ochutnávkou místních specialit. Pokud už vás lázeňské oplatky ničím nepřekvapí, je na čase začít objevovat chutě piv z Karlovarského kraje. Existuje zde lokálních pivovarů hned několik a je na nich krásné to, že je každý jiný. Kamkoli zavítáte, vždy vás překvapí něco nového. V Karlovarském kraji se vaří
Kvalita a design pro zdravý spánek
rezidenceonline.cz
Kvalita a design pro zdravý spánek
Noční odpočinek regeneruje tělo i mysl, zlepšuje paměť, podporuje imunitu a přispívá k lepší náladě. Kvalita spánku tedy ovlivňuje nejen zdraví, ale i produktivitu, kreativitu a sociální vztahy každého člověka. Základem každé ložnice je kvalitní a dobře umístěná postel. Její pozice by měla umožňovat pohodlný přístup z obou stran lůžka, což zamezí rušení partnera při