Skip to content

Romantická vyjížďka s jednonohým námořníkem

Hosté si užívají nevšední noční plavbu na luxusní jachtě kolem kalifornských břehů. Sympatický chlapík, který je pozval a teď jim na palubě tak ochotně nalévá, ale ve skutečnosti majitelem lodi není.

Městečko Sausalito na dohled od San Franciska je vyhlášeným kotvištěm a dostaveníčko si zde dávají vyznavači poněkud luxusnější verze námořnického života. Přesně takového, jakého si v březnu 2013 hodlá užít i Leslie Gardner (62) z dalekého vnitrozemského Wyomingu.

Leslie Gardner je suchozemec, ale na řízení jachty si troufá.
Leslie Gardner je suchozemec, ale na řízení jachty si troufá.

Kdepak nechal majitel klíče?

V jednom ze sausalitských barů se Leslie po pár skleničkách pochlubí, že majitelem luxusní jachty. Jeho noví přátelé Dario Mira (54) a Lisa Modawellová (56) projeví zájem se na loď podívat a Leslie je ochotně pozve.

Teď jen sehnat tu jachtu.

Volba padne na krásnou pětadvacetimetrovou loď Darling. Milionáře Johna Frutha stála 2 800 000 dolarů, což činí v přepočtu značně přes padesát milionů korun. Klíč je ledabyle ukryt pod stříškou.

Dario a Lisa by možná byli opatrnější, kdyby Leslieho znali lépe. Už vědí o tom, že je veteránem z Vietnamu, že mu před časem zemřel syn a že v roce 2006 přišel při nehodě na motocyklu o pravou nohu. Netuší ovšem o jeho psychických potížích, závislosti na lécích ani o častých oplétačkách se zákonem.

Pasažéry uvízlé lodi zachraňují policisté na vodních skútrech.
Pasažéry uvízlé lodi zachraňují policisté na vodních skútrech.

Jachta odolává pět hodin

Darling odráží kolem půlnoci. Směřuje na volné moře. Gardner ji řídí jistou rukou, pak ale náhle vysadí motor a proud žene neovladatelnou loď přímo proti pobřeží. Vážně poškozená jachta uvízne na mělčině.

Pasažéry nakonec vyzvednou policisté na vodních skútrech, jachtu vyprostí až po pěti hodinách přivolaný remorkér. Oprava bude stát 1 300 000 dolarů.

Leslie Gardner musí na sklonku roku 2013 zase jednou před soud. Verdikt je s ohledem na jeho duševní nemoc milosrdný. Soudkyně Barbara Mallachová mu ukládá pouze pět let trvající dohled. Gardner po tu dobu nesmí opustit Kalifornii a škodu musí samozřejmě nahradit.

Kde na to vezme, nikdo neví.

Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Únosy
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články