Skip to content

Rolling Stones v České republice: Víte, kolikrát už u nás slavní rockeři byli?

Rolling Stones patří mezi nejznámější rockové skupiny na světě. Dne 4. července tohoto roku se představí naživo v Praze na letišti v Letňanech. Nebude to přitom poprvé, kdy se slavní rockeři zastaví v České republice.

Víte, kolikrát u nás Stouni byli?

Už pošesté zahrají v Česku. Řeč je o slavné skupině Rolling Stones, která vystoupí 4. července na pražském Letišti Letňany. Koncert bude součástí turné nazvaného No Filter, které rockeři zahájili již loni v září.

Rolling Stones v roce 1965.

Rolling Stones vystoupili v někdejším Československu či České republice v letech 1990, 1995, 1998 a 2003 (vždy v Praze). V roce 2007 se pak představili fanouškům na brněnském Výstavišti. A nyní se zase chystají do Prahy.

„Tahle část turné ‚No Filter‘ je pro Stones opravdu výjimečná. Těšíme se, až se v létě vrátíme na pódium a zahrajeme fanouškům v České republice. Bude jako vždy naprosto vzrušující představit se zase ve městech, kde jsme dlouho nehráli, a navštívíme také některé nová místa,“ prohlásil frontman Mick Jagger.

Slavní rockeři v roce 2006.

Skupina Rolling Stones vznikla v roce 1962 ve Velké Británii a jejím logem se stal vypláznutý jazyk. Nejdříve mladí rebelové interpretovali melodie svých idolů – Muddyho Waterse či Chucka Berryho. „Když svými zvláštními bluesovými úpravami dobyli britské hlavní město, začali Rolling Stones podnikat dlouhá turné a jejich alba si záhy na celém světě zajistila zvláštní místo ve sbírkách desek nepoddajné mládeže, pro niž byla kapela vzorem rebelství a synonymem svobody,“ uvádí kolektiv autorů v knize 100 hvězd rock & pop (v originále „Die 100 Größten Rock- & Pop-Stars“).

Skupina v roce 2008 na filmovém festivalu Berlinale.

Mezi nejznámější hity Rolling Stones patří (I Can’t Get No) Satisfaction, Paint It Black, Jumpin‘ Jack Flash, Brown Sugar nebo třeba Angie. Seznam tím ale samozřejmě vůbec nekončí.

Stouni v roce 2016.

„Je to obrovská radost hrát s touhle kapelou, kterou nic nezastaví, jsme v podstatě pořád na začátku,“ uvedl kytarista Keith Richards.

Foto: wikipedie. Zdroj ohledně koncertu: www.rollingstones.cz.
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …