Skip to content
reklama

Rakouský hrad Moosham: Obchází ho vlkodlak?

Moosham nacházející se nedaleko Salzburgu je považovaný za nejstrašidelnější hrad v Rakousku. Proslavila ho krvavá minulost, přízraky v jeho chodbách a vlkodlak v okolních lesích.

Od třináctého století, kdy je celý komplex postaven, jsou na hradě souzeny a popraveny desítky až stovky lidí obviněných z čarodějnictví. Dodnes lze prý na hradě spatřit duchy žen, které po nocích křičí a pláčou.

Zkušeností zaměstnanců a návštěvníků hradu je mnoho. Někteří vypovídají o tom, jak po večerech a po nocích slyší kroky a něčí dech, jiní, že se z ničeho nic zavírají dveře nebo že se na chodbách čas od času vznáší podivná mlha.

Nejsilnější přítomnost nadpřirozených sil je prý cítit v samotné mučící místnosti.

V hradní mučírně byly týrány nejméně desítky žen.
V hradní mučírně byly týrány nejméně desítky žen.

Jenže duchové nejsou to jediné, co straší na Mooshamu. V letech 1715 až 1717 měl celý kraj kolem Mooshamu velké problémy s dobytkem. Krávy byly nacházeny mrtvé, zmrzačené a s vytrhaným masem. Šířily se zprávy o tom, že v oblasti řádí vlkodlak.

Řádil v okolí hradu vlkodlak?
Řádil v okolí hradu vlkodlak?

Místo něj však byli dopadeni pouze dva žebráci. „Na mučidlech přiznali, že se na útocích podíleli a vydávali se za vlkodlaky,“ říká americký záhadolog Joe Nickell. Mnozí obyvatelé z okolí ovšem na podvod nevěří.

Podle nich se v kraji ukrývá děsivý tvor dodnes.

Moosham.
Moosham.

Foto: www.bergfex.at, www.werewolves.com, www.veryfatoldman.blogspot.sg
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články