Skip to content

4 prokleté filmy: Smůla, nehody a smrt!

Některé filmy nejsou jen podívanou pro diváka. Staly se z nich kulty i kvůli podivným okolnostem, které doprovázely natáčení.

Tady jsou příklady některých z nich!

Vrána

Už od začátku natáčení doprovází slavný komiksový film Vrána řada podivných nehod a neštěstí. Vše odstartuje záhadný požár kamionu s drahou filmařskou technikou. Několik členů štábu je zraněno a jeden z kaskadérů málem uhoří při nebezpečné scéně. 31.

března 1993 navíc při natáčení umírá americký představitel hlavní role Brandon Lee. V pistoli, ze které na něj jiný herec vystřelí, totiž nejsou slepé, ale ostré náboje. Byl to jen tragický omyl, nebo někdo náboje vyměnil záměrně?

I kvůli údajné kletbě se stal film kultem.
I kvůli údajné kletbě se stal film kultem.

Poltergeist

V souvislosti s natáčením slavné hororové trilogie souvisí například podivné praktiky tvůrců. Ti prý jednou hercům místo atrap na place umístili opravdové mrtvoly! Mnoho herců z filmů navíc za záhadných okolností zemřelo.

Americká představitelka hlavní hrdinky Dominique Dunne byla v roce premiéry uškrcena svým přítelem. Další herci Will Sampson, Julian Beck a Heather O´Rourke zemřeli na vzácné choroby. Ostatně na film vzpomíná nerad i jeho producent Steven Spielberg. „Děly se zvláštní věci. A přestože ten film mám rád, pořád mě straší v hlavě,“ prohlásil.

Tvůrci filmu herce opravdu strašili.
Tvůrci filmu herce opravdu strašili.

Superman

Ani tomuto komiksovému snímku se nevyhnuly podivné okolnosti. Christopher Reeve, který Supermana ztvárnil, v roce 1995 padá z koně a kvůli zranění je od krku dolů ochrnut. O devět let později umírá. Americká herečka Margot Kidder, která ztvárnila ve filmu novinářku Lois Laneovou, celý život trpí bipolární poruchou osobnosti a v roce 1996 dokonce na nějakou dobu mizí a je nalezena nahá v křoví.

Ještě tragičtější osud potkává představitele komiksového hrdiny v dětském věku Lee Quigleyho. Ten v pouhých čtrnácti letech umírá poté, co se nadýchá rozpouštědel.

Christopher Reeve
Christopher Reeve

Zóna soumraku

Natáčení filmu v roce 1983 doprovázejí už od počátku velké ekonomické problémy a především neshody mezi tvůrci a producentem, kterým nebyl opět nikdo jiný než Steven Spielberg. Vše vyvrcholí tragickou nehodou při scéně s opravdovým vrtulníkem.

Ten je poškozen pyrotechnikou a padá k zemi. Pod ním končí i představitel hlavní role Vic Morrow. Zvláštní je, že herec před svou smrtí uzavřel pojistku na pět milionů dolaru. Pojišťovna později zveřejnila, že důvodem byl strach z leteckého neštěstí…

Vic Morrow
Vic Morrow
Foto: Youtube.com, www.behance.net, www.sodahead.com, www.scvhistory.com, fotonin.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Společnost
Zobrazit více …