Skip to content

Proč by si české domácnosti měly dát pozor na drobné půjčky

Tento článek je reklamním sdělením

To, že nám přerostou problémy přes hlavu je bohužel častý jev. Poté máme tendenci sáhnout po nejjednodušším a nejrychlejším řešení. Ano ve většině případů to je nebankovní půjčka. Snažte se i v tíživých finančních situacích zachovat chladnou hlavu a vybrat si úvěr, který je pro vás opravdu výhodný. Stále více společností vám nabídne první půjčku zdarma. Pokud potřebujete vyšší částku nad 10 000 Kč zaměřte se především na výši úrokové sazby a RPSN.

Existuje i půjčky ihned, které mají transparentní podmínky, které když splníte nebudete mít s ničím problémy. Zbytečně si nepůjčujte, když to opravdu není nutné. Mnoho lidí se zadluží na vánoce nebo na nový rok jenom kvůli tomu, že chtějí své rodině radost. To je sice hezké, ale pokud nemáte z čeho splácet a nebo přijdete o práci moc své rodině nepomůžete. Zkuste si zapamatovat, půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. I vánoční svátky bez drahých dárků mohou být velmi hezké, bohužel si to mnoho lidí nemyslí a utrácí až příliš.    

Nejčastějšími žadateli o půjčku jsou maminky na mateřské dovolené, nezaměstnaní a lidé, kteří mají negativní záznam v registru dlužníků. Tato skupina lidí nemá obvykle jinou možnost než využít nebankovní společnost k tomu, aby získali alespoň nějaké peníze. Takováto rychlá půjčka bez registru je poskytována nejčastěji do 10 000 Kč s dobou splatnosti jeden měsíc. Dobu splácení si můžete prodloužit, ale pozor, jedná se o dvousečnou zbraň, protože obvykle musíte zaplatit drahý poplatek a svůj dluh nijak nesnížíte, vlastně naopak. Neustále prodlužování dělá z půjčky ještě většího strašáka. Naštěstí už existují i poskytovatelé. kteří postupují jinak a snaží se vám vyjít vstříc.

Pokud dlužíte u více společností doporučujeme konsolidaci půjček, která vám může ušetřit každý měsíc tisíce. Už své dluhy nezvládáte? Mnoho lidí už ani neví, kde všude dluží, proto je dobré si vyžádat výpis z registru dlužníků a popřípadě vyhlásit osobní bankrot.

 

Foto: Shuttterstock
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
Sdílej!
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články