Skip to content

Proč by každá žena měla vlastnit klasické lodičky?

Na světě existují kousky, které by vám rozhodně ve skříni neměly chybět. A co takhle klasické lodičky?

Ať chcete nebo ne, každá z vás by měla vlastnit alespoň jeden pár!

1. Proč si je pořídit

Klasické červené lodičky.
Klasické červené lodičky.

Boty na podpatku jsou sice ve většině případů nekomfortní, ale společenské události se bez nich neobejdou. Pokud nejste jejich fanoušek, vsaďte na nižší lodičky, které jsou pohodlné, a nebudete v nich celý večer trpět.

Podpatky vám prodlouží nohy, opticky uberou kila, a pokud v nich umíte chodit, přidají vám i na sebevědomí.

2. Kam se hodí

Podpatky od zpěvačky Lady Gaga.
Podpatky od zpěvačky Lady Gaga.

Tento druh obuvi byste měla mít vždy při ruce, ať už je jakékoliv roční období. Pokud vyrážíte na pracovní večírek nebo ples, těžko si vezmete k šatům kozačky. Ty si můžete vzít k čemukoliv jinému, ale opravdu ne k elegantním šatům.

K těm patří vždy a pouze lodičky!

3. Celebrity, které je nosí

Sarah Jessica Parker.
Sarah Jessica Parker.

Dalo by se říci, že boty na podpatku a to konkrétně lodičky jsou doslova nesmrtelné! Proto není divu, že jsou nezbytnou součástí botníku nespočetně českých i zahraničních celebrit. Nedá na ně dopustit talentovaná americká zpěvačka, textařka, herečka a návrhářka Mariah Carey, která by bez nich neudělala ani krok.

Sbírka lodiček nechyběla také v celosvětově známém seriálu Sex ve městě, kde Sarah Jessica Parker, představitelka Carrie Bradshaw měla snad na každý den jiný pár.

4. Trocha historie

Lodičky od Christiana Diora.
Lodičky od Christiana Diora.

První podpatky se nosily už ve starém Egyptě v době 3500 let př. n. l. a nosili je pouze vysoce postavení lidé při náboženských obřadech. Ve starověkém Řecku byly velice oblíbeným pomocníkem herců při ztvárňování role.

Ve středověku, kdy byly ulice pokryté špínou, se urození nechtěli ušpinit a právě podpatky či vysoké platformy jim v tom byly výborným pomocníkem. Následovala dlouhá éra, kdy nositelé podpatků využívali tento módní prvek k dodání centimetrů své výšce a k estetickým účelům, jako je optické prodloužení nohou či jejich zeštíhlení.

Lodičky se tak, jak je známe dnes, začaly šít v roce 1904 a jehlové podpatky přivedl na svět o padesát let později módní dům Christian Dior.

Foto: imgkid.com, cosmeticsideas.com, huhmagazine.co.uk, glamour.com, desigbrand.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Móda a gadgety
Zobrazit více …