Skip to content

Případ Gypsy Blanchardové: Tak trochu jiná mateřská láska

Už od malička trpí leukémií a svalovou dystrofií, úsměv její tvář ale nikdy neopouští. Její milující matka by pro ni šla až na kraj světa. Pro okolí jsou Dee Dee a Gypsy Rose symbolem lásky a naděje, která nevyhasíná. Až do onoho osudného dne, kdy rodinnou pohodu ukončí chladnokrevná vražda…

Je 14. června 2015 a na ulice poklidného amerického městečka Springfield se snáší soumrak. V domě Blanchardových panuje hrobové ticho, když ozbrojené policejní jednotky vyrážejí vchodové dveře. V ložnici leží všemi oblíbená Clauddine Blanchardová (1967–2015), které nikdo neřekne jinak než Dee Dee. Ještě před pár dny měla energie na rozdávání, teď má tvář pokřivenou děsem a její tělo zdobí několik bodných ran. Malá Gypsy Rose Blanchardová (*1991) jako by se vypařila.

Chodit po vlastních? Zapomeň!

Ale kam? Její mentalita je na úrovni sedmiletého dítěte a invalidní vozík, ke kterému je odjakživa připoutaná, stojí jako přízrak uprostřed předsíně. Celý příběh se začíná psát v létě roku 1991, kdy Dee Dee přivádí svou vymodlenou dceru na svět.

První komplikace se ohlásí o několik měsíců později – Gypsy trpí spánkovou apnoe, vážnou poruchou, kvůli které ve spánku opakovaně přestává dýchat. V osmi letech si poraní koleno a i přes ujištění lékařů, že nejde o nic závažného, ji Dee Dee od té doby raději vozí v kolečkovém křesle.

Na první pohled Gypsy na lékaře působí jako zcela obyčejná, zdravá dívka.

Jedna tragédie za druhou

Zanedlouho v Gypsyiných zdravotních záznamech přibude svalová dystrofie, problémy se zrakem a sluchem i epileptické záchvaty. Lékařům se žádné z onemocnění nepodaří diagnostikovat, přesto Gypsy na žádost matky předepisují koňské dávky léků.

Další tragédie přichází s rokem 2005, v podobě hurikánu Katrina, který Blanchardovým vezme dům. Dobrovolníci z neziskové organizace Habitat for Humanity pro ně vybudují zbrusu nový s bezbariérovým přístupem.

Jejich dojemný příběh upoutá pozornost místních lékařů, kteří se o Gypsy začnou aktivně zajímat.

Tady něco nehraje…

Nevidím jediný důvod, proč nechodí,“ nechá se slyšet jeden z nich. Gypsy působí jako zdravá 14letá dívka, příznaky ani původ žádné z nemocí se lékaři nedaří najít. Když si vyžádá její zdravotní záznamy, přichází Dee Dee s vysvětlením, že všechny zničil hurikán.

To už se píše rok 2010 a silné podezření začíná růst i v samotné Gypsy. Nemůže si pomoct, ale nemocná se prostě necítí. Kdykoli se o tom snaží s někým mluvit, zakročí Dee Dee s vysvětlením, že je dcera duševně zaostalá a neví, co říká.

Dee Dee trpí psychickou poruchou zvanou Münchhausenův syndrom by proxy, která ji donutí udělat ze své dcery invalidní a mentálně zaostalou osobu.

Vražda na objednávku

Zoufalé dívce tak nezbývá, než se vydat riskantní cestou – vstoupí do světa internetových seznamek a hledá muže, který by ji z matčiných spárů osvobodil. To se jí povede roku 2012, kdy narazí na 23letého Nicholase Godejohna (*1989), který sice nemá čisté kriminální záznamy a trpí psychickou poruchou, jinak ale působí jako sympatický mladík.

V červenci roku 2015 si mladá dvojice poprvé užije večer plný vášně a začne snovat plán pomsty, který uskuteční o pár dnů později. Když se nic netušící Dee Dee uchýlí ke spánku, Nicholas ji bezcitně ubodá a dá se s Gypsy na útěk.

Svých činů Gypsy upřímně lituje, nyní se však konečně cítí nezávislá. To je pocit, který za celý svůj život nezažila.

Život v pavučině lží

Policejní želízka ale jejich zápěstí sevřou po pár dnech. Spletitá síť lží se začíná rozmotávat. Gypsy je ve skutečnosti 24 let a těší se perfektnímu zdraví, matka ji celou dobu usurpovala a nutila k přetvářce!

Dee Dee už není ta vřelá dáma s obrovským srdcem, ale pomatená psychopatka. Z dívky se stává oběť domácího násilí, trestu za zprostředkování chladnokrevné vraždy se ale nevyhne. U soudu se ke všemu přizná a vyslechne si trest odnětí svobody na 10 let, Nicholas odchází s doživotím.

„Ve vězení se cítím svobodněji, než když jsem žila se svou matkou,“ líčí Gypsy. „Protože teď můžu žít jako alespoň trochu normální žena,“ dodává se slzami v očích.

Na sladkou chuť svobody si ale dívka musí počkat až po propuštění. To se zřejmě nepoštěstí Nicholasovi, který za mřížemi pravděpodobně stráví zbytek života.
Foto: people.com, twitter.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Záhadná stopařka se vždy nechá vysadit u hřbitova a zmizí
enigmaplus.cz

Záhadná stopařka se vždy...

Několik řidičů v okolí třetího největšího...
Je na dně Dračího oka kosmická loď?
enigmaplus.cz

Je na dně Dračího oka...

Byla by to ideální turistická atrakce s...
Jeho posedlost stojí rodinu nemalé peníze!
nasehvezdy.cz

Jeho posedlost stojí rodinu...

Po letech společného...
Bojím se o její manželství
skutecnepribehy.cz

Bojím se o její manželství

Naše rodina byla pospolitá....
Virtuplex pomáhá rodinám s vážně nemocnými dětmi
epochalnisvet.cz

Virtuplex pomáhá rodinám s...

I virtuální realita může pomoci dobré věci....
Legenda jménem Sacher
panidomu.cz

Legenda jménem Sacher

Ten zaručeně pravý dostanete v hotelu...
Salát s jablky
tisicereceptu.cz

Salát s jablky

Suroviny na 4–6 porcí 400 g těstovin sůl a...
Nejkrásnější skanzeny: Nechte se přenést zpátky v čase
epochanacestach.cz

Nejkrásnější skanzeny: Nechte...

Jsou oblíbeným cílem pro...
Probudit se uprostřed vánoční pohádky ukryté v luxusním apartmá
iluxus.cz

Probudit se uprostřed vánoční...

Advent je jedním z nejkouzelnějších období celého roku...
VŠCHT vstoupila do světa horolezců. Na světě je nový standard pro jištění i první akreditovaná laboratoř
21stoleti.cz

VŠCHT vstoupila do světa horolezců....

Technopark Kralupy Vysoké školy...
Rodinné lázně doma
rezidenceonline.cz

Rodinné lázně doma

Domácí wellness centrum je sen, který lze snadno...
Nenaplněná touha ničí její manželství
nasehvezdy.cz

Nenaplněná touha ničí její...

Eva Decastelo (42) v sobě...