Skip to content
reklama
reklama

Případ Gypsy Blanchardové: Tak trochu jiná mateřská láska

Už od malička trpí leukémií a svalovou dystrofií, úsměv její tvář ale nikdy neopouští. Její milující matka by pro ni šla až na kraj světa. Pro okolí jsou Dee Dee a Gypsy Rose symbolem lásky a naděje, která nevyhasíná. Až do onoho osudného dne, kdy rodinnou pohodu ukončí chladnokrevná vražda…

Je 14. června 2015 a na ulice poklidného amerického městečka Springfield se snáší soumrak. V domě Blanchardových panuje hrobové ticho, když ozbrojené policejní jednotky vyrážejí vchodové dveře. V ložnici leží všemi oblíbená Clauddine Blanchardová (1967–2015), které nikdo neřekne jinak než Dee Dee. Ještě před pár dny měla energie na rozdávání, teď má tvář pokřivenou děsem a její tělo zdobí několik bodných ran. Malá Gypsy Rose Blanchardová (*1991) jako by se vypařila.

Chodit po vlastních? Zapomeň!

Ale kam? Její mentalita je na úrovni sedmiletého dítěte a invalidní vozík, ke kterému je odjakživa připoutaná, stojí jako přízrak uprostřed předsíně. Celý příběh se začíná psát v létě roku 1991, kdy Dee Dee přivádí svou vymodlenou dceru na svět.

První komplikace se ohlásí o několik měsíců později – Gypsy trpí spánkovou apnoe, vážnou poruchou, kvůli které ve spánku opakovaně přestává dýchat. V osmi letech si poraní koleno a i přes ujištění lékařů, že nejde o nic závažného, ji Dee Dee od té doby raději vozí v kolečkovém křesle.

blank
Na první pohled Gypsy na lékaře působí jako zcela obyčejná, zdravá dívka.

Jedna tragédie za druhou

Zanedlouho v Gypsyiných zdravotních záznamech přibude svalová dystrofie, problémy se zrakem a sluchem i epileptické záchvaty. Lékařům se žádné z onemocnění nepodaří diagnostikovat, přesto Gypsy na žádost matky předepisují koňské dávky léků.

Další tragédie přichází s rokem 2005, v podobě hurikánu Katrina, který Blanchardovým vezme dům. Dobrovolníci z neziskové organizace Habitat for Humanity pro ně vybudují zbrusu nový s bezbariérovým přístupem.

Jejich dojemný příběh upoutá pozornost místních lékařů, kteří se o Gypsy začnou aktivně zajímat.

Tady něco nehraje…

Nevidím jediný důvod, proč nechodí,“ nechá se slyšet jeden z nich. Gypsy působí jako zdravá 14letá dívka, příznaky ani původ žádné z nemocí se lékaři nedaří najít. Když si vyžádá její zdravotní záznamy, přichází Dee Dee s vysvětlením, že všechny zničil hurikán.

To už se píše rok 2010 a silné podezření začíná růst i v samotné Gypsy. Nemůže si pomoct, ale nemocná se prostě necítí. Kdykoli se o tom snaží s někým mluvit, zakročí Dee Dee s vysvětlením, že je dcera duševně zaostalá a neví, co říká.

blank
Dee Dee trpí psychickou poruchou zvanou Münchhausenův syndrom by proxy, která ji donutí udělat ze své dcery invalidní a mentálně zaostalou osobu.

Vražda na objednávku

Zoufalé dívce tak nezbývá, než se vydat riskantní cestou – vstoupí do světa internetových seznamek a hledá muže, který by ji z matčiných spárů osvobodil. To se jí povede roku 2012, kdy narazí na 23letého Nicholase Godejohna (*1989), který sice nemá čisté kriminální záznamy a trpí psychickou poruchou, jinak ale působí jako sympatický mladík.

V červenci roku 2015 si mladá dvojice poprvé užije večer plný vášně a začne snovat plán pomsty, který uskuteční o pár dnů později. Když se nic netušící Dee Dee uchýlí ke spánku, Nicholas ji bezcitně ubodá a dá se s Gypsy na útěk.

blank
Svých činů Gypsy upřímně lituje, nyní se však konečně cítí nezávislá. To je pocit, který za celý svůj život nezažila.

Život v pavučině lží

Policejní želízka ale jejich zápěstí sevřou po pár dnech. Spletitá síť lží se začíná rozmotávat. Gypsy je ve skutečnosti 24 let a těší se perfektnímu zdraví, matka ji celou dobu usurpovala a nutila k přetvářce!

Dee Dee už není ta vřelá dáma s obrovským srdcem, ale pomatená psychopatka. Z dívky se stává oběť domácího násilí, trestu za zprostředkování chladnokrevné vraždy se ale nevyhne. U soudu se ke všemu přizná a vyslechne si trest odnětí svobody na 10 let, Nicholas odchází s doživotím.

„Ve vězení se cítím svobodněji, než když jsem žila se svou matkou,“ líčí Gypsy. „Protože teď můžu žít jako alespoň trochu normální žena,“ dodává se slzami v očích.

blank
Na sladkou chuť svobody si ale dívka musí počkat až po propuštění. To se zřejmě nepoštěstí Nicholasovi, který za mřížemi pravděpodobně stráví zbytek života.
Foto: people.com, twitter.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

PODĚBRADSKÁ CYKLOSTEZKA
epochanacestach.cz

PODĚBRADSKÁ CYKLOSTEZKA

Město Poděbrady a jeho...
Legendární Ford Bronco v omezeném množství i v Evropě
iluxus.cz

Legendární Ford Bronco v...

Ford dnes oznámil, že na evropský trh uvede...
Nová teorie o Turínském plátně: Ježíšova tvář to prý není!
epochalnisvet.cz

Nová teorie o Turínském plátně:...

Není to pohřební rubáš z Jeruzaléma, ale ubrus z...
Výtečný srnčí guláš
panidomu.cz

Výtečný srnčí guláš

Zimní jídlo podle našeho gusta vyzkoušejte!...
Pozvání do interiérové krajiny
rezidenceonline.cz

Pozvání do interiérové krajiny

Barcelonský byt je ojedinělý útulnými zákoutími,...
Další chlap nevydržel
nasehvezdy.cz

Další chlap nevydržel

Ani tentokrát se Agátě...
Smetanový dezert crème brulée
tisicereceptu.cz

Smetanový dezert crème brulée

Miluje ho celý svět. „Krém brilé“, jak se...
Dal mi lásku a pocit bezpečí
skutecnepribehy.cz

Dal mi lásku a pocit bezpečí

Do svých třiceti let jsem byla tou...
Pobyt ve vesmíru ubírá na kostní hmotě, zjistili vědci
21stoleti.cz

Pobyt ve vesmíru ubírá na...

O jistých tělesných změnách spojených s...
Přijde nakonec Burešová úplně o vše?
nasehvezdy.cz

Přijde nakonec Burešová...

Jako by toho nebylo v životě...
Zajímal se Bill Clinton o UFO a Oblast 51?
enigmaplus.cz

Zajímal se Bill Clinton o...

Jeden z blízkých spolupracovníků...
Proč zemřela slavná Marilyn Monroe?
enigmaplus.cz

Proč zemřela slavná Marilyn...

Slavná, krásná a prokletá. Tak by se dala...