Skip to content

Potopené letadlo? Nikoliv, pouze chyba na Google Mapách

Na letadlo, které se zdálo být potopené pod hladinou moře, narazil před nedávnem Robert Morton zatímco na Google Mapách zkoumal satelitní snímky města Edinburgh.

V moři v blízkosti hlavního města Skotska nalezl muž světlý obrys letadla. Jeho podoba vyvolávala dojem, že leží těsně pod hladinou moře, téměř jako by se potopilo během nějaké letecké nehody.

Robert Morton se se svým objevem svěřil sociálním sítím, kde satelitní snímek googlu rozvířil vášnivé debaty o tom, zda letadlo v moři kousek od Edinburghu ve skutečnosti leží či nikoliv. “Na to letadlo jsem narazil náhodou, když jsem si prohlížel na Google Mapách Edinburgh.

Byl jsem dost překvapený,” uvedl Morton.

Google na sebe však nenechal dlouho čekat a brzy přišel s logickým vysvětlením celé situace. “Každý satelitní snímek se skládá z několika fotek. Může se tedy stát, že se rychle pohybující objekty, jako například letadla, objeví například jen na jedné z nich,” popsali zaměstnanci googlu.

Letadlo má tedy zvláštní odstín ne proto, že by se nacházelo pod mořskou hladinou, ale protože je zachyceno jen na části fotek té dané oblasti.

Foto: rt.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …