Je neodiskutovatelným faktem, že Britské ostrovy jsou do značné míry konzervativní a drží se tradic. Jezdí se zde po jiné straně silnice, měrná soustava také vykazuje odlišnost od kontinentální Evropy.
Navíc se velitelství Metropolitní policie pro Velký Londýn jmenuje (Nový) Scotland Yard a slouží zde „bobíci“.
Ponechme stranou dopravu na silnicích i měrnou soustavu. Hledejme důvody, proč je v Londýně Scotland Yard. V očích našince je to stejné, jako by se velitelství Městské policie v Praze jmenovalo Moravský kilometr, nemyslíte?

Scotland Yard
Nutno dodat, že v otázce Scotland Yardu nemá zcela jasno ani samotná Metropolitní policie v Londýně. Prý toto pojmenování vzniklo od toho, že v původním objektu ředitelství byl vchod z ulice, které se říkalo Great Scotland Yard.
Postupem času se označení Scotland Yard stalo synonymem pro celou policejní službu v Londýně. Dobře, ale proč v názvu tak zřetelně zní „Skotsko“?

Důvodem údajně bylo, že v této oblasti pobývala skotská královská rodina, když navštívila Londýn, což bylo přibližně jedenkrát ročně. V době, kdy se zde Metropolitní policie usadila, však tento palác již neexistoval.
Jak zdůrazňují sami policisté, tento formální historický název je to jediné, co spojuje Metropolitní policii Velkého Londýna se Skotskem.

Zaostřeno na „bobíky“
Název Scotland Yard, byť s přívlastkem Nový, je stále užíván, i když ředitelství policie hlavního města již několikrát změnilo svoji adresu. Jak je to ale s populárními „bobíky“ (bobbies)? Slangový výraz pro člena Metropolitní policie je skutečně bobby.

Kořeny tohoto pojmenování musíme hledat v devatenáctém století, konkrétně pak v roce 1829, kdy Sir Robert Peel (1788-1850) tuto jednotku založil. Od jeho křestního jména – Robert pak bylo odvozováno slangové označení bobby. Inu, tradice má ve Spojeném království silné kořeny, co říkáte?!