Skip to content
reklama

Poklady z amerických ledniček: Typické pokrmy, které můžete připravit i ve své kuchyni

Tento článek je reklamním sdělením

Díky internetu nemusíte opouštět pohodlí domova a ve své vlastní kuchyni si připravit pokrmy, které jsou typické pro druhou stranu světa. Až tedy příště dostanete chuť na americkou kuchyni, nejezděte do fastfoodů, ale připravte si ji u sebe doma. Jaké pokrmy byste měli rozhodně vyzkoušet a jak je skladovat?

Klasické hot dogy a hamburgery

Typickým americkým pokrmem je rozhodně hamburger z mletého hovězího masa a hot dog s náplní. Tyto dvě jídla zvládne úplně každý. K tomu, abyste si na nich pochutnali, je nutné pořídit prvotřídní a čerstvé suroviny, od masa až po zeleninu.

Americkou ledničku si stále častěji pořizují i Evropané.

Kdybyste se chtěli inspirovat v amerických příbytcích, určitě vaší pozornosti neujde, že součástí většiny domácností jsou obrovské lednice. Ne nadarmo se jim říká americké ledničky – pojmou dostatek surovin pro čtyřčlennou rodinu a ušetří vám nutnost chodit každý druhý den do potravin. Překvapit vás mohou také různé inteligentní funkce, například integrovaný kávovar.

Není pizza jako pizza

Kromě masových pokrmů si Američané potrpí také na těstoviny, nejtypičtější jsou makarony se sýrem, ideálně s čedarem. Ale často narazíme také na pizzy. Ty se od těch italských liší v tom, že jsou tlusté a vydatné. Častým doplňkem jsou také cibulové kroužky, které se dají jíst ke všemu a oblíbené je také smažené kuře s hranolky.

blank

Americké ledničky poskytují dostatek místa i pro mražené suroviny a polotovary (pizza, hranolky a jiné). Disponují také skvělým mrazícím výkonem – množství, které dokážou zmrazit za 24 hodin je u některých modelů až 15 kg.

Jablečné koláče a donuty pro mlsné jazýčky

Na své si přijdou i ti z vás, kteří rádi pečou. Americká kuchyně totiž vyniká skvostnými jablečnými koláči, které si musíte vyzkoušet upéct ve své troubě. Pro každou rodinu je typické, že vlastní kulatý plech na koláč, stejně tak, jako má v jejich kuchyni své čestné místo kávovar. Jakmile se jablečného koláče přejíte, nahraďte jablka třešněmi nebo se pusťte do smažení donutů. To jsou vlastně české koblihy s dírou uprostřed a sladkou posypkou nebo polevou.

Americká kuchyně je rájem pro chuťové pohárky a některé z receptů stojí rozhodně za vyzkoušení.

Foto: Shutterstock
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články