Skip to content

Phoenix Jones: Skutečný superhrdina v ulicích Seattlu

Jdete takhle po ulici v Seattlu a najednou spatříte chlápka ve žlutočerném kostýmu, jak se pere s neznámým opilcem. Skrytá kamera? Kdepak, to jen Phoenix Jones zjednává pořádek.

Chytá zloděje aut, roztrhává noční klubové rvačky a pronásleduje vandaly. Sice to není stejné, jako ve filmech od Marvelu nebo DC Comics, ale rozhodně to stojí za pozornost. Phoenix Jones je totiž na rozdíl od Batmana nebo Spidermana reálný.

Pod maskou se ukrývá muž jménem Benjamin John F. Fodor, který se již řadu let zabývá MMA a dalšími bojovými sporty. Jaký největší kousek se mu povedl?

Pod maskou se ukrývá Benjamin John F. Fodor.
Pod maskou se ukrývá Benjamin John F. Fodor.

Hrdina, nebo rváč?

Phoenix Jones vešel do povědomí veřejnosti už několikrát. Když byl postřelen, když založil celý tým superhrdinů nebo loni v říjnu, kdy zastavil trojici mužů, kteří se chystali zastřelit čtvrtého. Jones je přepral, vzal jim zbraň a následně je předal policii.

Na druhou stranu o Jonesovi mnoho lidí i pochybuje. Prý se od pouličních rváčů sám moc neliší, jednou byl dokonce zatčen za ublížení na zdraví a strávil chvíli ve vězení. Ani to ho však od jeho činnosti neodradilo.

Jones se prohání ulicemi amerického Seattlu.
Jones se prohání ulicemi amerického Seattlu.
Foto: www.bloodyelbow.com, www.kplu.org, commons.wikimedia.org
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Společnost
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články