Skip to content

Opuštěné doly v Chile: Lze zde zaznamenat paranormální jevy?

V Chile se nachází dvojice opuštěných důlních městeček Humberstone a La Noria, ve kterých se kdysi zastavil čas. Mnozí lidé věří, že se v nich prochází duchové…

V roce 1862 vzniká uprostřed nehostinné pouště Atacama těžební osada Humberstone. Městečko je plné zlodějů, vrahů a násilníků a tamní hřbitov se tak rychle plní. Podobně je na tom i ve stejné době vznikající nedaleká La Noria.

Děsivé podmínky práce, nikdy nevysvětlená úmrtí a každodenní násilí. Dělníci jsou prý zabíjeni, aby nikdy neprozradili, jak strašné podmínky tam panují. Ve 20. století se ale vše mění. Ve městech vznikají školy, nemocnice a divadla a na děsivé začátky se rychle zapomíná.

Strašidelný hřbitov La Noria.

Až v 60. letech minulého století jsou města definitivně opuštěna. Okamžitě se začínají šířit zvěsti o tom, že v nich straší. Na hřbitově v Humberstone se prý zjevuje duch hrobníka s lopatou.

Kosti na hřbitově La Noria.
Kosti na hřbitově La Noria.

V La Norii prý zase vstávají z hrobů duchové mrtvých dělníků, kteří tak prý připomínají děsivou historii tohoto místa. „Na hřbitově lze skutečně najít otevřené hroby, ve kterých jsou vidět odhalené zbytky těl v otevřených rakvích,“ popisuje novozélandský záhadolog Jamie Frater. Ostatně podivné jevy na těchto místech zaznamenali i lovci duchů v rámci televizní show Destination Truth…

Tým Joshe Gatese v rámci pořadu Destination Truth v lokalitách zaznamenal paranormální jevy.
Tým Joshe Gatese v rámci pořadu Destination Truth v lokalitách zaznamenal paranormální jevy.
Foto: www.visitchile.com, marcianosmx.com, www.fanpop.com, paranormalstoriess.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články