Skip to content

Neuvěřitelné: Tito lidé přežili nemožné!

U některých nehod si mnohdy řekneme, jak je možné, že dotyčný přežil. Co ovšem takový pád z 10kilometrové výšky nebo zásah bleskem?

Vesna Vulovič

Srbská letuška, která má na svědomí pravděpodobně nejznámější příběh přežití. V roce 1972, konkrétně 26. ledna, měla tehdy 22letá Vesna službu v letadle z Kodaně do Bělehradu. Letadlo se nacházelo v nadmořské výšce deseti kilometrů, když v části pro zavazadla explodovala bomba, kterou zde nastražila chorvatská separatistická skupina.

Letadlo po výbuchu spadlo do hor, kde všichni cestující, až na Vesnu, zemřeli. Vesna přežila díky tomu, že celou dobu padala společně s ocasem letadla, kde seděla. Skončila s frakturou lebky, oběma zlomenýma nohama a rozdrcenými obratli.

Vesna je tak dodnes držitelkou rekordu v Guinessově knize za nejdelší volný pád bez použití padáku.

Vesna Vulovič přežila téměř nemožné – pád letadla.

Aron Ralston

Příběh, který pravděpodobně většina z vás zná díky jeho filmovému ztvárnění 127 hodin. Aaron se vydal na výlet do kaňonu ve státu Utah. Nevzal si s sebou ale telefon a nikoho o svém výletu neinformoval.

Při lezení spadl pukliny ve skále ve a na jeho ruku spadl balvan, který mu ji rozdrtil. Takto uvězněný zde strávil neskutečných pět dní, během kterých se loučil se životem a do skály ryl datum své smrti a své jméno.

Jeho pud přežít ale nakonec zvítězil a odhodlal se k tomu, že si ruku amputuje, což se mu nakonec pomocí nožíku povedlo. Ale bolest, kterou si prošel, je pro většinu lidí nepředstavitelná.

Příběh tohoto muže je důkazem obrovského odhodlání žít.

Roy Sullivan

Tento muž pracoval jako ranger v národním parku v Americe. Ale to, co ho činilo výjimečným, byla jeho schopnost přitahovat blesky. Během svého života přežil neuvěřitelných sedm zásahů. V roce 1942 ho blesk zasáhl do nohy a urazil mu nehet s palcem.

V roce 1969 byl bleskem zasažen tak tvrdě, že omdlel. Blesk mu navíc spálil obočí. V roce 1970 mu blesk spálil jeho pravé rameno. O dva roky později Roye zasáhl blesk do hlavy a zapálil mu vlasy. Při dalším zásahu ho blesk zasáhl opět do hlavy a navíc ho síla blesku vymrštila z jeho otevřeného auta.

V roce 1976 mu zásah bleskem poranil kotník. O rok později dostal Roy poslední zásah bleskem, po kterém byl převezen do nemocnice s popáleninami hrudníku. Roy nakonec zemřel na poranění, které si sám způsobil při neopatrném zacházení se zbraní.

Je velmi nepravděpodobné, že vás zasáhne blesk byť jen jednou. Co když se vám to ale stane sedmkrát?

Rugbyový tým z Uruguaye

Příběh, který byl také zfilmován a řadí se k těm známým. V pátek 19. října 1972 letělo malé letadlo s rugbyovým týmem na palubě na jejich zápas. Když se nacházeli nad Andami, tak pilot kontaktoval letiště v Čile, že je připraven přistát.

To vše v domnění, že úzký průsmyk již přeletěl. Pilot měl špatný výhled kvůli silným mrakům a tak se spoléhal na časové údaje, dle kterých již letadlo mělo být za průsmykem. To byla ale osudová chyba, protože toho dne byl silný čelní vítr, který letadlo zpomalil.

Letadlo tak narazilo do nepojmenovaného vrcholku hory mezi Argentinou a Čile. Při nárazu zemřelo 12 lidí z celkových 45. Přeživší museli čelit mrazivým teplotám, po několika dnech skupina došla společně k nelehkému rozhodnutí, že budou jíst maso lidí, kteří zesnuli při nárazu.

Celkově zde skupina strávila 72 dní. To vše ale nakonec přežilo pouhých 16 lidí, za záchranu se přičinili dva muži ze skupiny, kteří se sami vydali na cestu, aby našli záchranu.

Jeden z nejznámějších příběhů letecké tragédie se stal v roce 1972.

Harrison Okene

Harrison je původem z Nigérie a živil se jako kuchař na výletní lodi. Jednoho dne v roce 2013 se brzy ráno probudil a šel do koupelny, kde se zavřel. Najednou cítil, jak se loď pomalu naklání a začíná do ní natékat voda.

Loď se začala potápět do hloubky 30 metrů. Harrison měl na sobě pouze trenýrky a byl uvězněn ve studené vodě. Měl ale štěstí, protože se v koupelně vytvořila vzduchová bublina, díky které mohl přežít.

V trupu lodi strávil celkově tři dny, než ho našli potápěči, kteří vrak prozkoumávali. Nikdo jiný z lodě nepřežil a v trupu lodi se mimo jiné nacházeli žraloci.

Obrovské štěstí měl také tento mladý muž, když jako jediný přežil potopení lodi.
Foto: thoughtforyourpenny.com, allthatsinteresting.com, dailymail.co.uk, eu.usatoday.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Duch babičky mi vybral ženicha
skutecnepribehy.cz

Duch babičky mi vybral ženicha

S nikým v životě jsem...
Rýže s kuřecím masem a mandlemi
tisicereceptu.cz

Rýže s kuřecím masem a...

Lehounká rýže v orientálním stylu, která skvěle voní...
Krvavý dárek od duchovního
enigmaplus.cz

Krvavý dárek od duchovního

Přístavní město na pobřeží Tyrhénského moře...
Tajný život Leonarda da Vinciho
enigmaplus.cz

Tajný život Leonarda da...

Leonardo da Vinci (1452-1519) byl výjimečnou a...
Odpad! A zase odpad! Kam s ním?
panidomu.cz

Odpad! A zase odpad! Kam s...

Už v dobách slavného fejetonu Jana Nerudy se řešila...
Šviháním k rychlosti
21stoleti.cz

Šviháním k rychlosti

Nedávná studie, při které vědci využili...
Nejslavnější filmové automobily. Znáte je všechny?
epochalnisvet.cz

Nejslavnější filmové...

Hrdinové akčních filmů jsou sekáči...
Sothys Paris představil inovativní noční péči
iluxus.cz

Sothys Paris představil...

Nádherná a pružná pleť je nejlepším módním doplňkem ženy....
Skrývá před veřejností své těhotenství?
nasehvezdy.cz

Skrývá před veřejností své...

Herečka JITKA ČVANČAROVÁ...
Funkce i design v kuchyni
rezidenceonline.cz

Funkce i design v kuchyni

Kuchyňské sestavy jsou v dnešní době variacemi na...
Má za hokejistu náhradu?
nasehvezdy.cz

Má za hokejistu náhradu?

Vypadá lépe než kdy...
Zlín: Baťa všude, kam se podíváš
epochanacestach.cz

Zlín: Baťa všude, kam se...

Východomoravská metropole...