Skip to content

(Ne)šťastný Richard Sandrak: Ztracené dětství malého Herkula

Možná jste ten televizní dokument kdysi viděli. Jmenoval se Nejsilnější chlapec na světě a jeho ústřední postavou byl ukrajinský klučina Richard Sandrak (*1992). Nebylo mu v té době ani 12 let, svým vyrýsovaným tělem by ale z fleku strčil do kapsy leckterého dospělého kulturistu.

Jeho ocelové svaly ovšem zdaleka nejsou zadarmo.

Naopak jsou zaplaceny dlouhými léty tvrdé dřiny, odříkání a hlavně naprosté ztráty dětství. Už půl roku poté, co v malé vesničce na Ukrajině přijde na svět, s ním matka, fanatická cvičitelka aerobiku provádí strečink, aby zajistila jeho svalům flexibilitu.

Otec, pro změnu blázen do bojových umění, ho zase jako dvouletého učí nejrůznější kopy a chvaty. To už je rodina doma v Pensylvánii, odkud se následně stěhuje do Kalifornie s cílem proklestit si cestu do šoubyznysu.

A klíčem k jeho dveřím se má stát malý Richard, ze kterého se rodiče rozhodnou udělat malého Herkula.

Uvidíte neviděné!

Nakoupí činky, najmou trenéra, sestaví jídelníček a začnou chlapce přetvářet k obrazu svému. Dětské hřiště vymění Richard za tělocvičnu, hry s kamarády za zvedání želez. Místo sladkostí do sebe cpe hory salátu, denně udělá 600 kliků a 300 dřepů.

V šesti letech dokáže na bench press uzdvihnout 82 kilogramů, v osmi dokonce 95 kilogramů. Není divu, že si vyslouží přezdívku Malý Herkules. Díky neutuchající aktivitě jeho rodičů letí Richardova hvězda strmě vzhůru.

Otec s matkou ho jako cvičenou opičku tahají po celé zemi, cpou ho do reklam na výživové doplňky, televizních i rozhlasových show, ukazují ho na sportovních veletrzích a jeho tvář se zubí ze stránek sportovních magazínů.

Sandrakovo působení v nablýskaném světě šoubyznynu nakonec uzavře ten, kdo ho začal – otec Pavel. Potom, co v jednom ze svých agresivních záchvatů zlomí manželce nos, dostane kromě předvolání k soudu i kopačky.

Navíc musí čelit obvinění, že svého syna láduje anabolickými steroidy. Bez pedantského otce začne Richard v tréninku polevovat. Dnes je z něj na první pohled úplně obyčejný 26letý muž, vydělávající si jako kaskadér v zábavním parku v Hollywoodu.

Občas si udělá pár přítahů na hrazdě nebo si jde zajezdit na skateboardu a sní o tom, jak bude jednou pracovat pro NASA.

Foto: listabuzz.com Video: Youtube (Zack Hopkins)
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Historie
Zobrazit více …