Skip to content
reklama

Nenáviděný švagr jí vyvraždil část rodiny

Americká zpěvačka a herečka Jennifer Hudson se zhluboka nadechne. Ze štiplavého pachu, kterým je nasáklá budova patologie Cook County, se jí dělá mdlo. Žena s hlasem bohyně musí být silná. Ve studené místnosti, do které má právě vkročit, leží tělo sedmiletého chlapce, jehož je potřeba identifikovat.

Každý tuší, že jde o jejího synovce Juliana Kinga, který je už tři dny pohřešovaný. Chlapec je střelen do lebky několika kulkami pocházejícími ze stejné zbraně, jež před několika dny připravila o život jak jeho babičku Darnell, tak i strýce Jasona. Kdo jen může Hudsonovu rodinu tolik nenávidět?

Přes překážky ke hvězdám

Jeniffer Hudson (*1981) se bohužel nenarodí se zlatou lžičkou v puse. Popová diva vyrůstá v jižní části Chicaga v Englewoodu, kde jsou zločin a násilí na denním pořádku. Její rodina je naštěstí silná a milující.

V šestnácti letech přichází mladá Jeniffer o otce Samuela, řidiče autobusu. Tato tragédie zasáhne celou rodinu a Jeniffer se ještě více upne na matku Darnell Donerson (1950–2008), která se jí stává životní oporou.

Hudsonovi drží pevně pohromadě a všichni společně žijí v rodinném domě na South Yale Avenue – Jennifer, Darnell, Jason a sestra Julie se svým synem z předešlého vztahu, Julianem Kingem. Jeniffer se připravuje na kariéru popové hvězdy.

V roce 2007 ještě netušila, jakou hrůzu má před sebou. FOTO: Manny Lip / Creative Commons / volné dílo

Černá ovce rodiny

Harmonie však netrvá dlouho – nový snoubenec sestry Julie, kterého si v roce 2006 tehdy svobodná matka přivede domů, je totiž pěkné kvítko. William Balfour je násilník a patologický lhář se sklony k nepříčetné žárlivosti.

Celá rodina Julii od sňatku marně odrazuje. Společné soužití se stává pro rodinu Hudsonových peklem – Balfour Julii neustále omezuje, žárlí na jejího syna a celé rodině vyhrožuje. K tomu všemu má neustále problémy se zákonem.

Nakonec dochází všem trpělivost a William musí z domu. Odchází plný nenávisti a s hrozivou výhružkou: „Julie, jestli mě někdy opustíš, zabiju tě, nejdřív ale zabiju celou tvoji rodinu. Ty půjdeš jako poslední.“

blank
V roce 2007 získala oscara za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli ve filmu Dreamgirls. FOTO: Scott Aza Jordan / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Noční můra na South Yale Avenue

Dne 24. října roku 2008 se Jennifer obrací život vzhůru nohama. Dozvídá se o smrti své sedmapadesátileté matky Darnell a devětadvacetiletého bratra Jasona. Oba členové rodiny jsou v ranních hodinách toho dne zastřeleni ve vlastním domě.

Malý Julian je po šílencově řádění nezvěstný. Vrah se nejprve snaží dostat do domu nenásilně, po neúspěšném pokusu ale začíná střílet do dveří. Po vniknutí do budovy zběsile dokončuje, co začal. Dům připomíná jatka.

Přestože sousedé střelné rány slyší, policii nevolají. Místní kriminalita tu bohužel nikoho už dávno nevzrušuje. Těla obětí jsou nalezena až odpoledne toho dne. Ale kam zmizel Julian, synovec Jeniffer Hudson?

Ani modlitby nepomáhají

Jeniffer Hudson tehdy žije na Floridě a po tragických zprávách nasedá na první letadlo do Chicaga. Se sestrou Julií se se slzami v očích modlí za život malého Juliana. Bohužel marně. Tělo chlapečka vyšetřovatelé naleznou tři dny po brutálních vraždách Hudsonových.

Mrtvola se nachází v bílém voze typu SUV, který patří Jasonovi. Auto je zaparkované několik mil od rodinného domu. Tým vyšetřovatelů se však domnívá, že chlapec je po smrti už několik dní. Údajně se i jeho vražda odehraje osudného rána 24. října.

Jeniffer statečně identifikuje tělo vlastního synovce. Jak jen může být vrah tak krutý?

blank
Poprvé se Jennifer po prožité tragédii odvážila veřejně vystoupit na Super Bowlu 2009, kde zazpívala americkou hymnu. FOTO: defenselink / Creative Commons / volné dílo

Tři doživotí pro Williama Balfoura

Kriminálník Balfour je zadržen několik hodin poté, co je Julianovo tělo identifikováno. Má vylhané alibi, svědectví sousedů a rodinných příslušníků jasně vypovídá o jeho povaze. „Nikdy jsem s ním nechtěla mít nic společného, celá rodina od něj Julii odrazovala,“ prohlásila pak Jeniffer Hudson.

Po vleklém vyšetřování a soudu je Balfour třikrát odsouzen na doživotí za trojnásobnou vraždu bez možnosti odvolání. Vrah dodnes tvrdí, že zločiny nespáchal, že vyšetřování bylo zmanipulované a že souvisí se slávou Jeniffer Hudson.

Sama zpěvačka mu po letech odpouští, že ji připravil o to nejdražší, co v životě měla.

Foto: David Torcivia / Creative Commons / CC BY-SA 3.0, defenselink / Creative Commons / volné dílo, Manny Lip / Creative Commons / volné dílo, Scott Aza Jordan / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Bez ducha ve mně jsem jen poloviční člověk
skutecnepribehy.cz

Bez ducha ve mně jsem jen...

S nešťastným duchem jsem žila řadu let....
Stubby chytal zvědy za zadek
epochalnisvet.cz

Stubby chytal zvědy za zadek

„To přece nejde! Sem psi nesmějí!“ rozčílí se recepční...
Když očí pálí
panidomu.cz

Když očí pálí

Pálení v očích sice zdraví neohrožuje, zato...
PRU58 má zahrádku
iluxus.cz

PRU58 má zahrádku

Vyhlášená holešovická restaurace PRU58 je klenotem...
Liberecký kraj dětem: Tipy na dva výlety
epochanacestach.cz

Liberecký kraj dětem: Tipy...

K příjemným procházkám svádí Mravenčí stezka v...
Pohřbený deník: Vysvětlí objev hrobu krvavé tajemství kruté šlechtičny?
enigmaplus.cz

Pohřbený deník: Vysvětlí objev...

Postavu krvelačné uherské hraběnky Alžběty...
Dechberoucí udržitelná rezidence ve svahu
rezidenceonline.cz

Dechberoucí udržitelná...

To, co bylo původně plánováno jako...
Podvedla Berenika manžela s milencem?
nasehvezdy.cz

Podvedla Berenika manžela s...

Krásná BERENIKA...
Dokáže Tatiana Dyková uhlídat manžela?
nasehvezdy.cz

Dokáže Tatiana Dyková...

Mít za manžela idol ženských...
Tajemství reflexní terapie: Odrážejí chodidla náš zdravotní stav?
enigmaplus.cz

Tajemství reflexní terapie:...

Reflexní terapie vychází z přesvědčení,...
Léčba viru podobného HIV u opic je nadějí i pro lidstvo
21stoleti.cz

Léčba viru podobného HIV u...

Virus HIV způsobuje u lidí onemocnění AIDS...
Pistáciový dort
tisicereceptu.cz

Pistáciový dort

Dobrota na neděli či na oslavu Suroviny 85 g hrubě mletých...

Předplatné časopisu

Chcete znát odpověďi? EPOCHA je pro Vás jasnou volbou. Již 17 let pro vás mícháme koktejl toho nejzajímavějšího, co se kolem nás děje!

Zvolte variantu

Epocha