Skip to content

Nelítostný Slenderman: Ožil mýtus z nočních můr?

Může se nevinný internetový vtip stát hrozivou skutečností? Takzvaný Slenderman, Vyzáblý muž, je tím případem. Vznikne jako vtip na internetovém fóru. Dnes je pro jedny živoucí noční můrou a pro druhé božstvem hodným lidských obětí!

Vše začne v roce 2009. Internetové stránky Something Awful vyhlásí soutěž o nejrealističtější „fotku“ se strašidlem. Výtvor má být šířen internetem. Vyhraje ten, komu jeho výtvor uvěří lidé na záhadologických fórech.

Uživatel s pseudonymem Victor Surge nahraje dvě fotky. Vidíme na nich skupinku hrajících si dětí. V povzdáli stojí podivná postava. Dlouhý muž v obleku nemá tvář, jeho paže jsou nepřirozeně prodloužené.

Z těla se mu vinou zvláštní chapadla. Dnes ho svět zná jako Slendermana – Vyzáblého muže.

mazanina
Vyzáblý chlapík děsí nejen ve snech, ale prý i ve skutečnosti!

K fotkám existuje i příběh. Byly pořízeny roku 1983. Děti na fotografiích ten den navždy zmizely. Kopie fotografií pak uskladnili v knihovně ve Stirling City v USA. Originály zabavila policie jako důkazní materiál.

„Oficiálním vysvětlením podivné postavy je podle policie vada filmu,“ dodává Surge. Vážně je jeho soutěžní příběh i s fotografiemi pouhou smyšlenkou? Na fórech o záhadách a paranormálních jevech se strhnou bouřlivé diskuze.

„Důkazů“ pro Slendermanovu existenci se mezi nadšenci našlo bezpočet. Slendermanem se začali zabývat ufologové, kteří v něm viděli podobnost s muži v černém, i mimozemskými únosy, lovci duchů i učenci ho pro změnu spojovali se starověkými božstvy.

foto
Podle policie jde o vadu filmu…

Příběh se vyvíjí. Podivný muž už neloví jen děti, ale i dospělé. Svou kořist sleduje léta. Vznikne dokument ve stylu Blair Witch o vyšetřování Slendermana, ten ale údajně končí zmizením protagonistů! Vyrojí se stovky lidí, kteří popisují zážitky, jak je Slenderman pronásledoval ve snech i za bděla.

Postupně se dostávají na povrch i informace, že Vyzáblý muž terorizuje lidi dávno předtím, než Surge iniciuje svůj malý vtípek. I v České republice existují lidé, kteří Vyzáblého muže viděli desítky let před jeho mediálním boomem!

Už ve starověku mágové věřil, že bytost lze stvořit z myšlenky a sílu jí dodat skrze víru lidí. V Indii se nazývá tulpa, myšlenková forma. Druhá možnost, kterou záhadologové zmiňují, je prastará zapomenutá bytost, kterou znovu probudil k životu právě Surgeův čin.

men-in-black
Má podivný tvor nějakou spojistost s legendárními Muži v černém, o kterých vznikne i filmová komedie?

V polovině roku 2014 12 letá Morgan Geyserová a její kamarádka Anissa Weier chtěly zavraždit svou spolužačku, aby si naklonili Vyzáblého muže, žijícího v blízkém lese. Čin plánovaly několik měsíců a ve výpovědích popisovaly, jak je Vyzáblý muž navštěvoval ve snech a říkal jim, co dělat.

Spolužačka útok přežila. S 19 ranami po celém těle se dopotácela k silnici. Podobný případ se stal téhož roku v Ohiu, 13 letá dcera v bílé masce pobodala svou matku. Ať už Slenderman před rokem 2009 existoval jako mýtus nebo ne, dnes má na některé lidi vliv.

Příběhy jak z hororu se stávají realitou…

Foto: themoviereviewdude.wordpress.com, kxg-witcher.deviantart.com Text: Jan Kouba
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …