Skip to content
reklama

Nejproduktivnější sériový vrah historie? Chlubí se 600 vraždami!

Zatímco hlava rodiny Anderson leží namol ve vlastních zvratkách před srubem, Viola synka Henryho Lee Lucase (1936–2001) tluče hlava nehlava. Důvod? Dělal takový randál, že se matka nemohla věnovat zákazníkovi, a ten odešel bez placení.

Lucas stráví tři dny v komatu. Jindy mu při hře nožem bratr omylem píchne do oka. Matka zranění nepovažuje za závažné a k lékaři ho vezme až o čtyři dny později! Henry kvůli tomu o oko přijde. Není se čemu divit, že z něj s touto výchovou roste psychopat.

Tecumseh_Michigan
Michiganský Tecumseh se dostane na titulky novin. Řádí tu Lucas.

15letý Henry letmo políbí Lauru Burnleyovou. Víc mu už dívka nedovolí. Ještě se mu vysměje! Lucas z ní strhá oblečení a brutálně ji znásilní. Je mu jasné, že vyděšená dívka nesmí promluvit. Najednou ve svých rukou svírá její bělostný krk.

Bezvládné tělo nechá ležet v lese. Pro policisty je případ mrtvé Laury Burnleyové jednou velkou neznámou. Pravda vyjde najevo až v roce 1983 po 32 letech, kdy se k vraždě Lucas přizná.

Henry
Šílený vrah měl neméně šílenou matku.

Matce nejdou pod nos synkovi zásnuby, a tak dojde k brutální hádce. Matka Henryho napadne koštětem. Bije ho do hlavy, ten se brání – a najednou leží máma na zemi a krvácí. Henry ji chce zvednout, ale vztek je silnější.

Pobodá ji nožem. Přesto nejsou zranění fatální. Matka umírá – paradoxně na infarkt šokem ze synova jednání. Lucas putuje před soud a vyfasuje 20 let. Za deset je venku – věznice jsou přeplněné. A Lucas řádí dál.

Peklo se rozpoutá v roce 1976 – to se seznámí s Ottisem Toolem (1947–1996). Oběťmi se stávají stopaři nebo řidiči, kteří zastaví u krajnice. Vrazi je unesou do lesů, kde je zabijí, znásilní a zmrzačí.

Toole si ještě s radostí opeče jejich maso.

Henry_a_Ottis
Henry a Ottis. Kamarádi na život a na smrt. Cizí smrt.

Řádění maniaků skončí 11. června 1983, kdy je Lucas zatčen pro vraždu 82leté Kate Richové. Při výsleších pronese, že zabil dalších 100 žen. „Vlastně jich bylo asi 600,“ vypadne z něj po několika hodinách.

Nakonec je Henry Lee Lucas obžalován z více než 20 vražd. Texaští rangeři a policisté z Jacksonville ale připouštějí, že spáchal 157 vražd, osm z nich společně s Ottisem Toolem. V pátek 13. dubna 1984 je Henry Lee Lucas odsouzen k smrti.

Datum popravy je stanoveno na 3. prosince 1998. Před smrtící injekcí ho zachrání tehdejší guvernér státu Texas a budoucí americký prezident George Bush (*1946) mladší, který jeho trest změní na doživotní.

Vrah zemřel v texaské věznici na zástavu srdce 13. března 2001 ve věku 64 let.

Foto: murderpedia.org, wikipedia.org, shutterstock.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články