Skip to content

Nejen kočky a psi se vracejí přes půl světa!

Svět je plný náhod a dokonce to někdy vypadá, že si v nich doslova libuje. Na někoho myslíte a on v tu chvíli zavolá. A to ještě nic není!

O tom, že kočka nebo pes prošli půl světa, aby vrátili se svým majitelům, není nic zvláštního, takových případů existují desítky a televizní zpravodajství se o ně nikdy neopomenou podělit s diváky. Občas ovšem totéž dokáže i kniha.

anne-parrish
Spisovatelka Anne Parrish najde ztracenou dětskou knihu na druhém konci světa.

Děda Mráz si vyrazí do Francie

Anne Parrish (1888–1957) vyrůstá v americkém Colorado Springs a miluje knížky. Úplně nejvíc tu, která se jmenuje Děda Mráz a jiné příběhy. Jenže než vyroste, o většinu dětských knížek přijde. I Děda Mráz se ztratí.

Neznámo kdy, neznámo kde. Když Anne vyroste, stane se sama úspěšnou spisovatelkou dětských knih. V roce 1920, když je jí 32 let, vydá se s manželem na výlet do Paříže. V pouličním bazarovém stánku zahlédne v hromádce knih starý otřepaný výtisk knihy, kterou zná.

„Podívej, to je Děda Mráz a jiné příběhy. Jako malá holka jsem ji úplně zbožňovala,“ ukáže ji manželovi. Charles knihu vezme, prolistuje a na vnitřní straně desek překvapeně čte: „Anna Parrish, 209 N Weber Street, Colorado Springs.“

3
Jack Frost, alias Děda Mráz na obrázku z knihy, kterou Anne Parrish ztratila a zase našla.

Anthony Hopkins a Dívka z Petrovky.

V roce 1974 má slavný herec Anthony Hopkins (*1937) hrát v adaptaci románu Dívka z Petrovky. Marně však knihu shání, aby si ji mohl přečíst. Když se jednoho dne večer vrací unavený z natáčení, najde na sedačce v metru ležet zapomenutou knihu.

Je to Dívka z Perlovky. Při premiéře filmu vypráví o zvláštní náhodě autorovi knihy Georgi Feiferovi (*1955). Ten herci přizná, že on sám už žádný výtisk nemá. Ten poslední půjčil známému, který ho ztratil.

Anthony Hopkins tedy Feiferovi nalezenou knihu věnuje, a vzápětí autor zjistí, že to je právě ten jeho ztracený výtisk.

5
Spisovatel George Feifer, kterému ztracenou knihu vrátí slavný herec Anthony Hopkins.

Foto: guilfordfreelibrary.org, en.wikipedia.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …