Skip to content

Gwen Stefani: Místo hitparád ovládla butiky!

Svými módními kreacemi, kterým věnuje stejně času jako svému hlasu, upoutávala zpěvačka Gwen Stefani pozornost už na prvních vystoupeních se skupinou No Doubt.

„Vždycky jsem se ráda převlékala,“ pokrčí rameny. „Sama jsem si navrhla většinu kostýmů.“ A v obojím se jí daří. Stává se módní ikonou, která inspiruje zástupy obdivovatelek. Díky ní se třeba svého času stávají hitem indické bindi (přívěsky na čele).

2
Gwen jako modni ikona se zrodila na podiu.

Hudba jde stranou, je tu móda

Když ji stylistka Andrea Liebermanová uvede do tajů haute couture (luxusní oblečení šité na míru), Gwen propadne kouzlu módního průmyslu. Sice koncertuje a pracuje na nové desce, mnohem víc času však věnuje módě. Navrhuje šaty, doplňky a pod vlastní značkou L.A.M.B. uvádí roku 2004 první vlastní kolekci. Originální směs stylů, ovlivněných mimo jiné guatemalskými a jamajskými prvky. Má úspěch a její šaty nosí i hvězdy jako Nicole Kidmanová (*1967) nebo Teri Hatcherová (*1964).

3
Její značka L.A.M.B. nabízí vše od mašlí do vlasů až po apartní botičky.

Uniformy od Gwen

Následuje kolekce Harajuku Lover, inspirována japonskou módou a kulturou, a v současné době nabízí také spodní prádlo a v kolekci Harajuku Mini oblečení pro děti. Gwen, které se v roli módní návrhářky líbí možná víc než v roli zpěvačky, se vrhá do dalších projektů. Vytváří například atraktivní pracovní uniformy pro personál W Hotels. Její roční výdělek se odhaduje na 90 000 000 dolarů.

1
I kdyby jí natrvalo nastydly hlasivky, Gwen se nemusí bát, že zůstane bez příjmů.
Foto: en.wikipedia.com, commons.wikimedia.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Móda a gadgety
Zobrazit více …