Skip to content

Nechte si poradit, jak správně nakupovat šperky

Většina žen nakupuje bižuterii podle jednoho jediného kritéria – jestli se jim líbí. Za dokonalým stylem však stojí mnohem víc! Naučte se vybírat šperky tak, aby perfektně sedly vaší postavě. My vám rádi poradíme…

Náušnice

Respektujte tvar svého obličeje. Šperky ho totiž můžete opticky protáhnout, zúžit či zkrátit. Srdcovým typům sluší výrazné dlouhé nebo kruhové kousky, protože ty vyváží drobnou dolní část obličeje a vysoké čelo.

Dívky s oválným obličejem by měly volit oblé tvary, jako jsou slzy, cvočky, ovály či spirály. U visacích hlídejte, aby nepřesáhly dolní hranu tváře. Hranatému, který se vyznačuje silnou linií čelisti, sednou kulaté tvary, které ho zjemní.

A nakonec, pokud jste majitelka kulatého obličeje, sáhněte po jakýchkoliv visacích náušnicích či těch ve tvaru čtverců, obdélníků a trojúhelníků.

1
Díky perlovým náušnicím získáte ženský půvab a romantický vzhled.

Náhrdelník

Obecně platí, že drobným ženám sluší těsné kousky a těm, kterým dominují ostré rysy, zase drobné řetízky. Majitelky velkého poprsí by se měly vyhnout dlouhým náhrdelníkům, protože tím jen zbytečně zdůrazňují své přednosti.

Naopak, pokud vám příroda v oblasti hrudníku příliš nenadělila, můžete si je s klidným svědomím dovolit. Výhodu mají hubené vysoké dámy, protože jim lichotí všechny typy.

2
Dlouhé řetízky si mohou dovolit spíše dívky s menším poprsím.

Prsten

Pokud si koušete nehty nebo máte zrovna špatnou manikúru, rovnou na ně zapomeňte a zbytečně na své nedokonalosti neupozorňujte. Ženy se silnějšími prsty by měly volit velké a výrazné kousky a ty s dlouhými tenkými prsty zase bižuterii s oválným, kruhovým či podlouhlým tvarem kamene.

Pokud máte prsty krátké, šperk nesmí překročit 1. kloub. Zajásají všechny dámy, které mají prsty dlouhé, protože mohou nosit jakékoliv tvary a velikosti.

3
Prstýnky vybírejte podle velikosti a tvaru kamene.

Pár rad závěrem

Vybírat šperky podle postavy nestačí. Volbu přizpůsobte také svému outfitu. Do hlubokých výstřihů patří náhrdelník, k halence a saku zase náušnice. Nezapomeňte, že staromódní sety se už nenosí. Náušnice, náhrdelník, náramek a prsten najednou je už prostě moc.

Také nikdy nekombinujte stříbro se zlatem, působí to lacině a nevkusně. Naopak zkuste sladit barvu kamenů se svýma očima. Výsledek je něžný a nevtíravě originální.

beautiful woman wearing jewelry, very clean image with copy space
Řiďte se dobře míněnými radami a při výběru šperků pak nikdy nešlápnete vedle!
Foto: richardcollection.co.zw, katdot.com, budgetsavvydiva.com, imgsly.com, 2.bp.blogspot.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Móda a gadgety
Zobrazit více …